Sobota, 18. november, 2017 | Meniny má Eugen

Kovarce doma zabrali

Čermany dali poltucet, N. Streda brala vonku.

Čermany – Práznovce 6:0 (4:0)

Domáci nastúpili do zápasu aktívne a už po 4. minútach vyhrávali 2:0 po samostatných nájazdoch na hosťujúceho brankára. Hostia boli smerom dopredu bezzubí a domáci pri stálej prevahe pridali do prestávky ďalšie dva góly. Po zmene strán domáci pri nezmenenom obraze hry predviedli festival zahodených šancí a výsledok prikrášlili ešte dvomi gólmi. Pri absencii niektorých hráčov hostí, potvrdili domáci úlohu papierového favorita.

Góly: 3. T. Chudý, 4. a 41. P. Hruboň, 17. M. Michalec, 49. P. Bisák, 78. M. Klčo, rozhodoval Pastor, 50 divákov. TJ DRUŽSTEVNÍK: R. Michalec – Chňapko, P. Bisák, P. Hruboň (78. Kuchtiak), E. Matejov, Gubáň (69. Kubala), Gerši, Klčo, M. Michalec, T. Chudý (66. Chrenko), M. Prostredný (75. Steltenpohl). OFK: Korec – Karl, Dálik, Paulovič (18. B. Karvay), Porubský, Sojka, Mikuláš, Cibulka, Šelestiak, Macko, Janček.

Kovarce – Kuzmice 2:1 (1:0)

V Kovarciach sa stretli dve technické mužstva. Hostia prišli s cieľom odčiniť debakel z Bojnej, domáci zas chceli nadviazať na dobrý výkon z Veľkých Ripnian. Prvú šancu už po niekoľkých sekundách zahadzuje Mekýš. Hneď nato sa vyznamenal Vrbjar v domácej bráne po brejkovej situácii hostí. Vyrovnaný priebeh prelínali pološance na jednej či druhej strane. Tesne pred prestávkou otvára skóre svojim povestným projektilom Mekýš. V druhom dejstve začali Kovarce lepšie. Ich aktivitu pretavil do druhého gólu Labuda – 2:0. Kuzmice táto situácia paradoxne nakopla a začali byť nebezpečnejšie. V 54. minúte boli odmenení kontaktným gólom po rýchlej kombinačnej akcií na ktorej konci stál Oravec – 2:1. Hostia ďalej pokračovali nátlakovou hrou, ale väčšiu šancu si už nevytvorili. Posledná štvrťhodinka bola poznačená častými prerušeniami a nervozitou. Nič to už však nezmenilo na tom, že Kovarce konečne zvíťazili na domácom ihrisku, keď sa naposledy radovali v novembri minulého roka po zápase s Ludanicami.

Góly: 43. M. Mekýš, 48. P. Labuda – 54. M. Oravec, rozhodoval Petruš, 120 divákov. OFK: Vrbjar – Belan, Kutňanský, Ďurič, Vrábel, E. Gregor (87. O. Kerek), Maruna, Mekýš, Borovka, Vorčák, Labuda (74. Bizoň). OFK: Fico – Zubaj, Martinček, Goga, Grznár, Kaman (88. Aliu), P. Virdzek (46. J. Rusňák), Jančovič, Kolbik, Harvanec, Oravec.

Ludanice – V. Ripňany 3:1 (1:1)

Hostia začali veľmi dobre a z ojedinelého protiútoku sa ujali vedenia krásnym gólom A. Štetku. Od tohto momentu prevzali iniciatívu domáci, ktorým sa do polčasu podarilo i vyrovnať. V druhom polčase hrali domáci kombinačný futbal, čoho výsledkom sú dva strelené góly. Hostia potom viac rozprávali s rozhodcom ako sa venovali hre. V druhom polčase boli hostia neškodní, na ihrisku bolo iba mužstvo domácich.

Góly: 24. (11 m) a 65. Z. Holek, 52. J. Candrák – 10. A. Štetka, rozhodoval Sák, 150 divákov. OFK: Žovic – Šuchman, Bisák, Krajčík, Balajka, Buday (75. Matejov), Bačovský, Král, Candrák (66. Uhlár), Januška, Z. Holek (87. Hlobik). OFK: Halo – Kopčan (78. Minks), Szalay (29. I. Vlasák), Gocala (68. M. Mikula), T. Mikula, Hanzlík, Chovanec, Hertel, Frťala, Krasňanský, A. Štetka.

Závada – Prašice 1:0 (0:0)

V derby zápase domáci i hostia začali nervózne, futbal sa v prvom polčase hral iba od šestnástky po šestnástku. Po zmene strán domáci začali aktívnejšie a mali hneď prvú šancu, Mário Herda obišiel i brankár ale prázdnu bránku netrafil. O pár sekúnd založili domáci rýchly protiútok, ktorý hostia zastavili iba rukou a nariadený pokutový kop premenil M. Božik – 1:0. Záver zápasu sa dohrával v nervóznej atmosfére medzi šestnástkami, no Závada tri body už ubránila.

Gól: 59. M. Božik (11 m), rozhodoval Hubinský, 50 divákov. OŠK: Jamrich – Milata (80. Godál), Buc, Ševčík, Detko, Janček, D. Herda, V. Halo (87. Marek Herda), M. Hazda, Božik, Mário Herda. OFK: Grežďo – Š. Bruchatý, P. Malinka, Streďanský, Belák, E. Pátrovič, Jakub Lacika, Čakajda (55. Juraj Lacika), Grznár, Pikna (70. Bajzík), P. Herda (70. Vančo).

Nemčice – Krnča 1:1 (0:0)

Na krásne pripravenom trávniku nastupovali obe mužstva s odhodlaním si zahrať dobrý a kvalitný futbal. Domáci očakávali plný bodový zisk v boji o záchranu. Nemčice počas celého zápasu predvádzali pekný futbal. Domáci v prvom polčase zahodili pokutový kop, no i tak v druhom polčase chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Hostia po chybe domácej obrany sa dostali do vedenia v 57. minúte. Domáci už o štyri minúty vyrovnali, keď zatlačili súpera pred ich bránku. V závere L. Višňovský nedokázal zahrať loptu do prázdnej bránky, a tak sa zápas skončil deľbou bodov.

Góly: 61. P. Kúdela – 57. L. Knápek, rozhodoval Tomka, 30 divákov. TJ: Stančík – Schuchman, J. Halo, L. Halo, Sileš, Ďaďan, M. Jančovič, Harvanec (37. P. Kúdela), L. Višňovský, M. Košecký, Szabó (85. J. Košecký). OFK: Prec – R. Remeň, Š. Remeň, D. Košík, Toman, M. Guliš, L. Knápek, Fráter, M. Meluš, J. Gieci, Síleš.

Rajčany – N. Streda 0:1 (0:1)

Domáci po celý zápas dominovali, hostia dvakrát vystrelili na bránku a z toho dali jeden gól. Domáci odohrali veľmi smolný zápas. Bez gólu sa ale vyhrať nedá.

Gól: 37. A. Mišuta, rozhodoval Križma, 50 divákov. TJ: V. Legéň – J. Kúdela, J. Rodina, Brňo, Blaho (76. Novotný), Bujna, Sekereš (66. J. Hostačný), Polúch, M. Dovalovský, O. Hostačný, P. Rodina. OFK: Košút – M. Kováč, R. Ryban, Klačanský, Chuťka, F. Králik, Jurík, Petrík, Mišuta, J. Ryban, Horňáček.

V. Dvorany – Bojná 2:0 (0:0)

V derby zápase sa hral vzácne vyrovnaný, bojovný a behavý futbal. Prvú obrovskú šancu spálil kapitán domácich Juraj Jančovič, keď sa vyznamenal hosťujúci brankár Stopa. Hostia pohrozili strelou, ale domáci gólman R. Rybanský sa tiež zaskvel výborným zákrokom. V druhom polčase domáci zaskočili hostí a rýchlonohý Marek Šnirc svojimi dvomi gólmi v 50 a v 58. minúte rozhodol o víťazstve domácich. Hostia potom prevzali iniciatívu, ale V. Dvorany už víťazstvo umnou hrou nepustili z rúk. Ku kvalite zápasu prispela aj rozhodcovská trojica.

Góly: 50. a 58. M. Šnirc, rozhodoval I. Šlosár, 130 divákov. TJ: R. Rybanský – T. Rybanský (46. Chudý), Klepanec (90. V. Rybanský), D. Števčík, T. Jančovič, P. Zachar, J. Jančovič, Šnirc (88. M. Rybanský), M. Jančovič, T. Rybanský, F. Jančovič. TJ SLOVAN: Stopa – Smatana, M. Jančovič, Ľubo Lukačovič (63. M. Bartoník), Trávnik, R. Bartoník, Vyletelka (46. Lukáš Lukačovič), Mosný, Krajčík, M. Turčan (77. M. Ďurák), Markusík.

Pozn.: Komentáre nám dodávajú domáci spravodajcovia.

14. Nemčice 23 5 3 15 25:59 18

Najlepší strelci: 25 g.: Denis Jančovič (Kuzmice), 21 g.: Zdenko Holek (Ludanice), 20 g.: Štefan Kopčan (V. Ripňany).

Zostava kola: R. Košút (N. Streda) – D. Ďurič (Kovarce), L. Halo (Nemčice), D. Herda (Závada), M. Jančovič (Bojná) – M. Mekýš (Kovarce), J. Bačovský (Ludanice), L. Krasňanský (V. Ripňany), M. Šnirc (V. Dvorany) – P. Hruboň (Čermany), M. Božik (Závada).