Piatok, 22. september, 2017 | Meniny má Móric

K bronzu má bližšie Agro

Už len jedna výhra delí zverencov trénera Pavla Farářa od tretieho miesta.

Hádzanárov Topoľčian delí jedna výhra od tretieho miesta. Poteší Agro svojich fanúšikov v sobotu na domácej palubovke?(Zdroj: ARCHÍV JARO ŠUPA)

O 3. MIESTO

Pov. Bystrica – Topoľčany 25:28 (12:13) – stav série 1:2

Od úvodu boli o jeden gól vpredu hostia, ktorí vyhrávali až do stavu 2:3. Domáci zásluhou Juráka a Chudobu otočili na 4:3, no potom opäť ťahali chvíľku za dlhší koniec domáci – 5:6. Brankári na oboch stranách veľa úspešných zákrokov nemali, no ani jednému zo súperov sa nepodarilo výraznejšie gólovo odskočiť. MŠK viedli do stavu 9:8, no nepomohlo im ani to, že Motlík za stavu 10:10 chytil Klačanskému sedmičku, no vzápätí kapituloval z dorážky. Topoľčany viedli 10:12 v 28. minúte, no šance domácich oživil dvoma gólmi Pupík – 12:12. Už po čase z deviatky prestrelil Kucher deravý domáci múr a Motlík už nestačil správne zareagovať - 12:13. Po prestávke sa začali presadzovať strelci – 14:14, no potom niekoľko zlých zakončení Bystričanov znamenalo šancu pre súpera, ktorý ňou nepohrdol. V 40. minúte hostia viedli 16:19 a v 46. minúte 18:22. V týchto chvíľach domácim nešla streľba, zakončovali z nepripravených pozícií, ani v obrane to nebolo najlepšie, čo súper využíval. Nepomohla ani červená karta pre Ivanova za tretie vylúčenie a namiesto zmazania dvojgólového manka pri presilovke MŠK dvakrát inkasovali a prehrávali 21:24. Šance na obrat boli, no ostali nevyužité. Záver zápasu bol v réžii hostí, ktorí si za bojovný výkon so srdcom výhru absolútne zaslúžili. Škoda, že ani za rozhodnutého stavu nedostali príležitosť ďalší domáci hráči z lavičky, ktorí sa na plochu dostali iba v polčasovej prestávke.

JOZEF ŠPROCHA

Rozhodovali Budzák – Záhradník, vylúčenia 4:6, ČK: 50. Ivanov (Agro) za 3 vylúčenia. Pokutové hody: 4/4 – 3/2, 550 divákov. HK AGRO: Meluš, Javorček, P. Králik – J. Briatka 3, Klačanský 3/2, Franta, Michalka 1, Miženko, Ivanov 1, Cigáň 3, Hlinka 7, Adamčík 1, Jadroň 2, Ďurček, Žilinčík 4, Kucher 3, tréner Pavel Farář.

Pavel Farář (tréner): Opäť sa potvrdilo, že to bude vyrovnaný zápas. Celý prvý polčas sa vo vedení striedali obe mužstvá a hoci sme v závere polčasu viedli i o dva góly, napokon domáci ešte vyrovnali. Do prestávky sme ale odchádzali s jednogólovým vedením, keď už po čase sme premenili devinu – 13:12. Aj po zmene strán sa oba tímy striedali vo vedení, až sme si po 40. minúte dokázali vypracovať troj až štvorgólový náskok. Je pravda, že sme v týchto chvíľach inkasovali aj niekoľko lacných gólov, ale dokázali sme i my gólovo kontrovať, a preto sme si držali sľubný náskok aj v ďalších minútach. V závere nám pomohol svojimi zákrokmi Meluš, i keď spokojný som aj s obrannou hrou. Vpredu sa nám darilo zakončovať pripravené akcie, čím sme zopakovali výkon z domáceho zápasu. Veľmi rád by som chcel poďakovať všetkým fanúšikom, ktorí merali cestu do Považskej Bystrice, kde nám vytvorili výborné prostredie. Patrí im veľká vďaka. Teraz síce vedieme 2:1 na zápasy, no stále nám chýba jedno víťazstvo. V sobotu chceme rozhodnúť na domácej palubovke, ale bude to veľmi ťažký a náročný zápas. Súper sa určite nevzdá, ale my chceme doma vyhrať.

Štvrtý zápas sa odohrá v Topoľčanoch v sobotu 27. mája so začiatkom o 18.00 hod.