Nedeľa, 17. február, 2019 | Meniny má Miloslava

Cenné tri body pre FC Horses

V stredu sa odohralo ďalšie kolo v III. lige Západ.

Topoľčany prehrali s Hornou Nitrou.Topoľčany prehrali s Hornou Nitrou.(Zdroj: ARCHÍV JARO ŠUPA)

FC Horses - Šurany 4:0 (1:0)

Domáci futbalisti začali náporom a už v 3. minúte Szabó triafa tyč hosťujúcej bránky. V 11. minúte sa do šance dostával Barta, ale zakončiť už nestihol, pretože bol faulovaný. Nariadený pokutový kop bezpečne premenil Mrocek – 1:0. Ubehli len tri minúty a Olejov pokus zastavila konštrukcia bránky. Horses do 14. minúty tak mohol viesť už trojgólovým rozdielom. Postupne sa prebrali i hostia, vyloženú šancu ale bravúrnym zákrokom zneškodnil Grman v bránke domácich. V závere polčasu sa do úniku dostal Líška, ale triafa len brankára hostí. Po zmene strán ako prví pohrozili hostia, opäť sa vyznamenal domáci Grman. Domáci hráči hrali v druhom polčase s podporou vetra a po rohovom kope Mroceka zvýšil z päťky na 2:0 Szabó. V 69. minúte unikal Líška, ale v poslednej chvíli ho fauloval hosťujúci Turan, ktorý okamžite uvidel červenú kartu. Od tohto momentu domáci jasne predčili súpera, čo potvrdil dvomi gólmi najlepší hráč na ihrisku – Líška. Na 3:0 zvyšoval Horses v 83. minúte, kedy Golis založil peknú akciu, neulakomil sa na zakončenie a pred prázdnu bránku nahral Líškovi – 3:0. O päť minút sa po samostatnom prieniku presadil opäť Líška – 4:0. Domáci v dôležitom zápase zaslúžene vyhrali.

Góly: 11. R. Mrocek (11 m), 52. R. Szabó, 83. a 88. M. Líška. R Drobec, ŽK: Halás (Šurany), ČK: 69. Turan (Šurany), 250. FC: Grman – Poštrk, Oravec (74. Golis), Mrocek, Líška, Barta (81. Tabak), Olej, Gajdošík, Halás, Minárik, Szabó, tréner M. Slovák.

(MK)

Horná Nitra - Topoľčany 4:1 (1:1)

Zápas sa hral vo veľmi dobrom tempe. Hostia už v 4. minúte z priameho kopu nastrelili brvno. V 10. minúte Filkorn vybojoval loptu v šestnástke hostí a nahral Turančíkovi, ktorý otvoril skóre zápasu – 1:0. Po strelenom góle sa domáci hráči uspokojili, za čo ich hostia potrestali Hovsepyanom – 1:1. Do konca polčasu mali viac z hry hostia, ale niekoľko veľkých šancí nevyužili. Po návrate z kabín v 47. minúte po rohovom kope domáci kapitán Pekár hlavou poslal domácich opäť do vedenia. Domáci hráči vyvíjali na hosťujúcu bránu neustály tlak, ale niekoľko sľubných šancí zlikvidoval brankár Senecký či išli mimo brány. V 73. minúte výkop Bohunského predĺžil hlavou Drozd a hosťujúci Toma si dal vlastný gól – 3:1. V 83. minúte založili peknú akciu po pravej strane Drozd s Halmešom a druhý menovaný bol v pokutovom území faulovaný. Rozhodca Fehér nariadil pokutový kop, Drozd ho premenil a uzatvoril skóre zápasu na 4:1.

Góly: 10. Turančík, 47. Pekár, 72. vlastný (Toma), 85. Drozd (11 m) - 29. Hovsepjan. R Fehér, ŽK: Kozák, Gunda, Babašta – Hovsepyan, Luzin, Laouzai, 225. MFK: Senecký - Pajer, Luzin, Hovsepjan (79. Rusnák), Toma, Laouzai, Fotias, Claude Iranzi, Kalisa, Omborenga, Švajlen (82. Sabo). Tréner: Jozef Strna.

VLADIMÍR ŠUNÍK

Ostatné výsledky 37. kola: Veľký Meder - Šaľa 2:0 (0:0), 51. Bognár, 71. Kovársky. Galanta - Neded 1:3 (0:0), 53. Prágai - 50. Taiwo, 67. Obassi, 72. Nikolič. Gabčíkovo - Komárno 2:2 (2:1), 18. Lapin, 22. Trabalík - 15. Faragó, 73. Obert. Dubnica - V. Ludince 1:0 (0:0), 77. Filo. Nemšová - Beluša 3:1 (3:0), 23. a 36. Čatakovič, 29. Udeh - 87. Kucharík. Nové Zámky - DAC B/Vrakúň 1:3 (0:2), 88. Ešek - 27. Sandal, 43. Sabler, 78. Grebáč. Led. Rovne - Púchov 0:0, ViOn B Vráble mali voľno.

1. Komárno 31 21 7 3 70:26 70 (+25)

2. Led. Rovne 31 18 7 6 59:31 61 (+13)

3. Púchov 31 16 9 6 50:24 57 (+12)

4. DAC B/Vrakúň 32 14 9 9 50:31 51 (+6)

5. ViOn B Vráble 31 14 8 9 48:36 50 (+2)

14. FC Horses 32 11 4 17 38:61 37 (-11)

15. Horná Nitra 31 10 5 16 37:53 35 (-13)

16. Nové Zámky 31 9 7 15 42:44 34 (-14)

17. Šurany 31 8 6 17 44:65 30 (-15)

18. Veľký Meder 31 8 4 19 32:68 28 (-20)

4. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu
  5. 4 úkony, ktoré treba absolvovať po založení s.r.o.

Sály chcel rekonštruovať aj bývalý správca topoľčianskej nemocnice

Prečo sa začína s rekonštrukciou operačných sál až teraz? Pozreli sme sa, prečo sa pôvodný projekt rekonštrukcie zmaril.

Mobilné operačné jednotky v roku 2014 pri nemocnici. Lekár Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) Ľubomír Ševčík v nich jednoznačne zakázal operovať.

Hurtajovci majú prvý bod, rozhodol Uhnák

Topoľčianski hokejisti znížili stav série s Michalovcami na 1:2, domácim tlieskal vypredaný štadión.

Juraj Halo v nájazdoch opäť neinkasoval ani gól.

Historik: Matúš Čák má korene v Topoľčanoch

Prvé z majetkov, ktoré sa podarilo Čákovcom získať na území dnešného Slovenska, boli v topoľčianskom regióne.Topoľčanci boli najvernejší služobníci najmocnejšieho muža v Uhorsku.

Matúš Čák Trenčiansky bol uhorský šľachtic a vojvodca.

Vyhral šport, oba kluby sa dohodli

Hokejisti v piatok a v sobotu odohrajú dva domáce zápasy v semifinálovej play-off sérii. Hádzanári doma hostia v nadstavbe Nové Zámky.

Hokejistov Topoľčian čaká v piatok i v sobotu dvojzápas na domácom ľade.