Bošany nestačili na lídra

Uhrovec i Veľké Uherce doma zabrali naplno.

ilustr. foto(Zdroj: archív)

Bošany – Horovce 0:4 (0:3)

Hostia najmä v prvom polčase nezaostávali nič dlžní svojmu postaveniu v tabuľke a suverénne ovládli hru. Výsledkom boli tri góly v sieti Bošian, keď dvom gólom predchádzali postavenia mimo hry. V 12. minúte našiel voľného M. Štrbák voľného Škrapku, jeho strelu Bačík vykopol pred seba a Kalina odvrátil na rohový kop. Vzápätí po rohu Kostić hlavou z piatich metrov netrafil bránku. Na druhej strane poslal Hodál do úniku Sáka, ktorý však strieľa nad bránku. V 20. minúte Kalina zrazil Körmendyho v pokutovom území a penaltu premenil M. Štrbák – 0:1. V 24. minúte P. Štrbák sa najlepšie zorientoval v skrumáži a zo štyroch metrov zasunul loptu do bránky – 0:2. V 35. minúte Škrapko ušiel obrane Bošian, jeho strelu Bačíkv vyrazil, ale na dorážku Pejčića už nestačil – 0:3. Druhý polčas začali lepšie Bošany, avšak 20-minútový tlak im nepriniesol žiadnu šancu. Naopak, v 63. minúte si na Körmendyho trestný kop nabehol Škrapka a v páde z piatich metrov strelil štvrtý gól hostí. Hostia už pohodlne udržali víťazstvo a kráčajú do IV. ligy.

Góly: 20. M. Štrbák (11 m), 24. P. Štrbák, 35. D. Pejčić, 64. K. Škrapka. R Provodovský, 100. OFK: Bačík – Boháčik, Jakubík, Hodál (56. Neubauer), M. Kalina, Kostolný (46. Beko), Mikloš, D. Guniš, Murko (56. D. Báleš), Sák, Minarovič.

JOZEF JANÍK

V. Uherce – Ladce 2:0 (1:0)

Domáci sa ujali vedenia v 32. minúte, keď Pekár pred šestnástkou našiel Petráša, ktorý obišiel obrancu a povedľa brankára hostí poslal domácich do vedenia – 1:0. Po zmene strán domáci držali viac loptu na svojich kopačkách, hostia sa snažili hrať na brejky. V 79. minúte sa do šancí dostával Pekár, jeho strelu ale obrana hostí zastavil rukou a pískal sa pokutový kop. Ten premenil Kováč a poistil tak zaslúžene víťazstvo domácich.

Góly: 32. P. Petráš, 80. J. Kundala (11 m). R Baboš, 150. TJ: Bohuš – Jankula, Štálnik, Valter (71. Škoda), Beliansky (88. Clayton), Gaži, Kundala, Cíger, Pekár, Petráš (83. Mego), R. Kováč.

Uhrovec – Plevník-Drien. 4:2 (3:0)

Zápas mali jednoznačne vo svojej moci domáci. Pred peknou diváckou kulisou a v teplom počasí viedol Uhrovec v 29. minúte už trojgólovým rozdielom. Síce hostia v úvode druhého polčasu zápas zdramatizovali, po góle Paveleka na 4:1 sa stretnutie už iba dohrávalo. V závere hostia už len skorigovali na konečných 4:2.

Góly: 19. a 23. M. Stano, 29. a 61. R. Pavelek – 49. M. Dodek, 83. A. Buday. R Rusinko, 200. TJ: Kolárik – Čabrák, Škultéty, Zajac, Stano, Pavelek (76. Poštrk), Opáth (73. Pavle), Vavro, Bežo (65. Hanko), Pavlovič, Stuparič.

Chocholná-Vel. – Streženice 3:0 (2:0), 7. N. Cingel, 12. Ján Tuhársky, 88. L. Cingel.

Podolie – Brvnište 1:0 (1:0), 21. Balcír.

Opatová – Cigeľ 2:2 (1:1), 16. Moško, 56. Petruš – 6. Kamdem, 86. Kotula (11 m).

Tr. Turná – St. Turá 3:1 (2:0), 7. Hrubý, 10. M. Chorvát, 64. Stronček – 86. Janega.

Z. Kostoľany – Kanianka 0:0.

1. Horovce 27 19 4 4 65:26 61

2. V. Uherce 27 18 4 5 67:31 58

3. Kanianka 27 17 6 4 61:24 57

4. Uhrovec 27 17 4 6 58:37 55

5. Cigeľ 27 15 2 10 55:49 47

6. Brvnište 27 11 8 8 50:45 41

7. Chocholná-Vel. 27 12 2 13 50:50 38