Rybanský otáčal

Šimonovany i Partizánske bodovali naplno.

Peter Rybanský (vpravo) strelil v nedeľu tri góly.(Zdroj: ARCHÍV JARO ŠUPA)

Šimonovany – Myjava B 3:2 (1:2)

Hostia mali raketový nástup do zápasu, keď sa pomerne rýchlo a jednoducho v upršanom počasí dostali do dvojgólového vedenia. Už v 3. minúte poslal hostí do vedenia Holiš, ktorý z bezprostrednej blízkosti tečoval presný a prudký center z pravej strany od Copka a nedal Gregušovi v domácej bráne žiadnu šancu – 0:1. O desať minút bolo už 0:2, keď Flamik vystrelil spoza šestnástky a Martin Oršula nešťastným tečom do protipohybu brankára pomýlil Greguša. Domácich ani tento stav nerozhodil a už v 17. minúte po individuálnej akcii Sobotu, ktorého zastavil až v šestnástke nedovolene hosťujúci obranca, znížil Rybanský bezpečne na 1:2. Hoci Myjava do konca polčasu mala ešte tri sľubné šance, veľmi dobre pri nich zasiahol domáci brankár Greguš a nedovolil hosťom odskočiť opäť na dva góly. V druhom polčase hru prevzali domáci a snažili sa s výsledkom niečo urobiť. V 49. minúte opäť Rybanský vyrovnal z pokutového kopu, keď opäť hosťujúca obrana nestíhala, tentokrát faulovala prenikajúceho Kodaja. Zápas sa v týchto momentoch musel divákom páčiť, hoci pre výkyvy počasia ich na tomto zápase nebolo až tak veľa. Určite to ale nebol remízový zápas a čakalo sa, na ktorej strane padne vytúžený gól. Už v 70. minúte mohol byť hrdinom Matúš Sobota, ktorému do čistej šance nahral Rybanský, no jeden z hosťujúcich stopérov stihol zastúpiť Solničku v bránke Myjavy. V 79. minúte si však obidvaja vymenili pozície, keď Sobota opäť ušiel hosťujúcej obrane po Laurincovom vysunutí a ponúkol víťazný gól Rybanskému ako na podnose a ten svojim tretím gólom nielen dosahuje hetrik, ale i rozhoduje zápas – 3:2.

Góly: 17. (11 m), 49. (11 m) a 79. P. Rybanský – 3. Š. Holiš, 13. S. Flamik. R Božik, 150. ŠK SLOVAN: D. Greguš – Varga, Sobota (90. Bielich), Miro Oršula, Rybanský, Laurinec (90. Geleta), Chrenko, Žembera, Martin Oršula, Kodaj, D. Gális (63. Žiak).

PETER LETAVAY

Tr. Teplice – Partizánske 2:4 (1:0)

Tr. Teplice si po dvoch domácich prehrách so silnými súpermi chceli napraviť chuť a potvrdiť body z predchádzajúceho kola z Prečína. Hneď od začiatku mali domáci územnú prevahu, ktorú sa im podarilo pretaviť do vedúceho gólu Šika. Len škoda, že to bol jediný zápis v prvom dejstve, lebo hostia mohli do kabín odchádzať aj s väčším mankom. V druhom polčase postavila hostí na nohy premenená penalta Křapkom, na ktorú síce rýchlo dokázal gólovo odpovedať Krivda. Tento moment však Trenčianskym Tepliciam uškodil a hostia síce ďalší pokutový kop nepremenili, ale strhli víťazstvo na svoju stranu.

Góly: 33. Šiko, 59. Krivda – 56. Křapka (11 m), 64. Obert, 76. Kučerka, 80. Kučera, R Volf, 100. TEMPO: Gašparík – Nový, Křapka, Nižňanský, Sedláček, Obert (81. Benca), Kučera, Kučerka, Šmitala, Slivka, Preťo.

JAROSLAV RUŽIČKA

Jaslovské Bohunice – Nová Dubnica 2:0 (0:0), 75. Machovič, 80. Halmo.

Tr. Stankovce – Prečín 6:1 (2:1), 48. a 60. Žiška, 11. Repa, 42. Kvasnica, 54. Takáč, 58. Blaško – 38. Kmošena.

Domaniža – Boleráz 2:2 (1:2), 4. K. Sádecký, 75. Svitek – 14. a 23. Bagi.

Holíč – Vrbové 0:1 (0:1), 39. R. Blaško.

Borčice – Malženice 3:2 (2:1), 15. Barčík, 20. Novák, 77. Zuziak – 36. P. Balážik, 62. Pikulík.

16. Prečín 27 5 2 20 31:71 17

ŠTK: Myjave B sa po skončení sezóny odpočíta šesť bodov za neuhradenie faktúry.

1. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!
  2. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  2. Šariš obliekol svoje pivá do unikátneho šatu
  3. Chcete zažiť skvelú dovolenku 2018? Na toto netreba zabudnúť!
  4. Events you should not miss during your visit in Bratislava
  5. Modernizácia rozvodov tepla v Medzeve, Slavošovciach a Plešivci
  6. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí
  7. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!
  8. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?

Brankár Patrik Králik: Vždy sme bojovali za náš tím

Hádzanári v súťažnom ročníku 2017/2018 brali striebro. Veľkú zásluhu nad týmto úspechom má i brankár Patrik Králik.

REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od III. po VII. ligu

Podrobný prehľad futbalového diania od III. po VII. futbalovú ligu v ObFZ Topoľčany.