Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Rybanský otáčal

Šimonovany i Partizánske bodovali naplno.

Peter Rybanský (vpravo) strelil v nedeľu tri góly.Peter Rybanský (vpravo) strelil v nedeľu tri góly. (Zdroj: ARCHÍV JARO ŠUPA)

Šimonovany – Myjava B 3:2 (1:2)

Hostia mali raketový nástup do zápasu, keď sa pomerne rýchlo a jednoducho v upršanom počasí dostali do dvojgólového vedenia. Už v 3. minúte poslal hostí do vedenia Holiš, ktorý z bezprostrednej blízkosti tečoval presný a prudký center z pravej strany od Copka a nedal Gregušovi v domácej bráne žiadnu šancu – 0:1. O desať minút bolo už 0:2, keď Flamik vystrelil spoza šestnástky a Martin Oršula nešťastným tečom do protipohybu brankára pomýlil Greguša. Domácich ani tento stav nerozhodil a už v 17. minúte po individuálnej akcii Sobotu, ktorého zastavil až v šestnástke nedovolene hosťujúci obranca, znížil Rybanský bezpečne na 1:2. Hoci Myjava do konca polčasu mala ešte tri sľubné šance, veľmi dobre pri nich zasiahol domáci brankár Greguš a nedovolil hosťom odskočiť opäť na dva góly. V druhom polčase hru prevzali domáci a snažili sa s výsledkom niečo urobiť. V 49. minúte opäť Rybanský vyrovnal z pokutového kopu, keď opäť hosťujúca obrana nestíhala, tentokrát faulovala prenikajúceho Kodaja. Zápas sa v týchto momentoch musel divákom páčiť, hoci pre výkyvy počasia ich na tomto zápase nebolo až tak veľa. Určite to ale nebol remízový zápas a čakalo sa, na ktorej strane padne vytúžený gól. Už v 70. minúte mohol byť hrdinom Matúš Sobota, ktorému do čistej šance nahral Rybanský, no jeden z hosťujúcich stopérov stihol zastúpiť Solničku v bránke Myjavy. V 79. minúte si však obidvaja vymenili pozície, keď Sobota opäť ušiel hosťujúcej obrane po Laurincovom vysunutí a ponúkol víťazný gól Rybanskému ako na podnose a ten svojim tretím gólom nielen dosahuje hetrik, ale i rozhoduje zápas – 3:2.

Góly: 17. (11 m), 49. (11 m) a 79. P. Rybanský – 3. Š. Holiš, 13. S. Flamik. R Božik, 150. ŠK SLOVAN: D. Greguš – Varga, Sobota (90. Bielich), Miro Oršula, Rybanský, Laurinec (90. Geleta), Chrenko, Žembera, Martin Oršula, Kodaj, D. Gális (63. Žiak).

PETER LETAVAY

Tr. Teplice – Partizánske 2:4 (1:0)

Tr. Teplice si po dvoch domácich prehrách so silnými súpermi chceli napraviť chuť a potvrdiť body z predchádzajúceho kola z Prečína. Hneď od začiatku mali domáci územnú prevahu, ktorú sa im podarilo pretaviť do vedúceho gólu Šika. Len škoda, že to bol jediný zápis v prvom dejstve, lebo hostia mohli do kabín odchádzať aj s väčším mankom. V druhom polčase postavila hostí na nohy premenená penalta Křapkom, na ktorú síce rýchlo dokázal gólovo odpovedať Krivda. Tento moment však Trenčianskym Tepliciam uškodil a hostia síce ďalší pokutový kop nepremenili, ale strhli víťazstvo na svoju stranu.

Góly: 33. Šiko, 59. Krivda – 56. Křapka (11 m), 64. Obert, 76. Kučerka, 80. Kučera, R Volf, 100. TEMPO: Gašparík – Nový, Křapka, Nižňanský, Sedláček, Obert (81. Benca), Kučera, Kučerka, Šmitala, Slivka, Preťo.

JAROSLAV RUŽIČKA

Jaslovské Bohunice – Nová Dubnica 2:0 (0:0), 75. Machovič, 80. Halmo.

Tr. Stankovce – Prečín 6:1 (2:1), 48. a 60. Žiška, 11. Repa, 42. Kvasnica, 54. Takáč, 58. Blaško – 38. Kmošena.

Domaniža – Boleráz 2:2 (1:2), 4. K. Sádecký, 75. Svitek – 14. a 23. Bagi.

Holíč – Vrbové 0:1 (0:1), 39. R. Blaško.

Borčice – Malženice 3:2 (2:1), 15. Barčík, 20. Novák, 77. Zuziak – 36. P. Balážik, 62. Pikulík.

16. Prečín 27 5 2 20 31:71 17

ŠTK: Myjave B sa po skončení sezóny odpočíta šesť bodov za neuhradenie faktúry.

9. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Predlžujeme akciu o 24h

Ak nemôžete za novinami, noviny prídu k vám. Dnes to máte s 50% zľavou na celý rok

Akcia platí pre nových aj existujúcich predplatiteľov, ktorí si ho predĺžia.

Táto akcia platí len 24 hodín a nebude sa opakovať.

Hádzanári do Košíc nejdú, nestihli ich pretestovať

Topoľčianski hádzanári po karanténe do extraligového kolotoča opäť nenaskočia. Sobotný zápas v Košiciach proti miestnemu tímu Crows je odložený.