Zvrat zariadil Béger

Hrušovany porazili Levice, H. Obdokovce neuspeli v Kalnej nad Hronom.

Michal Béger strelil druhý gól po spolupráci so Soboňom.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Hrušovany – Levice 3:1 (0:1)

Stretli sa mužstvá z opačných koncov tabuľky. Už v 6. minúte veľká šanca domácich, tri dorážky ale hostia odvrátili. V 9. minúte sa do šance dostali hostia a po dorážke nastrelili tyč domácej bránky. Kurbel v 15. minúte po rohu hlavičkuje nad a Boldiš v 17. minúte strieľa vedľa. Šancu Bégera v 18. minúte chytá brankár hostí. V 26. minúte center Masarovičova posiela Sipos hlavou nad. Béger sa znovu dostáva do šance v 30. minúte, ale v čistej šanci dáva vedľa. Aj v 37. minúte prišla chvíľa Bégera, ktorý obišiel i brankára hostí, ale trestuhodne páli nad. Nedáš – dostaneš platilo na druhej strane, po rýchlom brejku Leandro posiela Levice do vedenia – 0:1. Ešte v 45. minúte Kurbel po rohu hlavičkuje vedľa. V 60. minúte strelu Boldiša brankár vyráža a dorážku Soboňu chytá výborným zákrokom brankár hostí. Domáci sa dočkali v 63. minúte, Jankovič perfektne posúva Bégerovi, a ten vyrovnáva na 1:1. Domáci v týchto momentoch zatlačili súpera a v 67. minúte center Krška hlavičkuje Kurbel opäť vedľa. Prišla 70. minúta a po krásnej narážačke Soboňu dáva Béger svojim druhým gólom na 2:1. Hostia sa nevzdávali a v 83. minúte po dorážke triafajú brvno domácej bránky. V 87. minúte po narážačke Masaroviča sa presadil krásnym volejom Vlado Kochan – 3:1. Šutovský v 88. minúte prešiel cez dvoch obrancov, ale zázračný zákrok vytiahol brankár hostí. Hostia sa neuchýlili bráneniu, hrali otvorenú partiu. Domáci sa presadili až v druhom polčase, keď sa dvomi gólmi prezentoval Béger a jedným Kochan, ktorí spečatili výhru domácich.

Góly: 63. a 70. M. Béger, 88. V. Kochan – 43. R. Leandro. R Černek, ČK: 76. Leandro (Levice), 100. OFK: Kopecký – Kurbel, Krško, Sipos, Maršala, Masarovič, Rusinko, D. Jankovič (79. Šutovský), Boldiš (72. I. Sporina), Soboňa, Béger (82. Kochan).

Kalná n/Hr. – H. Obdokovce 5:0 (2:0)

Od úvodu domáci diktovali tempo hry, vypracovali si niekoľko gólových príležitostí. Skóre zápasu otváral po brejkovej situácii Pánik. Do konca prvého polčasu pridal poistku Dávid strelou k žrdi. Po obrátke sa obraz hry nezmenil. Postupne sa presadili Kovács, Kúdela a Pánik. Hostia mali jedinú príležitosť, avšak z rohu sa im znížiť nepodarilo.

Góly: 10. a 90. J. Pánik, 31. M. Dávid, 58. Cs. Kovács, 75. L. Kúdela. R Fabian, 200. TJ: Bránsky – Fekete, Uhrík, Ondrka, Kupec (69. Košlab), Kuchtiak, Grznár, Martonka, Krajčír, Vaňo, Balážik.

Ostatné výsledky: Štúrovo – Kolárovo 2:1 (1:0), 38. G. Tóth, 50. S. Balog – 61. vlastný. D. Saliby – Čeľadice 1:3 (0:1), 68. A. Freňák – 15. L. Valachy, 74. Ľ. Kminiak, 90. vlastný. ČFK Nitra – Tvrdošovce 1:3 (0:1), 48. V. Lomen – 25. A. Csanda, 67. P. Danis, 84. M. Lakatoš. Dvory n/Ž. – FC Nitra jun. 1:2 (1:0), 5. E. Haulík – 76. T. Drgoňa, 88. T. Galko. Svätý Peter – Veľké Lovce 2:0 (2:0), 12. V. Pšenák, 45. D. Kianek (11 m).

Palárikovo sa odhlásilo zo súťaže.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 19 – M. Béger (V. Lovce, Hrušovany), 18 – M. Bartošek (FC Nitra jun.), 15 – S. Balog (Štúrovo).

Zostava kola: Ľ. Straňák (Štúrovo) – J. Harbuľák, T. Galko (FC Nitra jun.), R. Kürthy (Svätý Peter) – D. Koprda (Čeľadice), S. Balog (Štúrovo), S. Vincze (Tvrdošovce), M. Dávid (Kalná n/Hr.) – E. Haulík (Dvory n/Ž.), M. Béger, D. Soboňa (Hrušovany).

1. Kreditná karta – áno alebo nie
  2. Máte nad 40? Skontrolujte si, či je Vaše srdce skutočne zdravé
  3. Križovatka kultúr Maroko: Dobrodružné cesty naprieč krajinou
  4. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  8. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  9. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  10. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?

Základná škola R. Kaufmana v Partizánskom bude mať vynovené strechy

Situácia so strechami bola podľa veľmi vážna.

Mladý reštaurátor obnovil kamenný erb v Oponiciach

Ján Telek sa rozhodol urobiť niečo pre svoj región.

V Bánovciach hľadajú naj predzáhradku

Do súťaže sa môžu obyvatelia zapojiť do 30. augusta.

Na sídlisku Juh pribudne 350 parkovacích miest

Miesta na parkovanie sa budú stavať postupne počas nasledujúcich dvoch rokov.

Jana Kirschner: Som hrdá na to, akých učiteľov som v mojom živote stretla

Súčasťou súťaže Učiteľ Slovenska je aj kampaň ,,Keby som nemal učiteľa, nie som tým, kým som“. Zapojilo sa do nej viacero osobností, jednou z nich je aj speváčka Jana Kirschner.