Oponice vyhrali vonku, porazili nevýrazne Krušovce

Tovarníky udreli v 85. minúte a držia si štvorbodový náskok na čele.

Tovarníky vyhrali v Jacovciach 3:2.(Zdroj: ZDENKO ZIGO)

Jacovce – Tovarníky 2:3 (1:2)

Hostia mali prevahu, vyložené šance ale nepremieňali. V 9. minúte hlavičkuje M. Rusňák vedľa domácej bránky. V 12. minúte slabú strelu Bukvaya kryje brankár hostí Mikuláš a na druhej strane mieri A. Candrák hlavou mimo. V 17. minúte sa Tovarníky dostali do vedenia, keď po centri M. Rusňáka st. otvoril skóre A. Candrák – 0:1. V 23. minúte priamy kop z dobrých 30 metrov posiela A. Candrák tesne vedľa. V 30. minúte strieľa hosťujúci Lacika nad domácu bránku. V 35. minúte domáci vyrovnali, keď M. Chrenko prehodil vybiehajúceho Mikuláša – 1:1. V 41. minúte si na center A. Candráka nabehol Lacika, ale domáci brankár Uhlár zázračne vyráža na rohový kop. O minútu M. Rusňák z hranice šestnástky páli tesne mimo. V 44. minúte po nedorozumení domácej obrany s brankárom posiela hostí do vedenia opäť A. Candrák – 1:2.

V 59. minúte sa pred bránkou domácich najlepšie zorientoval M. Rusňák st., ale tesne míňa. V 60. minúte M. Chrenko po prihrávke Bajzíka netrafil loptu v dobrej pozícii. V 70. minúte rozohral rohový kop Bajzík a Kaman z dobrých 18 metrov prepálil všetko, čo mu stálo v ceste – 2:2. V 85. minúte vyslal slabú strelu na domácu bránku Košecký a na prekvapenie všetkých skončila lopta v sieti – 2:3. Hostia mali po celý zápas prevahu, ale svoje vyložené šance zahadzovali. Domácich môžu mrzieť inkasované góly (druhý a tretí), ktoré patria do kategórie lacných. Slabý výkon podal hlavný rozhodca, ktorý v druhom polčase obral domácich o pokutový kop. Víťazstvo hostí je ale zaslúžene.

Góly: 35. M. Chrenko, 70. M. Kaman – 17. a 44. A. Candrák, 85. L. Košecký. R Varga, 300. TJ DRUŽSTEVNÍK: Uhlár – Zigo, D. Chrenko (71. Buček), Majba, Bajzík, Galbavý, Hustý (64. Bujna), Bukvay, M. Chrenko, Kaman, Beňo. OFK: Mikuláš – M. Kopún, Schwarz (89. Kotlár), Lacika, Kapusta, T. Kopún, V. Candrák, M. Rusňák ml. (79. Košecký), R. Hájovský (87. Jahoda), A. Candrák, M. Rusňák st.

Solčany – Preseľany 5:3 (2:1)

Domáci tréner Breška postavil na tento derby zápas totožnú zostavu ako minulý týždeň vo víťaznom stretnutí v Nevidzanoch, kde šancu opäť dostali aj mladí dorastenci. Úvod patril hosťom, keď skúsený Kompas v 14. minúte využil zaváhanie domácej obrany a poslal hostí do vedenia – 0:1. Po 20. minúte domáci prevzali opraty a F. Urminský v 28. minúte krásnou strelou vyrovnal na 1:1, keď z priameho kopu trafil presne do šibenice. Ten istý hráč v 39. minúte poslal domácich aj do vedenia, keď do prázdnej bránky dorazil loptu po vynikajúcej strele Mihalika, ktorý opečiatkoval brvno. Úvod druhého polčasu patril domácim a hneď po pár sekundách zvýšil na 3:1 Pavlovič. Od tohto momentu sa spustila gólová exhibícia, hostia hrozili najmä z brejkov. Po ojedinelom brejku sa ale vyznamenal skvelým zákrokom domáci brankár Sláma a v 57. minúte Ondruš hlavou upravil už na 4:1. Vzápätí mali šancu opäť hostia, ale opäť pekný zákrok predviedol domáci brankár. Hostia i napriek tomuto stavu sa nevzdávali a po faule na Kompasa premenili pokutový kop Kuna – 4:2. Záver sa dohrával v réžii domácich a najlepší hráč na ihrisku F. Urminský poistil vedenie Solčian gólom na 5:2. V samom závere ešte klzký terén využil Kamencay, ktorý prízemnou strelou zariadil hosťom prijateľnú prehru – 5:3. Domáci mladí hráči nesklamali a diváci videli vcelku dobrý futbal.

Góly: 28., 39. a 69. F. Urminský, 46. M. Pavlovič, 57. N. Ondruš – 14. T. Kompas, 62. M. Kuna (11 m), 85. D. Kamencay. R Ribarič, 150. OFK: Sláma – Ondruš, Klačanský (58. P. Ducký), Hupka, Mihalik, Bulák (74. L. Ducký), Mančík (62. Zelíska), Krošlák, Pavlovič, Urminský, Gábriš. TJ SLOVAN: Matúš Šiška – Mocný, Bubla (76. Csáky), Vaňo, Macko, Urbanec, Kompas, Kuna, Kamencay, Lacena, Botka.

Krušovce – Oponice 1:2 (0:0)

Zápas začal opatrne z oboch strán. Domáci mali od úvodu loptu viac na svojich kopačkách, ale zakončenie bolo žalostné. Keďže hostia v zakončení ničím nezaostávali za domácimi, prvý polčas sa skončil remízou bez vyložených šancí na oboch stranách. Druhý polčas sa odohrával podobne v nasadení, ktoré skôr pripomínalo priateľské stretnutie. Rozruch priniesla až 68. minúta, keď nevinne vyzerajúci zákrok v pokutovom území posúdil hlavný rozhodca ako faul na prenikajúceho hosťujúceho útočníka a Tomáš Sahulčík z bieleho bodu nezaváhal – 0 :1. Tento gól domácich neprebudil a trestom bola vydarená akcia hneď v 70 minúte, keď z ľavej strany pekne odcentroval hosťujúci Tomáš Aneštík a Jozef Gaži zočí-voči striedajúcemu domácemu gólmanovi Martinovi Čanigovi nezaváhal – 0:2. Tento moment už domácich nenechal chladnými a hneď v nasledujúcej minúte vystrihol Marián Bazala strelu do pravého horného rohu a znížil na konečných – 1:2. Zápas sa už potom iba dohrával a s tromi bodmi boli po konečnom hvizde určite hosťujúci hráči viac ako spokojní.

Góly: 71. M. Bazala – 68. T. Sahulčík (11 m), 70. J. Gaži. R Marinčák, 105. TJ SLOVAN: Križma (46. Čaniga) – Drha (76. Matušík), Trudman, J. Čuhák, Novotný, Gross, P. Karl, Smatana, Bazala, V. Masaryk, Mako. TJ: Ondruš – T. Krošlák, Sahulčík, Aneštík, M. Krošlák, J. Švec, A. Gerši (61. J. Gaži), Žák, Paulovič, R. Gerši, M. Švec.

Zbehy – Radošina 2:1 (0:0)

Do prestávky to bola zaslúžená remíza, na oboch stranách boli nepremenené šance. Hostia spálili pár tutoviek a nastrelili tyč. V druhom polčase mali však prevahu domáci. Prvý sa presadil L. Mikula nádhernou strelou spoza šestnástky, druhý zásah pridal po skrumáži po rohu Rumanovský. Hostia hrali druhú časť strelecky neaktívne, presadili sa až v závere zápasu. Zbehy v oklieštenej zostave dokázali uspieť.

Góly: 50. L. Mikula, 60. P. Rumanovský – 90. M. Horváth. R Baňár, 100. ŠK: Rybnikár – Vajdečka, Turčan (83. Zachar), Ďaďan, Šimovič, Stanček, Vičan, Minárik, J. Bartošek (85. Jankovič), Horváth, P. Bartošek.

V. Bedzany mali voľno.

Alekšince – Nevidzany 8:2 (5:0), 6., 34. a 45. J. Blaži, 15. M. Gunda, 16. P. Šindler, 60. a 71. M. Fuska, 66. L. Trnka – 73. vlastný (Záhončík), 81. P. Vojtek.

Báb – V. Zálužie 2:0 (1:0), 18. J. Michalík, 70. J. Kriška.

H. Kráľová – Lapáš 2:4 (1:1), 19. a 89. M. Petrovský – 7. P. Pajer, 63. P. Zlatňanský, 76. P. Hlaváč, 81. N. Homola.

H. Kráľovej odrátajú 3 body.

Najlepší strelci: 32 – P. Zlatňanský (Zbehy, Lapáš), 24 – A. Candrák (Tovarníky), 20 – M. Fuska (Zbehy, Alekšince), 17 – M. Kurej (Báb), 15 – F. Urminský (Solčany), 14 – M. Pogran (Lapáš), J. Michalík (Tešedíkovo, Báb)

Zostava kola: J. Psota (Báb) – P. Baják (Zbehy), R. Mihalik (Solčany), P. Pajer (Lapáš), A. Švihorík (Báb), J. Blaži (Alekšince), R. Kotlár (H. Kráľová), F. Urminský (Solčany), M. Fuska (Alekšince), A. Candrák (Tovarníky), T. Aneštík (Oponice).

1. Nahota počas predstavenia v topoľčianskom podchode. Prípadom sa zaoberá polícia 423