Rozhodne posledné kolo

Ludanice v derby zápase otočili vývoj.

Ludanice - Kovarce 2:1.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Nemčice – V. Ripňany 1:1 (0:0)

V hodovom zápase na veľmi dobre pripravenom ihrisku chceli domáci vyhrať. Od začiatku šli domáci za víťazstvom a síce v prvom polčase dominovali, no z piatich vyložených šancí nedokázali premeniť na gól ani jednu. Hostia si v prvom polčase nevypracovali žiadnu šancu. Aj v druhom polčase sa hral podobný futbal, domáci mali prevahu, boli aktívnejší a po faule premenil pokutový kop Kúdela – 1:0. Hostia hneď po rozohraní zaútočili a pokutový kop sa pískal i na druhej strane, premenil ho Kopčan – 1:1. Od tohto momentu sa hra prelievala z jednej strany na druhú, obe mužstvá chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Hostia si okrem penalty nevypracovali už žiadnu ďalšiu šancu v celom zápase, zatiaľ čo domáci v závere zahodili opäť niekoľko vyložených šancí. V záverečných desiatich minútach patrila hra hosťom, ale pozorná domáca obrana hosťom nič nedovolila.

Góly: 63. P. Kúdela (11 m) – 65. Š. Kopčan (11 m), rozhodoval Krajčík, 100 divákov. TJ: Stančík – Markovič, L. Halo (83. Martiška), Schuchman, Síleš (89. M. Košecký), Ďaďan (74. J. Halo), M. Jančovič, Kúdela, Višňovský, Szabó, Ľ. Greguš. OFK: Halo – Kopčan, Szalay (61. Radosa), Gocala, T. Mikula, Hanzlík, M. Štetka (46. A. Repka), J. Hertel, I. Vlasák, Krasňanský, A. Štetka.

N. Streda – Bojná 4:2 (1:1)

V N. Strede sa hral futbal veľmi dobrej okresnej úrovne k čomu prispeli obe mužstva. V 20. minúte P. Válek po priamom kope otvára skóre – 1:0. Už o tri minúty ale hosťujúci P. Krajčík vyrovnáva na 1:1. Mišuta v 48. minúte zahráva trestný kop a s prispením teču hosťujúceho hráča sa domáci opäť dostávajú do vedenia – 2:1. V 50. minúte L. Ryban po trestnom kope A. Mišutu doráža do siete – 3:1. V 66. minúte P. Krajčík svojim druhým gólom v zápase znižuje na 3:2. V 77. minúte T. Chuťka po krásnej akcii L. Rybana upravuje na 4:2. Zápas sa po tomto góle už iba dohrával a keďže domáci viac túžili po víťazstve, zaslúžene doma i vyhrali.

Góly: 20. P. Válek, 48. A. Mišuta, 50. L. Ryban, 77. T. Chuťka – 23. a 66. P. Krajčík, rozhodoval Wenderla, 80 divákov.OFK: Košút – M. Kováč, Chuťka, F. Králik, Válek, Mišuta (65. Horňáček), J. Košík, Klačanský, L. Ryban (86. P. Ryban), R. Ryban (78. Petrík), J. Ryban. TJ SLOVAN: Stopa (83. P. Jančovič) – J. Zvozil, M. Jančovič, Vyletelka (31. P. Sporina), Trávnik, R. Bartoník, L. Lukačovič, Mosný, Krajčík, Turčan (61. Markusík), Ducký (78. F. Lukačovič).

Čermany – Prašice 8:0 (2:0)

Domáci od prvej minúty zobrali réžiu zápasu do svojich rúk. Hrali aktívne, vytvárali si šance a dve z nich premenili i na góly. Hostia smerom dopredu ukázali veľmi málo a za zmienku stoja iba dva centre do domácej šestnástky, z ktorých ale nič nevyťažili. V druhom polčase Čermany stále búšili do súpera a ten sa postupne z ihriska vytrácal. Keďže hostia už nemohli striedať za zraneného hráča a dohrávali len desiati, tak skóre sa po drvivom tlaku domácich zastavilo na konečnom výsledku 8:0.

Góly: 20. a 41. P. Bisák, 48. a 51. P. Hruboň, 61. M. Prostredný, 72. Š. Kuchtiak, 83. E. Matejov, 87. M. Gerši, rozhodoval Sák, 30 divákov. TJ DRUŽSTEVNÍK: Michalec – Chňapko, Bisák, P. Hruboň, E. Matejov, Gubáň, M. Gerši, Klčo, Chudý (71. Steltenpohl), D. Hruboň (72. Chrenko), Prostredný (66. Kuchtiak). OFK: Greždo – Š. Bruchatý (61. Janech), P. Malinka, Streďanský, Pátrovič, Štefkovič, Juraj Lacika, Čakajda, Jakub Lacika, Pikna, Šimune.

Rajčany – Krnča 2:1 (2:0)

Domáci už v 10. minúte viedli dvojgólovým rozdielom a celý prvý polčas bol v réžii Rajčian. Po zmene strán ale domácim evidentne dochádzali sily, navyše sa im zranili až traja hráči, pričom nemali ani jedného náhradníka. Rajčany dohrávali kvôli zraneniam len o obmedzenom počte a síce Krnča tlačila viac ako jeden gól nestrelila. Domáci enormnou snahou víťazstvo udržali.

Góly: 7. J. Dovalovský, 10. D. Sekereš – 76. J. Síleš, rozhodoval Žitňanský, 60 divákov. TJ: V. Legéň – Kúdela, J. Rodina, Brňo, Bitarovský, J. Dovalovský, Sekereš, Polúch, M. Dovalovský, O. Hostačný, P. Rodina. OFK: Prec – R. Remeň, Š. Remeň, Chrkavý, Košík, Guliš, Sileš, Milata, M. Meluš, Gieci, L. Knápek.

V. Dvorany – Práznovce 1:2 (0:0)

Domáci nastúpili v oklieštenej zostave a už v 1. minúte sa fantasticky trafil Šelestiak – 0:1. V. Dvorany vzápätí chceli otočiť stav, no z protiútoku sa opäť nechytateľne trafil D. Mikuláš – 0:2. Bolo až nemožné, čo pozahadzovali domáci. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, V. Dvorany zahadzovali čo sa dalo a v bránke hostí čaroval Macko. Domáci sa predsa len dočkali gólu, ale ten prišiel až v 90. minúte zásluhou Šnirca. Hostia si tak odviezli veľmi prešťastné tri body.

Góly: 90. M. Šnirc – 1. M. Šelestiak, 20. D. Mikuláš, rozhodoval Križma, ČK: 88. T. Paulovič (Práznovce), 50 divákov. TJ: R. Rybanský – T. Rybanský, Klepanec (74. F. Jančovič), D. Števčík, K. Števčík (65. Blaško), T. Jančovič (14. V. Rybansky), P. Zachar, J. Jančovič, Šnirc, M. Rybanský, D. Rybanský. OFK: Macko – Karl, Dálik, Paulovič, Zubák, Vida, Holeščák, Mikuláš, Šelestiak, P. Karvay, Janček.

Ludanice – Kovarce 2:1 (0:1)

Pred výbornou fanúšikovskou kulisou sa hral dobrý futbal. V prvom polčase boli aktívnejší hostia, v druhom prebrali iniciatívu domáci, ktorí vyhrali 2:1. Výbor OFK ďakuje fanúšikom hostí za celozápasové slušné povzbudzovanie mužstva a ďakuje aj domácim fanúšikom, ktorí taktiež pristúpili k zápasu korektne. Domáci toto víťazstvo venujú vedúcemu mužstva Bohumilovi Cifrovi, ktorý v sobotu oslávil svoje 67. narodeniny.

Góly: 74. L. Krajčík, 76. Z. Holek – 17. P. Labuda, rozhodoval Piaček, 250 divákov. OFK: Žovic – Šuchman, Bisák, Krajčík, Balajka, Buday (83. Matejov), Bačovský, Král, Candrák (69. Uhlár), Blaho (46. Januška), Holek (90. Petrikovič). OFK: Vrbjar – Hula (81. Belan), Kutňanský, Vrábel, Ďurič, E. Gregor, Maruna, Borovka (83. Bošanský), Mekýš, M. Vorčák, P. Labuda.

Závada – Kuzmice 1:4 (1:1)

Hostia začali náporom a už v 7. minúte Jančovič poslal Kuzmice do vedenia – 0:1. Po tomto góle prevzali iniciatívu domáci, ale štyri tutovky zostali nevyužité. Až tesne pred odchodom do šatní premenil nariadený pokutový kop Jamrich – 1:1. Aj vstup do druhého polčasu vyšiel opäť lepšie hosťom, ktorí šli do vedenia 1:2. V ďalšom priebehu boli síce hostia aktívnejší, ale hral sa futbal hore – dole. V samom závere strelili hostia ďalšie dva góly a zo Závady si tak odviezli všetky tri body.

Góly: 43. M. Jamrich (11 m) – 7., 85. a 89. D. Jančovič, 54. M. Kaman, rozhodoval Tomka, 50 divákov. OŠK: Jamrich – Milata, Buc, Godál, Detko, Janček (66. Marek Herda), Nováčik (86. F. Herda), Halo, M. Hazda, Božik (73. T. Hazda), Mário Herda. OFK: Fico – Zubaj, Martinček, T. Grznár, Kolbik (86. Bezucha), Kaman (79. Goga), P. Virdzek, Jančovič, Oravec, Merka (46. T. Zachar), V. Herda.

Pozn.: Komentáre nám dodávajú domáci spravodajcovia.

14. Nemčice 25 5 4 16 28:63 19

Najlepší strelci: 28 g.: Denis Jančovič (Kuzmice), 25 g.: Zdenko Holek (Ludanice).

Zostava kola: M. Macko (Práznovce) – T. Chuťka (N. Streda), J. Markovič (Nemčice), D. Kutňanský (Kovarce), M. Šelestiak (Práznovce) – P. Bisák (Čermany), A. Mišuta (N. Streda), P. Bisák (Ludanice), P. Krajčík (Bojná) – P. Hruboň (Čermany), D. Jančovič (Kuzmice).

V Práznovciach inzultácia

Nedohraný zápas mužov Práznovce – Rajčany (1:3) bol cez týždeň skontumovaný v prospech hostí v pomere 0:3. Disciplinárna komisia ObFZ preverila udalosti, ktoré viedli inzultácii hlavného rozhodcu Gálisa a zároveň potrestala hráča Práznoviec Denisa Jamricha nepodmienečným trestom na 4 mesiace od 31. 5. 2017. Zároveň DK trestá OFK Práznovce pokutou 140 € a po skončení súťažného ročníku sa Práznovciam odoberú 3 body.

1. Voľby do VÚC 2017 Topoľčany: Zoznam kandidátov na poslancov 1 063
  2. V Topoľčanoch im chýbal lukostrelecký klub. Tak sa ho rozhodli založiť Foto 616