Nedeľa, 17. február, 2019 | Meniny má Miloslava

Bánovce rozobrali MFK

Topoľčany vonku neskórovali.

Topoľčany inkasovali až päť gólov.Topoľčany inkasovali až päť gólov.(Zdroj: ARCHÍV JARO ŠUPA)

FC Horses – Topoľčany 5:0 (2:0)

Bánovce do bývalého okresného derby zápasu nastúpili so sériou troch výhier v rade. V prvom polčase sa z oboch strán hral ešte otvorený futbal . Domáci sa už v 6. minúte ujali vedenia, keď po krídle unikol Líška a jeho prihrávku zúžitkoval Halás – 1:0. Hostia sa s pribúdajúcimi minútami osmelili, čistú šancu chytá domáci Grman. Domáci mali následne niekoľko náznakov šancí, na druhej strane mohli Topoľčany vyrovnať, ale nebezpečná strela Laozaia išla tesne vedľa. V závere polčasu domáci pritlačili, hlavičkové pokusy Bartu, Szabá a Gajdošíka šli buď nad bránku, alebo ich zneškodnil spoľahlivý Senecký. V nadstavenom čase dvojgólové vedenie domácich zariadil Kastelovič – 2:0. V úvode druhého polčasu sa striedajúci Mrocek najskôr zastreľoval, no už v 58. minúte zvýšil na 3:0 po akcii Líšku s Gajdošíkom. Od tohto momentu už domáci jasne dominovali a zápas sa zmenil na boj domácich strelcov proti Seneckému. Brankár hostí robil čo mohol, ale na dorážky Poštrka a Szabá už nestačil. Po piatom góle brankár Senecký pridal niekoľko výborných zákrokov, a tak Topoľčany inkasovali iba päť gólov. Domáci zaslúžene vyhrali, no nebyť brankára Seneckého, tak víťazstvo domácich by bolo ešte výraznejšie.

Góly: 6. R. Halás, 45. J. Kastelovič, 58. R. Mrocek, 63. J. Poštrk, 67. R. Szabó. R Kišš, ŽK: Szabó – Šudík, 250. FC: Grman – Kastelovič, Poštrk, Oravec (72. Tabak), Golis (46. Mrocek), Líška, Barta, Gajdošík, Halás, Minárik, Szabó, tréner M. Slovák. MFK: Senecký – Pajer, Toma, Fotias, Palo, Šudík (74. Kochan), Laouzai (32. Rusnák), Mikula, Švajlen, Fiala, Sabo, tréner M. Strna.

(MK)

Galanta – Púchov 1:2 (1:1), 9. Baša – 2. Brezničan, 73. Kopiš.

Horná Nitra – Gabčíkovo 2:0 (2:0), 33. Kozák, 34. A. Turančík.

Veľký Meder – V. Ludince 2:2 (2:1), 9. T. Tóth, 38. Bognár – 3. Soboňa, 90. Dékány.

ViOn B Vráble – Neded 2:2 (1:1), 35. Ewerton, 65. Zrubec – 38. Královič, 68. Nikolič.

Dubnica – Led. Rovne 0:2 (0:2), 13. Pokorný, 42. Prekop.

Nemšová – Komárno 3:1 (1:0), 24., 68. a 81. (11 m) Čatakovič – 56. Szabó.

Nové Zámky – Beluša 2:2 (1:2), 36. Muchaya, 59. Švajda – 19. Mujkoš, 30. Mišutka.

Šurany – Šaľa 2:1 (1:0), 35. a 46. Hrebík – 84. Keszely.

DAC B/Vrakúň mal voľno.

1. Komárno 35 22 9 4 75:31 75 (+24)

2. Led. Rovne 35 21 8 6 67:32 71 (+20)

3. Púchov 35 19 10 6 59:27 67 (+16)

4. ViOn B Vráb. 35 15 10 10 53:41 55 (+1)

14. Topoľčany 35 13 3 19 40:53 42 (-9)

15. Horná Nitra 35 12 6 17 45:60 42 (-12)

16. Nové Zámky 35 11 8 16 50:49 41 (-13)

17. Šaľa 36 11 8 17 36:43 41 (-13)

18. Veľký Meder 35 8 6 21 37:79 30 (-24)

4. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu
  5. 4 úkony, ktoré treba absolvovať po založení s.r.o.

Sály chcel rekonštruovať aj bývalý správca topoľčianskej nemocnice

Prečo sa začína s rekonštrukciou operačných sál až teraz? Pozreli sme sa, prečo sa pôvodný projekt rekonštrukcie zmaril.

Mobilné operačné jednotky v roku 2014 pri nemocnici. Lekár Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) Ľubomír Ševčík v nich jednoznačne zakázal operovať.

Hurtajovci majú prvý bod, rozhodol Uhnák

Topoľčianski hokejisti znížili stav série s Michalovcami na 1:2, domácim tlieskal vypredaný štadión.

Juraj Halo v nájazdoch opäť neinkasoval ani gól.

Historik: Matúš Čák má korene v Topoľčanoch

Prvé z majetkov, ktoré sa podarilo Čákovcom získať na území dnešného Slovenska, boli v topoľčianskom regióne.Topoľčanci boli najvernejší služobníci najmocnejšieho muža v Uhorsku.

Matúš Čák Trenčiansky bol uhorský šľachtic a vojvodca.

Vyhral šport, oba kluby sa dohodli

Hokejisti v piatok a v sobotu odohrajú dva domáce zápasy v semifinálovej play-off sérii. Hádzanári doma hostia v nadstavbe Nové Zámky.

Hokejistov Topoľčian čaká v piatok i v sobotu dvojzápas na domácom ľade.