Tovarníky vyhrali súťaž, majú právo postupu do IV. ligy

Proti Oponiciam sa kopali dva pokutové kopy.

OFK Tovarníky.OFK Tovarníky. (Zdroj: KATARÍNA MIKULÁŠOVÁ)

Tovarníky – Solčany 2:0 (1:0)

V úvode zápasu si domáci hráči až príliš uvedomovali dôležitosť zápasu, z čoho pramenilo množstvo nepresností na ich kopačkách. S pribúdajúcimi minútami sa domáci hráči upokojili a začali preberať iniciatívu. V 20. minúte mohol otvoriť skóre zápasu Košecký, ale v dobrej príležitosti prestrelil bránu. V 30. minúte vyrazenú loptu po zákroku brankára hostí dorazil do siete V. Candrák – 1:0. Hostia hrali aj naďalej zo zabezpečenej obrany, proti ktorej sa domáci len veľmi ťažko presadzovali. Po zmene strán začali hostia hrať otvorenejší futbal, ale obrana Tovarník stála na pevných nohách a hostí do zakončenia nepúšťala. Mužstvo domácich napriek tomu hrozilo z rýchlych protiútokov a v 77. minúte Košecký technickou strelou upravil na 2:0. Keďže šanca hostí v 87. minúte zostala nevyužitá, skončil zápas zaslúženým víťazstvom Tovarník. Po poslednom hvizde rozhodcu mohli na ihrisku vypuknúť zaslúžené oslavy víťazstva Tovarník v V. lige Stred.

Góly: 30. V. Candrák, 77. L. Košecký. R Bircsák, 200. OFK: Mikuláš (90. Hudok) – Košecký, M. Kopún, Lacika, Kapusta, T. Kopún, V. Candrák, M. Rusňák ml. (74. Mrázik), Hájovský (85. Jahoda), A. Candrák, M. Rusňák st. OFK: Sláma – Zelíska, P. Ducký, Ondruš, Hupka, Mihálik, Mančík, Krošlák, Pavlovič (74. Gábriš), Urminský, L. Ducký (46. Bulák).

V. Bedzany – H. Kráľová 0:2 (0:1)

Domáci hráči sa v prvom polčase zahryzli do súpera a hneď v úvode išli domáci zakončovatelia dvakrát sami na brankára, ale gól nedokázali streliť. Do polčasu si ešte V. Bedzany vypracovali ďalšie tri šance, ale aj tie zostali nevyužité. Hosťom vyšiel brejk a ujali sa vedenia – 0:1. V druhom polčase to bola z domácej strany veľká mizéria, chýbala myšlienka. Hoci si domáci vypracovali niekoľko šancí, ale pozorný brankár hostí Barta svoj tím neraz podržal. Hostia po druhom brejku v zápase pridali i druhý gól Kollárom. Domáci už v závere zápas nedokázali zdramatizovať, a tak si tri body odviezli hostia. Domáci diváci po zápase odchádzali sklamaní, pretože V. Bedzany podali veľmi slabý výkon.

Góly: 44. a 65. Ľ. Kollár. R Záhumenský, 150. TJ SLOVAN: Jánoš – P. Ondruška, Tlstý, M. Ladický, Bisák, Pirťan, Toman, Matejov (27. Koprda), Gerbel (86. Toman), Bracho (72. Bocman), F. Kolenčík.

Radošina – Jacovce 2:5 (0:2)

Zápas začali svižnejšie hostia a mali aj miernu prevahu, ktorú využili v 13. minúte na prvý gól Kamanom – 0:1. V 17. minúte po rohovom kope hostia Zigo zvýšili na 0:2. V 20. minúte sa do gólovej šance dostal i domáci Horváth, ale vyznamenal sa brankár hostí. Domáci mali šancu i v 43. minúte, no Vičan ju nevyužil. Prvý polčas vyznel jednoznačne pre hostí, herne i výsledkovo. V druhom polčase začali domáci aktívnejšie a v 53. minúte po rohovom kope a odrazenej lopte znížil J. Bartošek na 1:2. Hra sa vyrovnala a šance boli na oboch stranách. V 63. minúte z nenápadného útoku hostia Hustým zvýšili na 1:3. Kým sa domáci spamätali, v 65. minúte zvýšil Bajzík už na 1:4. V 75. minúte dôrazný J. Bartošek strelil svoj druhý gól v zápase a znížil na 2:4. V záverečných minútach lepší hostia nevyužili viacero šancí. Podarilo a im to až v 89. minúte, piaty gól strelil Beňo. Konečný stav 2:5 je výsledkom slabej domácej hry.

Góly: 53. a 75. J. Bartošek – 13. M. Kaman, 17. L. Zigo, 63. M. Hustý, 65. D. Bajzík, 89. K. Beňo. R Pacher, 100. TJ-ŠK: M. Rybnikár – Vajdečka, Turčan (67. J. Jankovič), Ďaďan, Šimovič (82. P. Zachar), Stanček, Vičan, Minárik, J. Bartošek, Horváth (73. J. Pavlovič), P. Bartošek. TJ DRUŽSTEVNÍK: Uhlár – Zigo, Majba, Bajzík, Hustý (82. Bujna), M. Chrenko, Buček, Piterka, Bukvay, Beňo, Kaman.

Preseľany – Alekšince 2:3 (2:2)

Domáci doplatili na neskúsenosť a hostia sa predstavili ako vyspelý celok. Hostia sa po chybe domáceho brankára ujali vedenia, no domáci bojovnosťou otočili skóre zápasu – 2:1. Ešte do polčasu domáci zahodili dve šance a hostia krátko pred odchodom do šatní vyrovnali. Po zmene strán domáci odišli kondične, skúsení hostia dominovali na lopte a vyhrávali aj väčšinu osobných súbojov. Domáci tlak neustáli a hostia strelili v 77. minúte aj víťazný gól.

Góly: 21. a 30. P. Botka – 16., 43. a 77. M. Fuska. R Zemko, 100. TJ SLOVAN: Fúska – Mocný, Michal Candrák, Vaňo (67. Miro Candrák), Macko (53. Kolník), Urbanec, Kompas, Kuna, Kamencay, Lacena, Botka.

V. Zálužie – Oponice 3:1 (1:0)

Zápas, v ktorom domácim prakticky o nič nešlo. Oponice hrali útočný, otvorený futbal, no z prvého zásahu sa tešili domáci, delovkou ich poslal do vedenia Lacek. Ulak mal viacero ďalších šanci, do polčasu sa však stav nemenil. V druhom polčase sa kopali až tri penalty a všetky by sa dali označiť za sporné. Prvou vyrovnal Gerši. Ďalšie dve však zahrávali hráči V. Zálužia a obe premenili. Zápas dotiahli do víťazného konca.

Góly: 13. M. Lacek, 75. L. Bédi (11 m), 82. J. Kečkéš (11 m) – 65. A. Gerši (11 m). R Čaja, 100. TJ: Ondruš – T. Krošlák, Čery, Antešík, M. Krošlák, A. Gerši, F. Gerši, Varga (81. Šedivý), Paulovič, R. Gerši, Švec.

Krušovce mali voľno.

Lapáš – Zbehy 9:1 (5:1), 7., 13., 78. a 80. P. Zlatňanský, 41. a 72. J. Krkoška, 21. M. Pogran, 39. M. Tužinský, 66. vlastný (P. Rumanovský) – 43. L. Mikula.

H. Kráľovej odrátajú 3 body.

Zostava kola: J. Barta (H. Kráľová) – L. Bédi (V. Zálužie), I. Füle (Nevidzany), Michal Candrák (Preseľany), D. Lacika (Tovarníky), D. Bajzík (Jacovce), J. Bartošek (Radošina), M. Fuska (Alekšince), J. Krkoška (Lapáš), P. Zlatňanský (Lapáš), Ľ. Kollár (H. Kráľová).

Najlepší strelci: 36 – P. Zlatňanský (Zbehy, Lapáš), 24 – A. Candrák (Tovarníky), 23 – M. Fuska (Zbehy, Alekšince), 17 – M. Kurej (Báb), 15 – F. Urminský (Solčany), M. Pogran (Lapáš), 14 – J. Michalík (Tešedíkovo, Báb).