MFK sa lúči výhrou

O výhre Topoľčian rozhodol kapitán Marek Švajlen.

Jediný gól zápasu v Topoľčanoch strelil Marek Švajlen (vpravo).Jediný gól zápasu v Topoľčanoch strelil Marek Švajlen (vpravo). (Zdroj: JARO ŠUPA)
SkryťVypnúť reklamu

Topoľčany – Veľký Meder 1:0 (0:0)

V zápase dvoch mužstiev, ktoré okupujú spodné priečky treťoligovej tabuľky sa hral iba priemerný futbal. Mužstva sa do šancí dostávali len sporadicky, obaja brankári si s priemernými streleckými pokusmi poradili. Aj po zmene strán sa hral iba slabší futbal, i keď domácim hráčom sa nedá uprieť bojovnosť. Jediný pekný moment prišiel v 77. minúte, kedy domáci kapitán Švajlen zariadil domácemu tímu trojbodový zisk. Domáci boli o ten gól lepší, a preto i zaslúžene vyhrali.

Gól: 77. M. Švajlen. R Gašparovič, ŽK: Fotias (MFK), 100. MFK: Kochan – Pajer, Toma, Fotias, Palo, Šudík, Mikula (80. Senecký), Švajlen, Fiala, Sabo, Rusnák, tréner J. Strna.

(RD)

Neded – FC Horses 1:3 (1:1)

Neded chcel ukončiť svoje pôsobenie v tretej lige úspešne. Začal tlakom a v prvej päťminútovke mal dobrú príležitosť Královič. Hostia po prvom prieniku na polovicu domácich využili rýchlu kombináciu, na konci ktorej bol Halás. Prudkou prízemnou strelou dostal hostí do vedenia. V 13. minúte bol v sľubnej príležitosti opäť Královič, jeho strieľaný center zblokoval kapitán Gajdošik. Hostia kontrovali nebezpečným Halásom, ktorý v 20. minúte nastrelil vybiehajúceho Nemčeka. Neded hral v prvom polčase veľmi dobre, mal viacero tutoviek. Najskôr v 28. minúte Rožník a po ňom Karim spálili tutovky, nakoľko ešte na malom štvorci kľučkovali. V 31. minúte sa opäť vyznamenal Grman, keď odvážnym vybehnutím zmaril prienik Královiča. O štyri minúty mal ďalšiu šancu Karim, namieril tesne vedľa. V 41. minúte bolo vyrovnané. Výborná kombinačná akcia našla na konci Karima, ktorého delovka ľavačkou skončila pod brvnom brankára Grmana. V závere mohli ísť Nededčania do vedenia, ale Obassi po úniku prestrelil. Po obrátke sa mohol dostať Neded do vedenia, striedajúcu Nikolić nastrelil žrď a dorážku Dlhého zneškodnil Grman. Ako sa strieľajú góly ukázali hostia v 53. minúte. Golis si nabehol zo stredu poľa a zoči-voči Nemčekovi nezaváhal. O 5 minút mal opäť dobrú šancu Obassi, strieľal prudko vedľa. Domáci boli v tlaku, v 72. minúte Nikolić mieril vedľa. O dve minúty neskôr to bol opäť on, ale Grman bol na mieste. V 80. minúte sa mohli domáci tešiť, ale po zrazení Obassiho v pokutovom území nariadenú penaltu Karim „panenkovsky“ strelil do rúk brankára Grmana. Domáci hrali v závere vabank, boli lepším mužstvom, ale netešili sa ani zo zisku bodu. Z rýchlej kontry v 93. minúte pečatil víťazstvo hostí Mrocek. Neded získal v odvetnej časti dvakrát viac bodov ako na jeseň.

Góly: 41. Karim – 6. Halás, 53. Golis, 90. Mrocek. R Patrovič, ŽK: Grman, Líška, Minárik (všetci Horses), 200. FC HORSES: Grman – Golis, Kastelovič, Poštrk, Mrocek, Líška, Barta (85. Tabak), Gajdošík, Halás, Minárik, Szabó. Tréner M. Slovák.

JOZEF SKLENÁR

DAC B/Vrakúň – ViOn B Vráble 3:0 (1:0), 20. Polák, 60. Sandal, 64. Csóka.

Gabčíkovo – Dubnica 2:1 (1:1), 44. Malý, 67. Belkovics – 36. Horecký.

Led. Rovne – Nemšová 1:2 (1:2), 45. Chmelík – 30. a 41. Fabuš.

V. Ludince – Nové Zámky 1:2 (0:1), 84. Horniak – 6. vlastný (Hlaváčik), 77. Muchaya.

Beluša – Galanta 2:3 (2:2), 11. Gorelka, 37. Kucharík – 31. a 44. (11 m) R. Meszlényi, 84. Gányovics.

Púchov – Horná Nitra 2:1 (0:0), 68. Valašík, 80. Brezničan – 66. Kováčik.

Komárno – Šurany 8:1 (2:0), 41., 45. a 56. Militosjan, 74.a 75. Haša, 67. a 81. Podlucký, 85. Szabó – 57. Dikácz.