Vonku nezabodovali

V. Uherce trikrát viedli, ale i tak prehrali.

ilustr. foto(Zdroj: archív)

Ladce – Uhrovec 3:1 (2:0)

V zbytočne nervóznom zápase začali lepšie domáci. Na priamy kop L. Sviečku nabehol v 11. minúte Ondrašík a hlavou dal na 1:0. V 15. minúte Vavro hlavičkoval vedľa a v 20. minúte po faule na Ondrašíka zvýšil P. Martinka z jedenástky na 2:0. Stano v 22. minúte meter pred bránkovou čiarou netrafil loptu. V 47. minúte bol vylúčený hosťujúci Baniat a 54. minúte Stano hlavičkoval vedľa. Mojto v 56. minúte trafil iba vybiehajúceho gólmana. V 74. minúte Škultéty z priameho kopu nedal Machalovi šancu – 2:1. O dve minúty Krajči vo vyloženej šanci trafil len gólmanove nohy. Päť minút pred koncom prišli hostia o vylúčeného Vavra a v 90. minúte Ondrašík z jedenástky za faul na Mojta dal na konečných 3:1.

Góly: 11. a 90. Ondrašík (druhý z 11 m), 20. P. Martinka (11 m) – 74. Škultéty. R Soboňa. ČK: 47. Baniat po 2 ŽK, 85. Vavro po 2 ŽK – obaja Uhrovec, 150. TJ: Kolárik – Čabrák, Škultéty, Zajac, Stano, Baniat, Pavelek (58. Opáth), Vavro, Bežo, Pavlovič, Stuparič.

(FG)

Streženice – Bošany 2:1 (1:0)

Od úvodu mali domáci výraznú prevahu, ktorá vyvrcholila v 9. minúte, keď si na Loduhovu prihrávku nabehol Miloš Šesták a strelou k žrdi dal na 1:0. Hra sa potom vyrovnala, prvú šancu mali hostia až v 39. minúte, ale zmaril ju vybiehajúci Janták. V druhom polčase pokračovali domáci v aktivite. V 63. minúte Hrišov prudký center z priameho kopu obrancovia minuli a Filiač jemným tečom na prekvapenie všetkých zvýšil na 2:0. Domáci poľavili a v 69. minúte po centri Beka prudkou strelou znížil na 2:1 Minarovič. Záver patril domácim, ktorí taktickou hrou udržali náskok.

Góly: 9. Miloš Šesták, 63. Filiač – 69. Minarovič. R Murín, 100. OFK: Bačík – Boháčik, Hodál (46. Beko), M. Kalina, Kostolný, Mikloš, Kapusta, D. Kalina (69. Omelka), Neubauer (63. Jakubík), Sák, Minarovič.

STANISLAV BALÁT

Cigeľ – V. Uherce 4:3 (1:2)

Zápas začal z oboch strán aktívne. V 20. minúte sa hostia Kováčom ujali vedenia, keď domáci reklamovali ofsajd, no rozhodca bol iného názoru. V 25. minúte mohlo byť vyrovnané, Makás po ľavej strane potiahol útok, dobre odcentroval, no hostia odvrátili loptu na roh. Prišla 34. minúta, Katrena stredom prenikol, prihral Pružincovi a ten nezaváhal – 1:1. Domáci povzbudení vyrovnávajúcim gólom útočili ďalej, no v 38. minúte pozabudli na obranu. Hostia sa sami v dvojici ocitli v dobrej pozícii, prihrávku si však nešťastne zrazil do nesprávnej bránky Ďuriš – 1:2. Do druhého dejstva nastúpili domáci s dvojnásobným striedaním. V 54. minúte sa do šance dostali hostia, v 56. minúte domáci nastrelili brvno, a tak bolo na ihrisku stále rušno. V 59. minúte fauloval brankár hostí Kamdema a z nariadenej jedenástky vyrovnal Lazár na 2:2. Obe mužstvá sa potom snažili preklopiť misku váh na svoju stranu, čo sa v 74. minúte podarilo zásluhou Cígera hosťom. Ale už po troch minútach Kamdem zariadil znovu nerozhodný stav – 3:3. V 81. minúte kopali domáci po faule hostí na Kamdema priamy kop z hranice šestnástky a skúsený strelec Š. Zaťko po prvýkrát poslal svojich do vedenia.

Góly: 34. P. Pružinec, 58. L. Lazár (11m), 77. G. Kamdem, 81. Š. Zaťko – 21. R. Kováč, 38. vlastný, 73. M. Cíger. R Mokrý, 300. TJ: J. Bohuš – M. Jankula, T. Škoda, M. Štálnik, M. Beliansky, D. Gaži, J. Kundala, M. Cíger, M. Pekár, P. Petráš, R. Kováč.

JÁN ČERNÁK

St. Turá – Podolie 1:2 (1:1), 6. Janega – 2. Križák, 90. Augustín.

Brvnište – Horovce 2:3 (1:1), 23. a 47. Mário Hároník (prvý z 11 m) – 17. a 83. R. Brix, 78. Škrapko.

Kanianka – Chocholná-V. 1:0 (1:0), 38. M. Šlabjar.

Z. Kostoľany – Tr. Turná 3:2 (1:1), 3. M. Liptaj, 79. a 86. D. Jarošinec – 12. a 50. M. Hrubý.

Plevník – Opatová 10:1 (6:0), 16., 30., 34. a 51. M. Smataník, 8. Dodek, 10. Michal Buday, 23. A. Buday, 69. vlastný Husár, 74. Čižmárik, 90. Pavlovič – 89. Augustini (11 m).

4. Už aj čerpacia stanica OMV Spišská Nová Ves je v novom šate
  5. Robila som domáci džem z ovocia z Kauflandu. Ako to dopadlo?

Nemocnica získala po rokoch zmluvu s VšZP

V nemocnici sa minulý rok narodilo 600 detí, jej vedenie očakáva aj tento rok nárast.

Mladí chlapci musia pridať, rekonštrukcia haly stále záhadou

Príprava hádzanárov HK Agro Topoľčany je v plnom prúde. Za dva týždne odohrali zverenci trénera Pavla Farářa až päť prípravných zápasov.