Streda, 17. január, 2018 | Meniny má Nataša

Dve jasné domáce výhry

Hrušovany i Horné Obdokovce cez víkend dominovali.

Hrušovany sa so svojimi fanúšikmi rozlúčili veľkolepo, keď v poslednom kole strelili až deväť gólov.(Zdroj: ARCHÍV JARO ŠUPA)

Hrušovany – Tvrdošovce 9:0 (5:0)

V poslednom zápase sezóny to bola v Hrušovanoch hra mačky s myšou. Domáci jednoznačne v stretnutí dominovali a po prihrávke Slíža otvoril skóre Kochan. O dve minúty si na rohový kop nabehol Kochan, ktorý pridal svoj druhý gól zápasu – 2:0. A keď o ďalšie dve minúty peknú spoluprácu využil Jankovič gólom na 3:0, tak otázkou len zostávalo, akú gólovú nádielku si odvezie súper. V 28. minúte sa po prvýkrát v zápase presadil Béger, ktorý tak naštartoval svoj gólový koncert, s ktorým si zároveň vystrieľal i prvenstvo medzi strelcami vo IV. lige. Gól dal ľavou nohou, pravou nohou i hlavou. Perfektný gólostroj uzavrel v 81. minúte Soboňa – 9:0. Domáci siahali po dvojcifernom výsledku, ale nie všetky šance dokázali využiť.

Góly: 18. a 20. V. Kochan, 22. D. Jankovič, 28., 44., 60., 64. a 72. M. Béger, 81. D. Soboňa, R Maráz, 150. OFK: Kopecký – Kurbel (46. Krško), Kochan, Sipos, Slíž, Masarovič, Rusinko (50. I. Sporina), Jankovič, Boldiš (46. Maršala), Béger, Soboňa.

H. Obdokovce – ČFK Nitra 5:2 (2:1)

Úvodných 15 minút sa hralo len medzi šestnástkami, bez vyloženej šanci na jednej, či druhej strane. V 15. minúte sa domáci dostali do vedenia, skóre otvoril Košlab. Hneď o dve minúty triafa z päťky Balážik tyčku hosťujúcej bránky. V 32. minúte šli domáci už do dvojgólového vedenia, keď sa z bieleho bodu nepomýlil Zsebi – 2:0. Domáci sa s vedením uspokojili, čo mladí hostia využili v 34. minúte Galbičkom – 2:1. Po zmene strán strelili domáci v priebehu dvoch minút dva góly a tým sa zároveň spustil festival zahodených šancí OTJ. Domáci podnikali jeden protiútok za druhým, ale strelci nedokázali prekonať hosťujúceho brankára. V závere sa zápas už iba dohrával, domáci zaslúžene vyhrali, i keď konečný výsledok mohol byť s pohľadu domácich aj oveľa vyšší.

Góly: 15. a 89. J. Košlab, 32. E. Zsebi (11 m), 54. M. Grznár, 56. D. Vaňo – 34. A. Galbička, 77. M. Mesároš. R Šmátrala, 100. OTJ: M. Martonka – Fekete, Ondrka, Mondek, Kupec, Grznár, J. Martonka, Balážik, Zsebi, Vaňo, Košlab.

Levice – FC Nitra jun. 0:6 (0:2), 41. a 44. A. Ivančík, 50. L. Fabiš, 78. a 84. M. Bartošek, 82. M. Fábry.

Kalná n/Hr. – Čeľadice 4:2 (2:1), 3., 74. (11 m) a 83. R. Chmelo, 43. R. Lackó – 36. M. Plešivka, 66. Ľ. Kminiak.

Dvory n/Ž. – Kolárovo 3:0 (0:0), 70. E. Haulík, 80. D. Pilný, 86. G. Mlynár (11 m).

D. Saliby – V. Lovce 4:0 (1:0), 7. a 68. R. Molnár, 57. O. Prístavok (11 m), 65. R. Szabo.

Imeľ – Svätý Peter 2:1 (2:0), 35. Matheus, 37. T. Oršolík – 55. D. Kianek.

10. D. Saliby 28 9 6 13 42:50 33 (-9)

11. Svätý Peter 28 8 8 12 40:52 32 (-10)

12. Dvory n/Ž. 28 7 7 14 27:48 28 (-14)

13. Tvrdošovce 28 6 5 17 23:65 23 (-19)

14. Levice 28 3 6 19 23:54 15 (-27)

15. ČFK Nitra 28 3 2 23 23:94 11 (-31)

Palárikovo sa odhlásilo zo súťaže.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 25 – M. Béger (V. Lovce, Hrušovany), 21 – M. Bartošek (FC Nitra jun.), 16 – R. Chmelo (Kalná n/Hr.), 15 – S. Balog (Štúrovo), G. Tóth (Štúrovo), 13 – Zs. Magyar (Kolárovo), 12 – G. Švec (Levice), J. Jurky (V. Lovce).

Zostava kola: M. Guťan (Kalná n/Hr.) – L. Takáč (Dvory n/Ž.), A. Göndör (D. Saliby), T. Bacigál (Imeľ) – M. Kováč (Dvory n/Ž.), R. Molnár (D. Saliby), P. Slíž (Hrušovany), E. Zsebi (H. Obdokovce) – A. Ivančík (FC Nitra jun.), J. Košlab (H. Obdokovce), M. Béger (Hrušovany)