Pondelok, 24. september, 2018 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Zlaté ukončenie sezóny pre Karate klub

Aj záver sezóny bol pre karatistov Karate klubu Topoľčany úspešný.

Karate klub Topoľčany.(Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

V Žarnovici sa dňa 3. júna 2017 konal 15. ročník Majstrovstiev karate za účasti 214 pretekárov (302 štartov) z 26 klubov Slovenska. Karate klub reprezentovali dievčatá Miriam Wenderlová, Ingrid Marková a Stella Patai a chlapci Leo Cápay, Daniel Tóth, Matej Šproch, Marcel Smatana, Dominik Dubec, Samuel Fábik, Filip Grman, Kristián Mandúch a Samuel Mandúch.

Najskôr sa všetci zúčastnili súťaže KATA, kde excelovali hlavne naši najmladší. V kategórii chlapcov 5-7-ročných bez technického stupňa nastúpila hneď štvorica: Matej Šproch, Leo Cápay, Daniel Tóth a Marcel Smatana. Do finále sa výbornými výkonmi dostali Marcel a Daniel, a tak hala videla topoľčianske finále. Viac skúseností na tatami ukázal Marcelko, keď tesne porazil Danka, a chlapci tak obsadili prvé dve miesta v početnej kategórii. Pre klub to boli prvé cenné kovy. Aj medzi staršími 8-9- ročnými chlapcami bez technického stupňa stáli na stupňoch pre víťazov naši chlapci, keď 2. miesto získal Dominik Dubec a 3. miesto Samuel Fábik. V kategórii mladších žiačok 8-9-ročných sa do finále prebojovala Ingrid Marková. Tak veľmi túžila získať zlato, až predviedla vo finále súborné cvičenie, ktoré už raz zacvičila, čím súperke darovala prvé miesto. Aj takto tvrdo sa získavajú skúsenosti na tatami. Ingridke zostalo teda „iba“ 2. miesto. Bronz vo svojich kategóriách ešte získali Stella Patai (v silne obsadenej kategórii starších žiačok), Filip Grman (mladší žiaci) a Samuel Mandúch (mladší dorastenci). Ostatní sa na stupne víťazov v početnej konkurencii neprebojovali.

Do KUMITE nastúpili iba Ingrid Marková, Stella Patai a Kristián Mandúch. Medailu však získala iba Ingrid a to za 3. miesto v kategórii dievčat 8-9- ročných.

Medailovú bodku za sezónou dali reprezentantky Karate klubu Topoľčany Ingrid Marková a Stella Patai dňa 10. júna v Košiciach, kde sa konali Majstrovstvá GOJU RYU KARATE za účasti 302 pretekárov (so 428 štartmi) z 39 klubov celého Slovenska.

Dievčence si v KATA viedli skvelo. Bez akéhokoľvek zaváhania sa každá vo svojej vekovej kategórii prebojovali veľkým počtom súperiek až do finále a jednoznačne obe získali krásny pohár pre víťaza. Ingridka zvíťazila v kategórii mladších žiačok 8-9-ročných a Stellka v kategórii starších žiačok 10-11- ročných. Hoci klub reprezentovali iba dve dievčence, v celkovom poradí klubov v KATA obsadil náš klub spolu s MŠK Žiar nad Hronom skvelé 2. miesto. Dievčatá katamanky nastúpili aj do KUMITE, kde to na medailu dotiahla iba Ingridka, keď získala bronz.

Do konca sezóny sa súťaží zúčastní už iba Martin Šípek ako reprezentant SR v kategórii KATA juniori. V dňoch 17. 6.– 18. 6. sa koná Karate 1 – series A v španielskom meste Toledo a v dňoch 29. 6. – 2. 7. sa Maťo zúčastní KARATE 1 WKF YOUTH CUP v chorvátskom meste Umag. Veľmi držíme palce, aby reprezentoval nielen Slovensko, ale aj KARATE KLUB TOPOĽČANY, kde trénuje už od šiestich rokov.

Pretekári KARATE KLUBU sa už teraz tešia na prázdniny, keď si oddýchnu od karate a nazbierajú sily a energiu pre ďalšiu náročnú sezónu 2017/2018, ktorá bude trvať dlhých 10 mesiacov a počas ktorých isto opäť získajú množstvo medailí na domácich i zahraničných súťažiach.