Pondelok, 25. september, 2017 | Meniny má Vladislav

Dorastenky TC Topoľčany postúpili do najvyššej regionálnej súťaže

Tenistky TC Topoľčany zakončili tohtoročnú súťaž družstiev zápasom v kategórii dorasteniek proti rovesníčkam z HTC Hlohovec.

Družstvo dorasteniek TC Topoľčany: zľava Monika Bursová, Lucia Čanigová, Ema Dičérová, Nina Kyseľová.(Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

Dôležitosť tohto zápasu bola v možnosti postúpiť do najvyššej regionálnej súťaže, pričom na postup dievčatám stačilo akékoľvek víťazstvo s týmto súperom.

Prvá dohrala svoj zápas Nina Kyseľová, ktorá porazila Patríciu Candráková 6:1 6:0, vzápätí ju nasledovala Ema Dičérová víťazstvom nad Vanesou Krajčovičovou 6:2 6:1. Lucia Čanigová nepremenila za stavu 5:4 v prvom sete dva setbaly, set prehrala v tie-breaku 6:7 (na body 5:7) a v druhom sete už nestačila na rozbehnutú Karinu Ižákovú a prehrala ho 0:6. Monika Bursová v zápase s Alexandrou Zacharovou prehrávala už 3:6 2:5, ale druhý set nakoniec vyhrala 7:5. V treťom sete viedla už 3:0, ale prehrala ho 4:6.

Pred záverečnými štvorhrami sme teda za stavu 2:2 na body vyhrávali 5:4 na sety, 44:34 na gemy a vedeli sme, že víťazstvo v aspoň jednej štvorhre 2:0 na sety bude na postup stačiť. Pár Čanigová-Dičérová potvrdil svoju kvalitu a jednoznačne zdolal dvojicu Krajčovičová – Candráková 6:1 6:1. V druhej štvorhre dvojica Bursová – Kyseľová podľahla po boji dvojici Ižáková – Zacharová 3:6 5:7.

Konečný výsledok zápasu bol teda na body 3:3, na sety 7:6 a na gemy 64:49 – znamenal postup TC Topoľčany do najvyššej regionálnej súťaže. Za družstvo dorasteniek okrem Niny, Emy, Moniky a Lucie nastúpili v tejto sezóne aj Alžbeta Marková a Terézia Tarinová. Nina Kyseľová a Ema Dičérová sú zároveň členkami družstva starších žiačok, ktoré z druhého miesta v regionálnej súťaži postúpilo na majstrovstvá Slovenska, na ktorých bude bojovať osem najlepších slovenských družstiev starších žiačok. Nina Kyseľová, ktorá mala v máji len 11 rokov, a teda vekom je len mladšia žiačka, je zároveň členkou družstva mladších žiačok TC EMPIRE Trnava, s ktorým postúpila na Majstrovstvá Slovenska aj v tejto vekovej kategórii.

Všetkým dievčatám gratulujeme a želáme veľa úspechov na turnajoch jednotlivcov, ktorými pokračuje letná tenisová sezóna. Veríme, že aj tieto úspechy pritiahnú na topoľčianske tenisové kurty deti, ktoré majú záujem o tento krásny šport. Na web stránke nášho klubu www.tctopolcany.sk sa dozviete o pripravovaných letných kurzoch tenisovej výuky pre deti do 10 rokov.