Pondelok, 21. august, 2017 | Meniny má Jana
Pridajte si svoje mesto

Súboj o zlato vyhrali Tovarníky

Tovarníky využili právo postupu a smerujú do IV. ligy. Veľké Bedzany i Preseľany síce nevypadli, ale prihlásili sa od novej sezóny iba do okresnej súťaže.

Vybrali sme z archívu: Tovarníky - Solčany.(Zdroj: KATARÍNA MIKULÁŠOVÁ)

Zástupcom z nášho regiónu sme položili tri otázky:

1) Ako hodnotíte jarnú časť súťažného ročníka?

2) Ste spokojný s celkovým umiestnením v súťaží?

3) Kedy začínate s prípravou, aké zmeny u vás nastali?

OFK TOVARNÍKY

Rastislav Hájovský (hrajúci tréner)

1) Už na začiatku prípravného obdobia pred sezónou 2016/2017 si samotní hráči stanovili hlavný cieľ, a tým bolo vyhrať súťaž. Išli sme od zápasu k zápasu a každou výhrou sme sa posúvali bližšie k tejto méte. Jediné dve prehry z jesene jednoznačne pripisujem našej nedisciplinovanosti. V jarnej časti sme sa dokázali tohto neduhu vyvarovať a zodpovedným prístupom sme pokračovali v sérii zápasov bez prehry až do záveru sezóny. V mnohých zápasoch sa však výhry nerodili ľahko. Museli sme sa popasovať s húževnatými súpermi, ktorí často iba bránili a museli sme dobíjať ich bránku. A keď už bola súperova defenzíva prekonaná, tak sme často zlyhávali v koncovke. Nepremieňanie šancí bol náš najväčší problém hlavne v posledných kolách, kedy si kanonieri až priveľmi uvedomovali zodpovednosť, ktorá leží na ich pleciach. A práve v tých chvíľach sa ukázala sila mužstva, keď sa gólovo presadili aj netradiční strelci.

Všetkým chlapcom musím poďakovať za ich prístup k svojim povinnostiam počas celej sezóny. Či už to bola vysoká účasť a poctivá práca na tréningoch alebo zodpovedná príprava a takmer profesionálny prístup ku každému jednému zápasu. K ťahúňom mužstva patrili hlavne: Ivan Mikuláš, Adrián Candrák, Vladimír Candrák, Martin Rusňák st., Denis Lacika, Peter Schwarz, Boris Kapusta. Výborne zapadla aj zimná posila Martin Rusňák ml.

Podarilo sa nám dať dohromady futbalistov, ktorí sú kamarátmi aj mimo ihriska a to bolo vidieť aj v jednotlivých zápasoch. Verím, že táto partia zostane spolu čo najdlhšie.

2) Stali sme sa víťazmi V. ligy Stred v sezóne 2016/17, takže samozrejme som spokojný. Navyše nás Obecné zastupiteľstvo obce Tovarníky podporilo v našom napredovaní a presne po 10. rokoch sa tak do Tovarník zase vráti IV. liga. Niektorí ľudia nás od postupu odhovárali, veď dnes sa všetko odvíja od financií a tých je stále nedostatok. Pre nás je to však odmena a zároveň nová motivácia do ďalšej práce a urobíme pre to maximum, aby sme dokázali, že naše rozhodnutie bolo správne.

Za vytvorenie podmienok, ktoré nám umožnili comeback do IV. ligy by som chcel poďakovať hlavne predsedovi klubu Jozefovi Poluchovi, ďalej členom výboru OFK, trávnikárovi a hospodárom. Poďakovanie patrí aj všetkým fanúšikom, ktorí nás chodili podporovať svojimi hlasivkami.

3) Prípravné obdobie na novú sezónu sme začali 6. júla. Počas neho odohráme 7 prípravných zápasov. Hráčsky káder, ktorý si vybojoval postup do IV. ligy síce zostáva pohromade, ale keďže je príliš úzky, budeme sa ho snažiť vhodne doplniť o niekoľko futbalistov.

OFK SOLČANY

Juraj Soboňa (starosta obce a predseda klubu)

1) Jarná časť bola dosť turbulentná, pretože tesne pred odvetnou časťou sme menili trénera a tiež náš najlepší strelec Soboňa odišiel do Hrušovian. S výsledkami ako aj so samotným postavením v tabuľke som spokojný. Podávali sme ale striedavé výkony, pretože doma sme, napríklad prehrali s Veľkým Zálužím, ale naopak, dokázali sme zvíťaziť v Nevidzanoch a výborný výkon sme podali i v Alekšinciach, kde sme prehrali len o jeden gól, pričom sa domáci triasli o výsledok až do záverečných minút. Káder bol iba 14-členný, navyše sme v druhom jarnom kole prišli vo Veľkom Lapáši o zraneného brankára Ambróza. Narýchlo sme museli hľadať rovnocennú náhradu a myslím si, že Sláma si postupne svoje miesto zastal.

2) V Solčanoch sú veľmi nároční fanúšikovia, ktorí nikdy nebudú spokojní. Musíme byť realisti a vzhľadom na vytvorené podmienky, za ktoré chlapci hrajú, tak konečné umiestnenie je k tomu adekvátne.

3) Letná príprava nám začala už 5. júla. Tréner Breška mal na prvom tréningu trinásť hráčov. V mužstve zrejme skončí Daniel Krošlák, ktorý chce ukončiť svoju hráčsku činnosť a chce sa venovať trénovaniu mladých futbalových nádejí. Otázni sú Želiska i Ľubo Bulák, ktorí boli u nás na hosťovaní a o tom, či zotrvajú v Solčanoch i naďalej, musí rozhodnúť v prvom rade tréner. Už intenzívne pracujeme aj na posilách. Po dvoch rokoch sa do mužstva vracia stopér Marek Kuna a z Veľkých Bedzian sme vybavili dve opory – Filip Toman a Mário Ladický. A posilniť mužstvo by mal i hrajúci tréner Mário Breška.

TJ DRUŽSTEVNÍK JACOVCE

Roman Jakubička (tréner):

1) Musím povedať, že začiatok súťaže nám nevyšiel podľa predstáv. Zapríčinil to aj fakt, že v zime skončilo 6 hráčov. Museli sme sa skonsolidovať a herne zlepšiť. Trvalo to dlhšie ako som očakával, ale vedel som, že výsledky sa dostavia, čo ste mohli vidieť ku koncu súťaže. Mrzí ma prvý zápas proti Veľkým Bedzanom, kde to nemalo nič spoločné s futbalom. Po tomto zápase som bol rád, že okrem nášho brankára sa už nikto vážnejšie nezranil. Náš brankár po tomto zápase ukončil aktívnu činnosť. Dúfam, že takýto typ zápasu v blízkej budúcnosti neodohráme.

K ostatným zápasom môžem povedať, že škoda zápasu s Hornou Královou, kde sme nepremenili pokutový kop a škoda zápasu i so Solčanmi. V týchto zápasoch sme boli jasne lepším mužstvom, ale nedokázali sme tieto duely doviesť do víťazného konca. V závere sezóny sme sa dokázali herne presadiť, čo ma teší, ale zároveň dúfam, že v novej sezóne sa dokážeme lepšie presadzovať hneď od prvého zápasu.

2) Nie som spokojný, mohli sme skončiť o dve miesta vyššie.

3) Začali sme 4. 7. a počas prípravy odohráme 5 prípravných zápasov. Príprava bude prebiehať v domácich podmienkach. Chystáme aj zmeny v kádri, do ktorého chceme zapracovať domácich odchovancov z dorastu. Som zvedavý, ako sa chlapci popasujú so šancou hrať 5. ligu. Touto cestou sa chcem poďakovať starostovi obce, funkcionárom, hráčom a fanúšikom, ktorí sú pre každý klub dôležitý. Ďakujem, že ste chodili v tak hojnom počte a dúfam, že vám budeme robiť radosť aj naďalej.

TJ SLOVAN KRUŠOVCE

Miloš Matušík (vedúci družstva):

1) Keďže vieme, aký je dnes prestupový poriadok a tesne pred začiatkom súťaže nás opustili hráči zo základnej zostavy, museli sme narýchlo riešiť beztak oklieštený káder. Raritou asi bolo, že v každom zápase jarnej časti sme nastúpili v inej zostave. Myslím si, že pre záchranu bola veľmi dôležitá časť od 18. do 23. kola, kde sme získali za tri víťazstvá a dve remízy jedenásť bodov a zápas s Jacovcami bol preložený na iný termín. Hlavne remíza s neskorším víťazom súťaže Tovarníkmi nás presvedčila, že hrať sa dá s každým súperom. Potom prišla však séria štyroch prehier. V trojzápase Alekšince, Lapáš a Báb musíme priznať, že súperi boli nad naše sily, no a prišla i ďalšia prehra v spomínanom odloženom derby zápase s Jacovcami. V šesťbodovom nervydrásajúcom zápase 27. kola vo Veľkých Bedzanoch sme hlavne v druhom polčase museli siahnuť na dno svojich síl, keď po dvoch vylúčeniach a nepremenenom pokutovom kope domácich, sme si nakoniec odviezli zaslúžené tri body. V posledných dvoch kolách sme nastúpili s „istotou“ záchrany a tomu aj zodpovedali výkony hráčov.

2) Našim cieľom pred sezónou bolo pohybovať sa v tabuľke okolo siedmeho – ôsmeho miesta. Na už spomenuté skutočnosti, s ktorými sme sa museli vyrovnať, sme nakoniec s jedenástym miestom spokojní – nie však s prístupom a dochádzkou na tréningy u väčšiny hráčov... Verím, že od novej sezóny odovzdajú hráči, či už v tréningovej morálke alebo v majstrovských zápasoch, oveľa viac pre svoj klub, ktorý im vytvára podmienky hodné V. ligy. Preto chcem aj touto cestou poďakovať všetkým, ktorí pracujú a pomáhajú okolo futbalu v Krušovciach. Poďakovanie patrí i fanúšikom, ktorí fandia naším chlapcom a futbalu, lebo takých je dnes málo. Všetkým želám nech si užijú zaslúžené dovolenky a relax, aby sme všetci mohli 12. augusta odštartovať pre nás úspešnejší ročník, ako bol ten predchádzajúci.

3) S prípravou oficiálne začíname 11. júla 2017. Tréningy budú trikrát do týždňa plus víkendový zápas. Ukončili sme spoluprácu s Róbertom Čanigom a prekvapilo nás rozhodnutie F. Gálisa, ktorý sa rozhodol opäť pre pôsobenie v VIII. lige (TJ Livinské Opatovce). Trénerska dvojica Dušan Liba a Miloš Hubinský majú do kádra vytipovaných viacero zaujímavých hráčov, ktorí by mali byť určite prínosom a konkurenciou v mužstve. O menách však zatiaľ nechceme hovoriť pokiaľ nebudú príchody uskutočnené.

Program prípravných zápasov: 15. júl Kovarce (vonku), 22. júl V. Uherce (vonku), 29. júl Chrenová (doma), 6. august Uhrovec (doma).

TJ OPONICE

Tomáš Aneštík (predseda klubu):

1) Jarná časť sezóny sa mi nehodnotí veľmi dobre, pretože nám v zime odišlo z rôznych dôvodov až 6 hráčov, ktorých sme nedokázali nahradiť. Chýbala nám kvalita a skúsenosti, ktoré sme sa snažili vynahradiť bojovnosťou, ktorú nemožno našim mladým chlapcom uprieť, ale v piatej lige sú mužstva skúsenejšie a my sme v mnohých zápasoch trpeli na neskúsenosti a v premieňaní šancí. K tomu sa nám nevyhýbali ani zranenia, ktoré nás nútili hrať každý zápas v inej zostave. Chcem sa poďakovať všetkým hráčom, čo nastúpili za naše mužstvo, čo i len na jednu minútu a pomohli nám tým dosiahnuť tento výsledok. Ďakujeme.

2) S celkovým umiestnením sme v konečnom dôsledku spokojní aj keď sme mali pred sezónou trochu vyššie ciele, ale po zimnej rošáde v mužstve sme s 13. miestom v nováčikovskej sezóne spokojní.

3) Letnú prípravu sme začali 11. júla. Máme naplánovaných 5 priateľských zápasov. Zmeny sú zatiaľ v štádiu riešenia, hoci niektorým hráčom skončili hosťovania a niektorí chcú i odísť. Keď chceme pokračovať s futbalom v Oponiciach, tak sa musíme posilniť minimálne o 5 hráčov.

TJ SLOVAN V. BEDZANY

Jaroslav Ladický (odstupujúci predseda TJ Slovan):

1) S jarnou častou nemôžem byť absolútne spokojný, pretože sa v nej nabalili určité veci ešte z jesennej časti – prístup hráčov, zodpovednosť a láska k futbalu veľmi chýbala aj v odvetnej časti, rovnako ako na jeseň. Navyše sme na každý zápas nastupovali vždy v inej zostave, spravidla nám chýbali štyria až piati hráči zo základnej zostavy. A bez brankára a hrotového útočníka sa v piatej lige uspieť nedá. V jarnej časti sme zahodili obrovské množstvo vyložených šancí a to nás stálo cenné body. Situácia by bola v každom zápase úplne iná, pokiaľ by sme sa v nich presadili i gólovo. Nechcem sa na nikoho vyhovárať, ale všetko bolo v hráčoch, v ich nasadení a v prístupe. Kvalitu mali všetci, ale nie vždy boli hráči ochotní ju preukázať i na ihrisku. Herný potenciál hráči mali, ten ukázali v zápasoch s Lapášom, Jacovcami, či Tovarníkmi, ale vo veľa zápasoch odovzdávali iba ľahkovážne výkony.

2) Aj celú sezónu môžem podobne hodnotiť ako jarnú časť. Nechcem sa opakovať, ale našim hráčom chýbala najmä radosť z futbalu. Hráčov sme neplatili, ale mali vytvorené výborné podmienky ohľadne kabín, prostredia, dopravy a ďalších vecí a rovnako tak mali zabezpečené občerstvenie, či pitný režim, všetko bolo proste na úrovni. Dvadsať rokov som budoval futbal vo Veľkých Bedzanoch, ale futbal je ako firma, keď ju raz zanedbáte, tak upadne a vráti sa vám to ako bumerang. Venoval som bedzianskemu futbalu prakticky tretinu svojho života, chlapci mi vyrástli, mám vnúčence, a tak som sa po tejto sezóne zamyslel nad tým všetkom a rozhodol som sa dať šancu aj iným funkcionárom. Bohužiaľ, musíme si otvorene priznať, že futbal padá dole vodou. Kluby viac-menej stoja na fungovaní samospráv a bez nich to jednoducho nie je možné utiahnuť. A vidieť aj to, akým smerom sa uberá mládež. Tá absolútne nemá záujem o šport ako taký. Za to môžu najmä rodičia, deti sa vychovávajú samé, pretože aj učitelia majú veľmi slabé kompetencie. Zbytočne si dávame ružové okuliare, už treba otvorene priznať, že amatérsky futbal skončil. Dnes už zadarmo nikto nechce hrať a to už začína fungovať aj v doraste.

3) K 1. júlu som odstúpil s funkcie predsedu klubu TJ Slovan a prenechal som tak kompetencie mojim nasledovníkom. Je na nich ako sa chopia šance, ale mrzí ma a som i sklamaný, že V. liga sa vo Veľkých Bedzanoch od novej sezóny hrať nebude.

TJ SLOVAN PRESEĽANY

Juraj Jakubička (dnes už bývalý tréner):

1) Do jarnej časti sme išli s jediným cieľom – dôstojne dohrať súťaž, pretože v klube nastali finančné problémy a taktiež aj počet hráčov bol obmedzený. Pred jarnou časťou sme nechceli skončiť na poslednom mieste, čo sa nám i podarilo na úkor Tešedíkova. Do aktuálneho ročníka sa prihlásilo iba trinásť mužstiev, štrnáste Výčapy-Opatovce boli až neskôr doplnené, takže v Preseľanoch sme V. ligu zachránili, ale hráčsky materiál nie je prakticky žiadny. V klube sme mali až siedmych hráčov na hosťovaní a tých sme v podstate získali len dva dni pred prvým jarným zápasom. Doslova sme to zlepili na kolene. Hráči sa vlastne pred prvým jarným zápasom ani nepoznali. Aj preto sme v tíme nemali v podstate žiadnu zimnú prípravu, pretože na tréningy mi chodilo približne šesť hráčov a to z toho boli dvaja brankári a traja náhradníci... Aj napriek tomu by som rád poďakoval predsedovi klubu Dušanovi Bublovi, ktorý jediný financoval preseliansky klub a len vďaka nemu sa súťaž mohla dohrať so cťou.

2) Rovnako aj v jesennej časti sme sa herne trápili, pretože mužstvu chýbala tréningová morálka. Na tréning chodilo málo hráčov, nič sme v podstate nemohli natrénovať. Celá sezóna mi po trénerskej stránke pripadala, ako by sme hrali poslednú triedu a nie V. ligu.

3) Po tejto sezóne som ako tréner, a Dušan Bubla ako predseda klubu, skončili. V Preseľanoch som strávil 3 a pol roka počas ktorých sme zažili veľa pekných, ale aj horších chvíľ. Mrzí ma, že síce Preseľany sú väčšou obcou v našom okrese, ale práve samospráva absolútne nebola futbalu príliš naklonená. Okrem predsedu Bublu ešte občas pomocnú ruku podali Daniel Šiška a Andrej Mencel, no nebyť práve Dušana Bublu, tak futbal v Preseľanoch už dávno skončí.

Juraj Jakubička síce v Preseľanoch skončil, no v V. lige Stred bude pôsobiť aj naďalej. Od novej sezóny sa stal hlavným trénerom nováčika Výčapy-Opatovce, ktorý v minulej sezóne obsadil v nitrianskej VI. lige 4. miesto, no vzhľadom na prihlásených len trinásť mužstiev bol preradený do vyššej súťaže.

TJ-ŠK Radošina nám do uzávierky zhodnotenie sezóny nedodala.


  1. Jeden tipér uhádol všetky zápasy 223
  2. Súboj nováčikov pre Tovarníky Foto 223
  3. Dráma v Chynoranoch. Policajtom sa podarilo zachrániť samovraha 135
  4. Soboňov gól na tri body nestačil Foto 95
  5. Bánovce s prvou výhrou 81
  6. Plánujú vysťahovať časť Cukrovaru 61
  7. Hokejisti porazili Maďarov na nulu Foto 61
  8. Nemocnica sa napája na nový zdroj tepla. Rozbieha aj ďalšie projekty 46
  9. Bronz zo svetového pohára 45
  10. Cyklisti videli všetky tri priehrady 37

Najčítanejšie správy

Topoľčany

Jeden tipér uhádol všetky zápasy

Ako dopadlo druhé kolo tipovacej súťaže?

Súboj nováčikov pre Tovarníky

OFK Tovarníky v štvrtej lige vyhrali prvý zápas.

Dráma v Chynoranoch. Policajtom sa podarilo zachrániť samovraha

27-ročný Marián stál na streche a tvrdil, že chce skočiť.

Soboňov gól na tri body nestačil

Hrušovany v kvalitnom domácom zápase nevyhrali, súperi si body delili.

Bánovce s prvou výhrou

Topoľčany mohli vonku prehrať aj výraznejším rozdielom.

Blízke regióny

Protihluková stena na R1 je hotová, ľudia si ju pochvaľujú

Rýchlostná cesta R1 medzi Trnavou a Sereďou je po skončení výstavby protihlukovej steny už prejazdná bez obmedzení.

Do neba odišiel verný fanúšik Prievidze

Fanúšik a dokonca kamarát hráčov MBA Prievidza odišiel po dlhej a ťažkej chorobe vo veku osemnásť rokov.

Zomrel účastník motoristického podujatia v Lehote pod Vtáčnikom

Smrť tridsaťjedenročného pretekára nezapríčinila nehoda.

Pri lesných prácach došlo k tragédii. Zomrel muž z Liešťan

Štyridsaťročného muža našli pri prevrátenom traktore. Ohliadajúci lekár konštatoval smrť.

August 1968: Trnavské ulice boli plné tankov + FOTO

Mysleli sme si, že nikdy neodídu. Spomínal na inváziu z augusta 1968 Trnavčan Marián Drobný. Jeho rozprávanie sme v MY Trnavských novinách uverejnili v roku 2011, prinášame ho v pôvodnom znení.

Všetky správy

Ako šperk, ktorý vyhrával vojny, prehráva boj s časom

Bol to vynález desaťročia. Nebyť náramkových hodiniek, niektoré strategické bitky by možno dopadli inak. Dnes prehrávajú samotné náramkové hodinky.

Bratislavou prechádzal jedinečný polkilometrový vlak. Takto vyzeral

V osobnej železničnej doprave je taký dlhý vlak výnimočný, vypravila ho firma RegioJet na rumunský festival Banát.

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia. Slovenskí branci tvrdia, že ide o dobrovoľné dary

Danko zatiaľ nepovedal, ako ďalej, krízu budú riešiť v piatok

Predseda SNS vraj esemeskou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu. Matečná prísť ani neplánovala.

Dá sa v Dunaji oficiálne kúpať?

Na Dunaji bolo kedysi nielen legendárne Lido, ale aj lodné kúpaliská.

Kam vyraziť

Topoľčiansky nočný beh

22. septembra
Prezentácia a sprievodné podujatia budú prebiehať 22.9.2017 od 14:00 hod. Štart preteku je o 20:00.

Horúca sprcha

30. septembra
„Šťastie je možné dosiahnuť medzi psom a mačkou, ale nie medzi mužom a ženou!“On je architekt. Ona je terapeutka. Alebo skôr televízna hviezda TV-šou, ktorej vzácne psychologické rady zachránili už nejedno manželstvo. Ale ich vlastné manželstvo je práve v troskách. Aký paradox! Čo teda najviac chýba ku šťastiu špecialistke na riešenie manželských problémov? Tolerancia a porozumenie. Vydarený vzťah! Ako manželia žijú už niekoľko mesiacov odlúčene a práve vyrazili na svoju poslednú spoločnú cestu. Chcú predať dom v Španielsku. Unavení dlhou cestou sa zastavia na jednu noc v malom hotelíku niekde na juhu Francúzska.

Premeny mesta Topoľčany

od 21. do 28. augusta
Mesto Topoľčany od stredoveku po súčasnosť zmenilo svoj vzhľad. Výstava predstaví v troch okruhoch tri premeny mesta. Prvá premena poukáže prostredníctvom kolekcie reprodukcií dobových máp na postupnú zmenu stredovekého mestečka s palisádami a priekopou na otvorené moderné obchodné mesto v Rakúsko – Uhorsku, neskôr v Československej republike. Mapy dopĺňajú dobové fotografické zábery mesta – námestia a jednotlivých uličiek, ako aj priečelia domov. Fotografie zachytávajú a dokumentujú premenu mesta od 1. ČSR do obdobia socializmu. Premeny mesta Topoľčany Premeny mesta Topoľčany Druhá premena predstaví súkromnú zbierku signovaných tehiel Ing. arch. Vladimíra Danka. Tehla ako artefakt – doklad stavebnej činnosti. V Topoľčanoch a v okolí existovalo niekoľko známych tehelní. Každá tehelňa si svoje výrobky, tehly, označovala vlastnou značkou. Tretia premena súvisí s archeologickými nálezmi objavenými archeológmi pri stavebných prácach v meste. Archeologické nálezy poukazujú na Topoľčany ako lokalitu náhodne osídlenú už v mladom paleolite, až po trvalé osídlenie formujúceho sa mestečka v stredoveku. Aj prostredníctvom nálezov ako sú taniere, misky, poháre a ďalšie predmety sa poukáže na premenu pravekej lokality na stredoveké mesto Topoľčany.