Štvrtok, 15. november, 2018 | Meniny má Leopold

Topoľčiansky zlepenec doma neskóroval

Hoci Topoľčany ešte pár hodín pred zápasom nevedeli, s akými hráčmi vôbec nastúpia, po bojovnom výkone prehrali len o gól.

Topoľčany – Borčice 0:1 (0:0)

Tréner Topoľčian Viliam Ilko počas týždňa trénoval maximálne s deviatimi hráčmi, káder sa už ako zvyčajne lepil na poslednú chvíľu. K mladým hráčom Topoľčian v piatok pribudli dvaja Srbi a dvaja hráči zo Zimbabwe. Od úvodných minút ovládli hru hostia, ktorí ťažili z výbornej práce Barčíka. Postupne sa ale Borčice prispôsobili domácim, a tak sa hral len nezáživný futbal. Borčice držali loptu častejšie na kopačkách, ale domáci sa ubránili. Na druhej strane pohrozil Fiala. Hostia svoj tlak vystupňovali, ale domáci Kochan svoj tím podržal a dvakrát pred opustenou bránkou domácich vykopával i aktívny Švajlen. V závere prvého polčasu sa nepresne zastreľoval i domáci Tawanda. Po zmene strán držali hostia loptu častejšie na kopačkách a už v 54. minúte po vydarenej akcii strelil vedúci gól nováčika Lukáš Mravec, keď sa presadil po rohovom kope – 0:1. Ani po góle sa obraz hry nezmenil a hostia dobíjali domácu bránku. Keďže už viac gólov nepadlo, hostia si zaslúžene z Topoľčian odviezli tri body. Domácim hráčom na čele s trénerom slúži ku cti, že aj napriek problémom s hráčskym kádrom odovzdali zo seba maximum a bojovali až do konca stretnutia. Prečo sa však káder lepil až pár hodín pred zápasom je len výsledkom práce súčasného vedenia, pod ktorým už viacerí hráči v Topoľčanoch nechcú pôsobiť a radšej uprednostnili aj nižšie súťaže pred treťou ligou...

Gól: 54. L. Mravec. R Gašparovič, ŽK: Luzin, Pakanec – Hanzel, 140. MFK: Kochan – Adamkovič, Pakanec, Luzin, Švajlen, N. Pavlović (74. Helbich), S. Pavlović, Tawanda (85. Matejov), Mpofu, Fiala (66. Húdok), Billik, tréner V. Ilko.

Stretnutie Púchov – Bánovce dohrajú 7. 9.

ViOn B Vráble – Dubnica 0:3 (0:2), 34. Jakúbek (11 m), 38. Čurik, 81. Štefánek (11 m).

Led. Rovne – Prievidza 2:1 (2:1), 17. Detko, 40. Krištof – 10. Turančík.

Galanta – FC Nitra jun. 2:2 (0:1), 49. Kočiš, 55. R. Baša – 5. Peseky, 65. Tkáč.

Trnava jun. – Beluša 4:1 (2:1), 28. a 49. Yilmaz, 32. vlastný (Opat), 90. Martinko – 26. Gorelka.

Gabčíkovo – Nemšová 4:0 (0:0), 48. Trajcsik, 60. Bazsó, 70. a 83. Krištan.

Nové Zámky – Veľké Ludince 2:0 (2:0), 38. a 41. Kingambo.