Štvrtok, 21. marec, 2019 | Meniny má Blahoslav

Absolútny triumf a titul pre Thomasa Hostinského

Pohár SMF Super-Enduro pokračoval 4. kolom v Prašiciach.

Karin Hostinská ( št. č. 332) takto urputne „zápasila s prekážkami na trati.Karin Hostinská ( št. č. 332) takto urputne „zápasila s prekážkami na trati.(Zdroj: ARCHÍV K. S.)

Štvrté a zároveň finálne – záverečné kolo sezóny 2017 – v SUPER – Endure sa uskutočnilo sobotu 29. júla 2017 v Prašiciach neďaleko Topoľčian.

Na zorganizovaní tohto podujatia sa podujal Thomas Hostinský, ktorý spolu s celou rodinou prichystal perfektné preteky v spolupráci s ďalšími nadšencami ako sú – Jozef Pavlovič, Peter Krištof, Ján Lešták s manželkou, Gabika Labudová či Katarína Klačanská. Podujatie malo vysoko kvalitnú úroveň, ako po športovej, spoločenskej i organizačnej stránke.

Preteky sa konali priamo na dvore u rodiny Hostinských – prírodná lokalita „MREŽA“ , kde bola prichystaná veľmi pekná, náročná a technická cca 500 m dlhá trať.

Aj keď jedno kolo trvalo „len“ 45 sekúnd, tak nechýbali náročné úseky, kde pretekári zdolávali rad kameňov, vysoké polená, odskoky cez pneumatiky alebo aj voľné drevené polienka, ktoré sa v každom kole menili.

Pretekári štartovali v dvoch kategóriách: HOBBY a POHÁR SMF – „profi jazdci“.

Do pretekov sa prihlásilo 20 pretekárov, ktorí najskôr odjazdili oboznamovací tréning, po ktorom nasledoval kvalifikačný tréning. Podľa časov sa pretekári rozdelili do hlavných rozjázd, kde každá skupina jazdila dve semifinálové jazdy.

Tí najlepší postúpili do finálových jázd, kde si sily porovnalo šesť najlepších pretekárov v oboch triedach.

Prvé miesto v triede HOBBY – vybojoval 34-ročný Miroslav Zimmerman z Kľačna, druhé miesto patrilo 30-ročnému Miroslavovi Moringovi zo Solčian a tretie miesto vybojoval 16-ročný Matúš Uherek z Hričovského Podhradia, ktorý sa po súčte bodov stal celkovým víťazom kategórie HOBBY (po odjazdených podujatiach Kys. N. Mesto, Valčianska dolina, obec Koš a Prašice).

V celkovom bodovom hodnotení v sezóne 2017 získal prvé miesto v triede HOBBY: Matúš Uherek , ktorý získal 110 bodov. Druhé miesto obsadil Miroslav Zimmerman so ziskom 94 bodov a tretie miesto v celkovom hodnotení obsadil Tomáš Pánis so ziskom 80 bodov.

Prvé miesto v triede POHÁR SMF – „profi jazdci“ získal 27- ročný Thomas Hostinský – Prašice, ktorý predvádzal veľmi pekné a divácky atraktívne súboje v oboch finálových jazdách.

Druhé miesto obsadil 21- ročný Jakub Zahustel – Púchov a trojicu najlepších uzavrel 29- ročný Miroslav Ševela – Púchov- Vieska.

V celkovom bodovom hodnotení v sezóne 2017 získal prvé miesto v triede Pohár SMF: Thomas Hostinský – 147 b., druhé miesto obsadil Tomáš Zboran – 116 b., a tretie miesto získal Radoslav Štadáni – 114 b. .

Všetkým zúčastnením patrí veľké poďakovanie, rovnako aj organizátorom, ktorí si dali námahu a pripravili pekný areál pre Super-Enduro a rovnako poďakovanie patrí sponzorom, ktorí podporili celé podujatie.

Sezóna SMF pokračuje 19. a 20. augusta 2017 podujatím M- M SR Country-cross v Lehote pod Vtáčnikom.

KAMIL SOMOROVSKÝ

1. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť
  2. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  3. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
  4. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
  5. Investment Advisory Guide for Slovakia
  6. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  7. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka
  8. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019
  9. Máte pri čítaní „krátke ruky“? Vitajte vo svete štyridsiatnikov
  10. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali
  1. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  2. Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?