Do Jacoviec zavítalo takmer 1500 priaznivcov

V pohárovom ťažení pokračujú Hrušovany i Šimonovany.

Spoločná fotka oboch tímov pred zápasom.Spoločná fotka oboch tímov pred zápasom. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Jacovce – Trnava 0:10 (0:4)

Pred fantastickou diváckou kulisou sa zrodilo očakávané víťazstvo hostí. Domáci hráči, z ktorých si viacerí museli zobrať deň voľna z práce, sa snažili Trnave čo najdlhšie znepríjemňovať útočné akcie, ale líder Fortuna ligy bol pochopiteľne vo všetkých ukazovateľoch lepší. Jacovce sa snažili po celý zápas hrať otvorený futbal a za predvedenú hru si domáci zaslúžia pochvalu. Veď pre všetkých to bol zážitok nastúpiť proti účastníkovi najvyššej slovenskej súťaže. Výkop pohárového zápasu obstaralo duo bývalých reprezentačných hráčov Peter Herda a Marián Novotný, rodáci z Jacoviec.

SkryťVypnúť reklamu

Góly: 8. Vakho, 32., 42. a 43. Egho, 65. Brigant, 69. a 70. Yao, 74. Čeredničenko, 88. a 89. Greššák. R Dohál, 1318 divákov. TJ DRUŽSTEVNÍK: Uhlár – Zigo (62. Okša), Beňo, Desat, Majba, Bajzík, Piterka, Bujna (51. Hustý), Bukvay, M. Chrenko, Kaman (62. Paulovič), tréner R. Jakubička.

CFK Pezinok – Hrušovany 1:4 (1:1)

Začiatok bol z oboch strán opatrný, obe mužstva sa iba oťukávali. Hostia po hernej stránke mali navrch, vypracovali si niekoľko šancí a v 22. minúte Béger strelou k tyči otvoril skóre zápasu – 0:1. Postupne sa do šancí dostávali i domáci, ktorí v 34. minúte i vyrovnali peknou krížnou strelou. Po zmene strán začali lepšie domáci, pri tutovke sa ale vyznamenal brankár hostí Kopecký. I naďalej sa hral otvorený futbal, ale s pribúdajúcimi minútami preberali iniciatívu hostia. Tých aj v 68. minúte poslal do vedenia Boldiš po peknej kombinačnej akcii. Po góle hostia ešte viac ožili a po rýchlych krídelných akciách pridali ďalšie dva góly. Domáci sa predstavili ako húževnatý celok, hostia boli viac technickejší a bojovnejší.

Góly: 34. M. Janotik – 22. a 78. M. Béger, 68. J. Boldiš, 84. D. Soboňa, R Vašš, 120 divákov. OFK: Kopecký – Krško, Poluch, Sipos, Doležaj, Masarovič, Boldiš, Maršala (75. Rusinko), Grman, Soboňa, Béger, tréner J. Ducký.

Šimonovany - Rosina 3:1 (3:0)

Domáci začali aktívne a už v 2. minúte gólové zakončenie Miroslava Oršulu zastavila pred bránkovou čiarou obrana hostí. O tri minúty po Sobotovom prízemnom centri z ľavej strany Rybanský z dobrej pozície pálil vpáde vysoko nad bránku. V 12. minúte poslal z opačnej strany loptu do malého vápna Rybanský a nabiehajúci Gális pohodlne otvoril skóre stretnutia. Tlak Slovana pokračoval a v 20. minúte sa jeho hráči opäť radovali. Po ľavej strane unikol Sobota, vnikol do šestnástky a po jeho spätnej prihrávke na „tácke“ Laurinec z desiatich metrov nekompromisne prepálil Jurčenka. O tri minúty unikol Sobota po pravej strane, no jeho pokus Jurčenko vyrazil na roh. V 30. minúte Gális z priamem kopu z 20 metrov zavrtel loptu tesne nad brvno bránky hostí. O štyri minúty Rybanský dlhým pasom našiel na pravej strane Rolinca, ktorý sa vrútil do veľkého vápna, no Jurčenko vytlačil jeho nájazd na roh. Ten parádne zavrtel do päťky Gális a Víglaský hlavou od brvna zvýšil na 3:0. V 36. minúte hostia vyslali prvú loptu medzi tri domáce žrde, ale Gajdošov dalekonosný pokus Lacko bezpečne schoval v rukaviciach. V 44. minúte sa črtala sľubná príležitosť Mrázikovi, ktorý sa ocitol zoči-voči Lackovi, ale načasovanou vkĺzačkou odvrátil nebezpečie Miroslav Oršula. V 47. minúte založili domáci kombinačnú akciu, no Jurčenko uchmatol loptu Rolincovi spod kopačky a o tri minúty zmaril gólovú šancu aj Sobotovi. Na druhej strane bol po závaroch hostí, ktorí zvýšili snahu, dvakrát v permanencii Lacko. V 57. minúte Rolinec kolmicou vysunul do brejku Sobotu, ale Jurčenko vytiahol bravúrny zákrok. O tri minúty Rybanský poslal loptu do šestnástky hostí Sobotovi, ktorý z ostrého uhla rozvlnil len bočnú sieť. V 75. minúte sa Rolinec preklučkoval na pravej strane a po jeho prihrávke do veľkého vápna Mikula opečiatkoval ľavú žrď bránky Jurčenka, ktorý v 81. minúte zmaril tutovku Mikulovi. V 87. minúte sa dočkali aj hostia, keď po pravej strane ušiel Mrázik a z uhla prestrelil Lacka. O dve minúty Tabak adresoval loptu do šestnástky nabiehajúceho Porubčanského, ktorého gólovú hlavičku Lacko vyškriabol.

Góly: 12. Gális, 20. Laurinec, 34. Víglaský – 86. Mrázik. R Gašparovič, 250 divákov. ŠK SLOVAN: M. Lacko – R. Víglaský, L. Varga, Miroslav Oršula, P. Rybanský, T. Laurinec (54. J. Mikula), Martin Oršula (73. J. Žiak ml.), R. Žembera, D. Gális, D. Rolinec, M. Sobota (66. A. Šudík), tréner: J. Žiak st.

Stretnutie Oponice – Most pri Bratislave sa odohrá v stredu 16. augusta od 17.30 hod.