Piatok, 24. november, 2017 | Meniny má Emília

Bošany dostali sedmičku

Na ihrisku súpera sa nedarilo ani Uhrovcu.

V. Uherce – Bošany 7:0 (2:0)

Veľké Uherce v domácom zápase rozbili a vyprevadili Bošany sedemgólovou nádielkou. Skóre už v 10. minúte otvoril Kováč, keď po aute Petráša obišiel troch hráčov a poslal domácich do vedenia – 1:0. V 43. minúte nacentroval loptu z pravej strany Cíger a Kováč zvýšil na 2:0. Po zmene strán vysunul Kundala Petráša a bolo 3:0. V 64. minúte sa spoza šestnástky prudkou strelou prezentoval Valter – 4:0. V 75. minúte bolo už 5:0, keď Petráš z 18 metrov trafil do ľavého vinkľa hosťujúcej bránky. V záverečných minútach ešte Kováč dvomi identickými gólmi ako cez kopirák zariadil domácim pohodlné sedemgólové víťazstvo.

Góly: 10., 43., 86. a 87. R. Kováč, 52. a 75. P. Petráš, 64. Ľ. Valter. R Strečko, 220. TJ: Znášik – Preťo, Štálnik, Cíger, Petráš (76. Klimant), Škoda (82. Gubka), Kováč, Beliansky, Kundala, Šorec (51. Valter), Gaži. OFK: Ondruška – Stopper, E. Tkáč, M. Boháčik (71. Rychtárech), Beko (83. Neubauer), Jánošov, Rumanko, D. Guniš, Zaťko, M. Meluš (66. D. Rybár), Žigrai.

Kanianka – Uhrovec 3:1 (1:0)

V Kanianke sa za ideálneho futbalového počasia hral tvrdý zápas s množstvom žltých kariet. Domácim sa už v 13. minúte zranil stopér Tomáš Zimányi. Prvý náznak šance mali domáci v 15. minúte, Burza však na center Gajdoša nedočiahol. V 20. minúte slabo vystrelil domáci Marko a od tejto časti sa začalo na ihrisku iskriť. Šancí bolo minimum a hra bola rozkúskovaná. A tak sa diváci gólu dočkali až v 40. minúte, keď si Gajdoš postavil loptu z dvadsiatich metrov a trafil ideálne – 1:0. Za tohto stavu sa išlo aj do kabín. V druhom polčase v 51. minúte Malinovu šancu vyrazil s námahou domáci Jantoška. V 55. minúte spravil hosťujúci obranca chybu, Strečanský mu loptu vypichol a ponúknutou šancou nepohrdol – 2:0. O minútu hosťujúci Škultéty trafil perfektne, avšak Jantoška loptu vyrazil na spojnicu domácej svätyne. Na druhej strane v 61. minúte s chuťou hrajúci Gajdoš vyslal ďalší projektil a zasahovať musel Kolárik. V 65. minúte pekne zakombinovali domáci, na Strečanského center si nabehol novic v domácom drese Mário Zimmer, ktorý peknou hlavičkou od tyčky dal na 3:0. Od tohto momentu sa zdalo byť vymaľované. O minútu však pekne zakombinovali hostia a Kušnír znížil na 3:1. V 76. minúte pekne vystrelil domáci Gajdoš, ale gólman bol pozorný. V 81. minúte mohli hostia znížiť, no tutovku chytil Jantoška. V 83. minúte domáci hráči po rohu minuli loptu a skončili v hosťujúcej bráne. V 84. minúte mohol domáci Burza zvýšiť na 4:1, ale svoju tutovku spálil. Domáci v tomto zápase vyhrali zaslúžene a už teraz sa tešia na derby do Lehoty pod Vtáčnikom.

Góly: 40. Gajdoš, 55. Strečanský, 64. Zimmer. R Ďurčo, 250. TJ: Kolárik – Zaťko, Škultéty, Zajac, Stano, Čabrák, Opáth, Kušnier (77. Flóro), Bežo, Malina, Stuparič.

MARTIN PIPÍŠKA

Tr. Turná – Lehota p/Vt. 0:4 (0:2), 7. a 19. Matuškovič, 57. Chrenko, 89. Hubočan.

Stará Turá – Chocholná-Vel. 2:1 (0:0), 71. a 85. Majtás – 76. Vavro.

Cigeľ – Brvnište 2:1 (1:0), 6. Jankeje, 50. Kamdem – 72. Kramarík.

Ladce – Pov. Bystrica 1:2 (1:0), 42. P. Štrbák – 65. Baránek, 90. Čiernik.

Plevník – V. Hradná 1:0 (1:0), 25. M. Smataník.

Z. Kostoľany – Podolie 3:0 (2:0), 19. a 73. Rybnický, 40. Mišeje.

1. FOTO: Z vodnej nádrže vytiahli auto s dvomi mŕtvymi ľuďmi Foto 332