Práznovce udreli v závere

Nováčik z Chrabrian bral bod za remízu.

Futbalová lopta - ilustračka.Futbalová lopta - ilustračka. (Zdroj: Vlado Miček)

V. Ripňany – Chrabrany 2:2 (1:1)

Domáci začali dobre, podarilo sa im zatlačiť súpera, no V. Ripňany v 9. minúte zahodili pokutový kop. V 15. minúte po kolmej prihrávke od Ozimáka poslal domácich do vedenia Kopčan – 1:0. Hostia vo Veľkých Ripňanoch zanechali sympatický dojem a ešte do polčasu vyrovnali na 1:1. Vlažný výkon domácich pokračoval aj po zmene strán, no po premenenej penalte poslal domácich do vedenia Kopčan – 2:1. Hostia následne všetko vrhli do útoku, no domáci brejkové situácie nevyužili. V 93. minúte kopali hostia priamy kop. Strelu zblokoval domáci hráč v múre rukou a hostia z nariadenej penalty vyrovnali na konečných 2:2. Hostia podali sympatický výkon, zápas skončil spravodlivou remízou.

Góly: 15. a 54. (11 m) Š. Kopčan – 28. M. Goga, 90. M. Macko (11 m), rozhodoval Krajčík, 80 divákov. OFK: Halo – Škoda, J. Hertel, T. Mikula, I. Vlasák, V. Chovanec, Ozimák (81. Bosý), Mizerák (60. Frťala), A. Štetka, Krasňanský (72. Gocala), Kopčan (57. M. Štetka). OFK: Priečko – Mikát, Šarközy (17. Rigo), Macko, Balajka (72. B. Hippík), Pastva, Hano, Tatara, Goga (90. Gajdica), Labuda, Lovás.

Čermany – Kuzmice 5:0 (4:0)

Po úvodnom vzájomnom oťukávaní prebrali iniciatívu domáci a dôraznou hrou už v prvom polčase rozhodli o výsledku. O góly sa postarali dvaja dvojgóloví strelci Kolmokov a Gerši. Hostia boli smerom dopredu bezzubí a na vývoj zápasu nedokázali zareagovať. V druhom polčase sa obe mužstvá snažili o strelenie gólu, čo sa nakoniec podarilo len domácemu Chňapkovi, ktorý peknou strelou upravil na konečný výsledok.

Góly: 10. a 42. M. Kolmokov, 22. a 32. M. Gerši, 85. T. Chňapko, rozhodoval Žitňanský, ČK: M. Sporina (Kuzmice) po druhej ŽK, 50 divákov. TJ: Š. Kuchtiak – Gubáň, Klčo, E. Matejov, Chňapko, I. Prostredný (65. Chudý), M. Bisák, D. Hruboň (80. I. Jakubička), P. Hruboň (60. J. Prostredný), M. Gerši (85. M. Prostredný), Kolmokov. OFK: Martin Kaman – Zubaj, Pajgert (70. Marton), Goga (64. Látečka), Marek Lacika, T. Grznár, Hábek, Franko, P. Virdzek, Bezucha (57. J. Rusňák), M. Sporina.

Práznovce – Ludanice 2:0 (0:0)

V stretnutí sa stretli dve mužstvá, ktoré zrejme budú bojovať o špicu okresnej súťaže. Zápas bol vyrovnaný z oboch strán. Obe mužstvá si vypracovali niekoľko šancí v prvom i v druhom polčase. V zápase boli pre rozhodcovskú trojicu dve sporné situácie, kde hostia reklamovali pokutový kop za hranie rukou a ďalšou spornou situáciou bol pokutový kop – hranie rukou na druhej strane. Túto penaltu D. Mikuláš i premenil – 1:0. Tento hráč už o dve minúty potvrdil víťazstvo domácich. Napriek sporným situáciám rozhodcovská trojica prispela k dobrej úrovne zápasu, ktorý mal úroveň i piatej ligy.

Góly: 88. (11 m) a 90. D. Mikuláš, rozhodoval Čulák, 120 divákov. OFK: Macko – Sojka, Galbavý, D. Báleš, Kolbik, Vida, Holeščák, Šelestiak (67. D. Karvay), D. Jančovič, D. Mikuláš (90. B. Karvay), Janček (77. Buček). OFK: Žovic – Šuchman, J. Krajčík, L. Krajčík, Královič, Buday, Bačovský, Král, F. Jančovič (82. Blaho), Uhlár (79. J. Candrák), Z. Holek.

Kovarce – Preseľany 5:0 (2:0)

Domáci chceli nechať zabudnúť na nepresvedčivé výkony z jarnej časti poslednej sezóny, a preto do zápasu proti bývalému piatoligistovi nastupovali s odhodlaním a bez rešpektu. Hneď zo začiatku zápasu hýrili aktivitou, ale dobre chytajúceho hosťujúceho brankára nevedeli prekonať. Podarilo sa to až novej akvizícii v domácom drese – I. Kšinantovi, keď po rýchlej akcii otvoril skóre stretnutia. O pár minút sa ten istý hráč presadil v trme-vrme v malom vápne – 2:0. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, hostia sa zamerali už len na bránenie, kým domáci pokračovali aktívnou hrou. Skóre na rozdiel troch gólov upravuje umiestnenou strelou M. Gregor. V 57. minúte sa pripomína aj Mekýš, keď projektilom z 20 metrov dáva už na 4:0. Na konečných 5:0 stanovil po najkrajšej akcii zápasu E. Gregor.

Góly: 22. a 28. I. Kšinant, 56. M. Gregor, 57. M. Mekýš, 78. E. Gregor, rozhodoval Petruš, 120 divákov. OFK: Vrbjar – Belan (69. Klačanský), Kutňanský, J. Švec, Ďurič, E. Gregor, Maruna, Mekýš, Gregor, Kšinant (82. Kerek), Vrábel (71. Borovka). TJ SLOVAN: Miro Candrák – Svocák (77. Daňovič), J. Guniš, Kopček, Mocný, Vaverka, Bubla, Imríšek, A. Lacena (46. Molnár), Kasana, Domanický.

Krnča – Rajčany 3:1 (1:0)

Domáci v prvom polčase hrali proti silnému vetru, hostia zahodili tri gólové šance. Napriek tomu sa domáci ujali vedenia v 26. minúte gólom Tomana – 1:0. V druhom polčase boli domáci lepším mužstvom, hostia postupne odišli kondične, čo sa prejavilo i na skóre, keď domáci dvomi gólmi T. Streichera upravili na 3:0. V závere hosťom vyšiel brejk a po nevydarenej ofsajdovej pasci domácich unikol J. Dovalovský, ktorý upravil na konečných 3:1. S prehľadom zápas zvládol rozhodca P. Rybanský a domáci zaslúžene zvíťazili.

Góly: 26. L. Toman, 80. a 83. T. Streicher – 86. J. Dovalovský, rozhodoval P. Rybanský, 150 divákov. OFK: Prec – Š. Remeň, Košík, Chrkavý, Toman (46. R. Remeň), Streicher (86. T. Meluš), Janovics, Fráter (85. Mišovič), M. Meluš, Knápek, J. Krošlák (81. Kačina). TJ: Jankech – P. Bujna, J. Rodina, Brňo, J. Jankovič, V. Legéň (56. J. Hostačný), Sekereš, M. Dovalovský, Novotný (86. Bodocký), J. Dovalovský, P. Rodina.

Závada – N. Streda 2:2 (2:2)

V úvode zápasu sa hral svižný futbal, hostia sa hneď ujali vedenia z prvej akcie. Domáci z pokutového kopu vyrovnali a následne Závada zahodila dve tutovky. I napriek tomu v 31. minúte R. Herda poslal domácich do vedenia – 2:1. Hostia ešte do polčasu stihli vyrovnať, keď sa zo štandardky presadil L. Ryban – 2:2. V druhom polčase hrali hostia útočnejší futbal, domáci sa zamerali hlavne na brejky. Závada si z brejkov vypracovala dve obrovské šance, ale gólu sa nedočkala, keď v 89. minúte zastavila loptu tyč hosťujúcej bránky. V zápase si tak súperi body delili.

Góly: 12. M. Jamrich (11 m), 31. R. Herda – 7. M. Kováč, 38. L. Ryban, rozhodoval Wenderla, 70 divákov. OŠK: Jamrich – Suriak, Buc, D. Herda, M. Lacena, Nováčik (50. Janček), Mário Herda, J. Švec (69. Detko), M. Hazda (78. Halo), Božik, R. Herda (85. T. Hazda). OFK: Košút – J. Košík, M. Kováč, R. Ryban, T. Chuťka, J. Síleš, L. Ryban, R. Petrík (37. Mišuta), F. Králik, L. Klačanský, D. Marko.

Bojná – Prašice 1:3 (1:1)

Domáci sa už v 9. minúte ujali vedenia Vaculom. Následne sa zo skrumáže hosťom podarilo vyrovnať. Domáci mali prevahu, dobíjali súperovu bránku, ale gólovo sa nedokázali presadiť. Aj po zmene strán domáci tlačili, ale nedarilo sa im opäť strelecky. Súper svoje dva brejky premenil na dva góly. Domáci doplatili na nepremieňanie šancí, a tak si tri body odviezli hostia.

Góly: 9. J. Vacula – 22. a 68. Juraj Lacika, 76. V. Ďurík, rozhodoval Lieskovec, 100 divákov. TJ SLOVAN: Michalec – Ľubo Lukačovič (75. Vavrda), M. Jančovič (80. P. Jančovič), P. Sporina, Remeň, J. Zvozil, Mosný (82. Uhlár), Vacula, Kováčik, M. Ducký, J. Medek (60. R. Šobáň). OFK: V. Grežďo – V. Ďurík, P. Grežďo, E. Ďurík (90. E. Pátrovič), P. Herda (73. Čakajda), Bajzík, Juraj Lacika (90. Janech), M. Režo, J. Grznár, Pikna (89. Šimune), Pagáč.

V. Bedzany – V. Dvorany 2:2 (0:2)

Domáci po lete nastúpili v dosť pozmenenej zostave, ale mladí domáci chlapci zabojovali. Do polčasu ale V. Bedzany pykali za nepremenené šance, keď miesto stavu 2:0 bolo presne naopak – 0:2. Do druhého polčasu domáci nastúpili s odhodlaním stretnutie zdramatizovať a to sa im po snaživom výkone aj podarilo. Stretnutie sa napokon skončilo deľbou bodov.

Góly: 67. O. Gerbel, 90. M. Tlstý – 32. P. Zachar, 35. D. Blaško, rozhodoval Križma, 90 divákov. TJ SLOVAN: Píšťanský – P. Ondruška, Bocman, Tlstý, Šupa, F. Kolenčík, Pirťan (76. Koprda), L. Kolenčík, Mucha, Žaťko, O. Gerbel. TJ: R. Rybanský – T. Rybanský (46. D. Rybanský), T. Rybanský, F. Jančovič, D. Števčík, K. Števčík, T. Jančovič (82. Chudý), Trávnik (70. V. Rybansky), P. Zachar, M. Jančovič, Blaško.

Pozn.: Komentáre nám dodávajú domáci spravodajcovia.

Najlepší strelci: 2 g.: M. Kolmokov, M. Gerši (Čermany), Š. Kopčan (V. Ripňany), T. Streicher (Krnča), I. Kšinant (Kovarce), D. Mikuláš (Práznovce), Juraj Lacika (Prašice).

Zostava kola: M. Macko (Práznovce) – M. Gerši (Čermany), S. Ozimák (V. Ripňany), R. Žaťko (V. Bedzany) – M. Kolmokov (Čermany), E. Gregor (Kovarce), I. Kšinant (Kovarce), M. Tlstý (V. Bedzany) – T. Streicher (Krnča), M. Božik (Závada), Juraj Lacika (Prašice)