Pondelok, 10. december, 2018 | Meniny má Radúz

Bánovce s prvou výhrou

Topoľčany mohli vonku prehrať aj výraznejším rozdielom.

Bánovce – Šaľa 2:1 (0:0)

Bánovce po získanom bode v Beluši začali miernym tlakom, čoho výsledkom bola pekná strela Bartu nad bránku. Výborný úvod zakončil Mrocek krásnou strelou z 25 metrov, jeho pokus ale zastavila tyč. Hra sa postupne vyrovnala, hostia zo štandardky trafili taktiež konštrukciu domácej bránky. V druhom polčase sa domácim podarilo súpera pritlačiť, ale z viacerých šancí sa im skórovať nepodarilo. Z nevinnej akcie hostia vyťažili maximum, keď sa po zákroku pískala diskutabilná penalta. Tú Jurík i premenil a Šaľa sa ujala vedenia – 0:1. Domáci po góle ožili, už o sedem minút zahrával rohový kop Mrocek a kapitán Gajdošík vyrovnal na 1:1. Domáci súpera pritlačili, chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V poslednej minúte sa exportnou strelou prezentoval Barta, ktorý trafil dokonale – 2:1. Domáci vo svojom prvom domácom zápase nového ročníka zaslúžene vyhrali.

Góly: 82. V. Gajdošík, 90. M. Barta – 75. P. Jurík (11 m). R Matulová, ŽK: Hrabal, Halás, Olej – Stanković, Prúčny, Trivan, Semeniuk, 200. FK: Hipp – Minárik, Poštrk (60. Svatík), Oravec (60. Olej), Mrocek, Barta, Gajdošík, Halás, Hrabal, Bakši, Turoň, tréner M. Slovák.

(MK)

Galanta – Topoľčany 2:0 (2:0)

V Galante sa odohral festival zahodených šancí. Od začiatku diktovali tempo domáci, aktívnym presingom nútili súperových hráčov k chybám. V prvej šanci bol Meszlényi, ale neprestrelil gólmana MFK. V 9. minúte po presnej prihrávke Madarásza trafil Eliáš tyč. V 13. minúte strela Prágaia išla tesne vedľa. O päť minút sa dostali hostia do prvej šance, keď strieľal Mpofu, ale neprekonal Čellára, ktorý založil protiútok cez Kočiša. Ten našiel Meszlényiho, ktorý jemným dotykom otvoril skóre – 1:0. Naďalej domáci držali opraty zápasu v rukách, v 28. minúte bol zase Prágai vo vyloženej príležitosti, ale netrafil bránu. V 33. minúte Kočiš z 10 m nastrelil brvno. Päť minút pred koncom polčasu po rohu domácich sa na krátko dostal k lopte Prágai, presným centrom našiel hlavu Vdovjaka a ten hlavou presne zakončil – 2:0. Po zmene strán sa Kočiš dostal do vyloženej šance, zoči-voči Kochanovi netrafil bránu. O chvíľu Prágai z 10 m netrafil priestor brány. V 52. minúte prepadla lopta cez obranu hostí, Kočiš sa rútil sám na brankára, nastrelil mu však loptu do rúk. Po centri Meszlényiho bol vo vyloženej šanci Baša, z päťky hlavou nekrytý netrafil bránu. Vzápätí ďalšia obrovská šanca domácich, postupne strieľali zo šestnástky Kočiš, Mezslényi a Prágai, ani jeden však neprekonal brankára Topoľčian. V 72. minúte sa v pokutovom území dostal do šance Pecho, trafil len do rúk brankára z 5 metrov. Následne išiel Prágai sám na brankára, kľučka na brankára mu nevyšla. V 78. minúte sa Topoľčany dostali do svojej druhej šance, strela Mpofuho bola zblokovaná. Duel sa len dohrával, hostia môžu byť radi, že dostali len dva góly.

Góly: 19. Meszlényi, 40. Vdovjak. R Husár, ŽK: Molnár – S. Pavlović, Tawanda, Mpofu, Matejov, 200 divákov. MFK: Kochan – Babač (60. Rusnák), Luzin, Švajlen, N. Pavlović, S. Pavlović, Tawanda, Mpofu, Billik, Adamkovič, Matejov. Tréner V. Ilko.

TIBOR DROZD

DAC B/Vrakúň – Gabčíkovo 1:2 (0:0), 89. Moďoroši (11 m) – 52. Bujka, 57. Cingel.

Dubnica – Púchov 2:0 (0:0), 64. a 70. Janco.

FC Nitra jun. – Led. Rovne 3:1 (1:0), 19. A. Fábry, 51. Abrahám, 87. M. Fábry – 72. Lipták.

Prievidza – Trnava B 1:2 (1:0), 14. Kováčik – 77. Gombala, 89. Tomovič.

Borčice – ViOn B Vráble 4:0 (2:0), 38. Zuziak, 43. Demjan, 57. Chynoradský, 86. Pikulík.

Nemšová – N. Zámky 1:2 (1:0), 33. Smiljkovič – 65. Body, 69. Obert.

Beluša – V. Ludince 2:1 (0:1), 68. a 78. M. Gorelka – 10. Soboňa.

1. Borčice 4 4 0 0 9:0 12 (+6)

2. Dubnica 4 3 1 0 9:2 10 (+4)

3. Gabčíkovo 3 3 0 0 9:1 9 (+3)

4. Nové Zámky 4 3 0 1 7:5 9 (+3)

5. Galanta 3 2 1 0 5:2 7 (+1)

6. DAC B/Vrakúň 3 2 0 1 6:2 6 (0)