Štvrtok, 18. január, 2018 | Meniny má Bohdana

Šimonovany brali vonku tri body

Derby zápas ovládli hostia.

Dvojica strelcov v Partizánskom. Zľava: Matúš Sobota a Peter Rybanský. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Partizánske – Šimonovany 0:2 (0:1)

Hostia začali aktívnejšie, častejšie držali loptu na svojich kopačkách a boli aj nebezpečnejší. Už v 2. minúte Laurincova hlavička z 15 metrov letela vysoko nad. V 7. minúte Gális vyhral súboj s Kompasom, loptu ako na tácke ponúkol Sobotovi, ktorý však z päťky minul bránku. O minútu Gašparík po včasnom vybehnutí vyhral súboj s rýchlym Sobotom. V 15. minúte po Rybanského nebezpečnom rohu Gašparík vyrazil loptu pred seba a Žiakovu strelu zo štrnástich metrov Slivka zblokoval mimo pravej žrde. V 23. minúte si Sobota pred šestnástkou perfektne prebral lobovanú prihrávku od Miroslava Oršulu, no jeho gólovú strelu zo štrnástich metrov Gašparík bravúrne vyškriabol z pravého vinkľa. V 26. minúte pohrozili domáci, ktorí nastúpili bez svojho rýchleho útočného hrota Štefana Kučeru, keď Obert na pravej strane vybojoval loptu a po jeho centri osamotený Kučerka z 8 metrov hlavou poslal loptu tesne nad brvno bránky Slovana. Vzápätí sa potvrdilo známe nedáš-dostaneš, keď Rolinec dlhým pasom vysunul Sobotu, ktorý zvládol súboj s Gašparíkom i s domácimi obrancami a loptu poslal do opustenej bránky. O minútu Sobota unikol po ľavej strane, no Gašparík jeho krížny pokus vyrazil. V 38. minúte si Zentko pripravil pozíciu a po jeho vyslanom „škótskom kladive“ z 25 metrov putovala lopta od brvna do zeme a späť do hry. Po zmene strán vybehli domáci s väčšou aktivitou, no v útoku boli naďalej bezzubí, kým sa hostia snažili navýšiť vedenie. V 54. minúte Rolincova skákaná strela z uhla narobila Gašparíkovi nemalé problémy. V 60. minúte po Rolincovej prihrávke Laurinec uspel zoči-voči Gašparíkovi, ale radosť hosťom pokazil asistent rozhodcu signalizujúci ofsajd. V 70. minúte Sobota z plného behu pálil volejom z 15 metrov tesne vedľa ľavej žrde. V 76. minúte Rybanský preloboval vybiehajúceho Gašparíka i domácu bránku. V 80. minúte po Hlatkého centri z pravej strany lopta lízla brvno domácej bránky a o minútu Gašparík vytiahol bravúru, keď od ľavej žrde vytlačil hlavičku Martina Oršulu. V 84. minúte Rybanský zachytil Kompasovu „malú domov“ Gašparíkovi a do prázdnej bránky stanovil na konečných 0:2.

Góly: 27. M. Sobota, 84. P. Rybanský. R Šlosár, 700. FK TEMPO: Gašparík –Šakový, Křapka, Nový, Kompas, Nižňanský (83. Januška), Zentko, Slivka, Kučerka, Obžera, Obert (83. Mano), tréner: M. Maťaše. ŠK SLOVAN: Lacko – Miroslav Oršula, Varga, Žembera, J. Žiak (46. Víglaský), Rybanský (90+2. Vida), Martin Oršula, D. Gális (86. Tonka), D. Rolinec, T. Laurinec (75. Hlatký), M. Sobota (90. Mikula), tréner: J. Žiak st.

(MP)

Častkovce – Domaniža 5:0 (2:0), 7, 15., 56., 85. a 90. Bangai (4. z 11 m).

Prečín – V. Kostoľany 3:1 (2:1), 20. a 65. Michalec (druhý z 11 m), 16. Michal Gajdošík – 5. Virág.

J. Bohunice – Myjava 2:0 (1:0), 1. Halmo, 76. Prvý.

Vrbové – Holíč 2:0 (0:0), 53. a 74. Zelenay (prvý z 11m).

Hlohovec – Tr. Teplice 3:0 (1:0), 24. Suchánek (11 m), 55. Cabadaj, 85. Janík.

Malženice – Tr. Stankovce 3:1 (1:1), 36. Krajčovič, 84. a 90. Braniša – 45. Marcinát.

N. Dubnica – Boleráz 1:2 (1:0), 11. Ranuša – 64. Lalík, 87. Klačo.

1. Prečín 2 2 0 0 7:3 6

2. Hlohovec 2 2 0 0 5:1 6

3. Boleráz 2 2 0 0 4:1 6

4. Malženice 2 2 0 0 4:1 6

5. Vrbové 2 2 0 0 4:1 6

6. Šimonovany 2 2 0 0 3:0 6

7. Častkovce 2 1 0 1 5:2 3