Ženy začali novú sezónu výhrou

Futbalistky Topoľčian porazili doma Belušu.

Futbalová lopta - ilustračka.Futbalová lopta - ilustračka. (Zdroj: Vlado Miček)

Topoľčany – Beluša 3:1 (2:0)

Michal Fridrich (tréner Topoľčian): „Do zápasu sme vstúpili aktívne. Loptu sme sa snažili držať na kopačkách a kontrolovať hru, čo sa nám aj počas celého zápasu v podstate darilo. Hrozili sme najmä po krídelných akciách a rohových kopoch, ktorých sme za prvý polčas mali viac ako desať. Dva z nich sa nám podarilo pretaviť až do gólu, kedy si otváracím gólom sezóny načala strelecký účet naša minuloročná najlepšia strelkyňa tímu Natália Jánošová. V 35. minúte už bolo 2:0, kedy po signále skórovala Helbichová a po úspešnej prihrávke na gól si pripísala aj priamy zásah. Po zmene strán sme prvých päť minút nezachytili úvod a po peknej akcii Beluša znížila na rozdiel jedného gólu. Po obdržanom góle sme však znova prebrali iniciatívu a po ďalšom rohu Helbichovej sa presadila výborne hrajúca Masaryková. Do konca zápasu sme zahodili ešte množstvo šancí a súpera sme do ničoho nepúšťali. Dievčatá zaslúžene vyhrali a dúfam, že sa od tohto zápasu budú výkonnostne viac a viac posúvať a ďalšie ligové zápasy ich budú hnať vpred. Beluša podala bojovný výkon a zápas na ich pôde bude určite úplne iný. Teraz sa však už sústredíme na derby proti Bánovciam, ktoré odohráme opäť na domácej pôde. Dúfam, že fanúšikov, a hlavne samých seba, budeme môcť tešiť podobnými výkonmi, ako tomu bolo aj v tomto prvom kole.“

Góly: 30. N. Jánošová, 42. P. Helbichová, 60. K. Masaryková – 47. S. Pavlíková. MFK: Haringová – Komová, Pistová, Jánošová, Helbichová, Urbanová, Klačanská (82. Kuklová), Peciarová, Masaryková, N. Španková, V. Španková (85. Janíková), tréner M. Fridrich.