Prvá výhra nováčika

Doma uspeli aj Horné Obdokovce.

V Hrušovanoch si súperi body podelili.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Tovarníky – Kozárovce 2:0 (0:0)

Súboj dvoch nováčikov súťaže sa odohral na výborne pripravenom trávniku. Domáci prevzali iniciatívu hneď v úvode zápasu, rýchlym otáčaním hry a prienikmi po krídlach sa snažili prekonať dobre organizovanú obranu hostí. Tú zamestnával najmä rýchlonohý Adrián Candrák, ktorého dokázali hosťujúci obrancovia často zastaviť iba za cenu faulu. V prvom polčase po góloch volali najmä hlavičky Schwarza a M. Rusňáka ml., ale v oboch prípadoch skvele zasiahol hosťujúci brankár Nemček. Hostia hrozili iba sporadicky po brejkových situáciách. V druhom polčase domáci ešte zvýšili obrátky a zatlačili hostí na vlastnú polovicu. Po jednom z mnohých rohových kopov mohol skórovať D. Lacika, ale zblízka minul bránku Kozároviec. V 62. minúte po rýchlom autovom vhadzovaní poslal M. Rusňák st. milimetrovú prihrávku za obranu Adriánovi Candrákovi a ten prudkou strelou otvoril skóre zápasu – 1:0. Druhý gól pridal v 69. minúte M. Rusňák ml., keď mu z rohového kopu poslal loptu na hlavu A. Candrák – 2:0. Tovarníky si tak zaslúžene pripísali prvé tri body v IV. lige. K slušnému zápasu prispela svojim výkonom aj rozhodcovská trojica.

Prečítajte si tiež: Súboj nováčikov pre Tovarníky

Góly: 62. A. Candrák, 69. M. Rusňák ml. R Kukan, 200. OFK: Mikuláš – Kapusta (72. Sák), Schwarz, Lacika, M. Kopún, Milić (79. Košecký), M. Rusňák st., M. Rusňák ml., A. Candrák, Mrázik (46. T. Kopún), V. Candrák (84. L. Lukačovič).

(RH)

Hrušovany – Kalná n/Hr. 1:1 (1:0)

V Hrušovanoch sa stretli dve vyrovnané mužstvá. Domáci už v 2. minúte pohrozili Masarovičom, ten ale tesne míňa horný roh hosťujúcej bránky. Hostia z bránkovej čiary vykopávajú loptu, ktorú vypálil Béger v 13. minúte. Gól prišiel v 18. minúte, keď krásnou prihrávkou našiel Jankovič Soboňu – 1:0. V 21. minúte prišla akcia hosťujúceho R. Lackóa, lopta letí tesne nad bránku domácich. Hostia sa dostali do šance v 38. minúte, vyznamenal sa domáci brankár Kopecký. Ani strela Jankoviča v 42. minúte nenašla správny cieľ. Po zmene strán prišla 61. minúta, hostia zahrávali rohový kop a zo skrumáže doklepol Pacalaj na 1:1. Hostia po vyrovnávajúcom góle získali sebadôveru a už o tri minúty trestný kop hostí letí tesne nad šibenicu domácej bránky. V 81. minúte strelu domáceho Polúcha vyráža brankár hostí len na roh. Domáci sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 90. minúte zahrávali Hrušovany rohový kop, hlavičku Soboňu zázračne vyráža brankár hostí na ďalší roh. Po ňom domáci hlavičkujú nad. Hostia aj vďaka výbornému a miestami vynikajúcemu brankárovi uhrali remízu.

Prečítajte si tiež: Soboňov gól na tri body nestačil

Góly: 18. D. Soboňa – 61. J. Pacalaj. R Kollárik 200. OFK: Kopecký – Sipos, Krško, Poluch, Kochan, D. Jankovič (82. Vičan), Maršala, Masarovič, Boldiš (74. Grman), Soboňa, Béger.

(AC)

H. Obdokovce – D. Saliby 1:0 (1:0)

Domáci vstúpili do zápasu s drvivým tlakom. Už po úvodných sekundách zahodil veľkú šancu D. Vaňo, ktorý sa rútil sám na brankára. O tri minúty prišiel ďalší domáci útok, hostia odvrátili na rohový kop. Hneď po ňom výborne hlavičkoval Uhrík, brankár jeho loptu vyrazil, dorážku vykopával obranca hostí na bránkovej čiare. Postupne sa hra vyrovnala, domáci mali predsa len miernu prevahu a D. Vaňo pred odchodom do kabín strelil vedúci gól domácich – 1:0. Po zmene strán sa hralo prevažne medzi šestnástkami, ani jedno mužstvo si nedokázalo vypracovať vyloženú šancu. Hostia umne bránili a domácim znepríjemňovali hru rýchlym pohybom. Domáci ale hostí do útočenia tiež nepúšťali, a tak sa skóre už nemenilo.

Gól: 39. D. Vaňo. R Baňár, ČK: 82. R. Szabo (D. Saliby), 130. OTJ: Bránsky – Ondrka, Uhrík, Košlab, Kuchtiak, Bisák, Zsebi (90. Kupec), Krajčír, Grznár (68. Michalec), Balážik, Vaňo (88. Mondek).

Veľký Meder – Štúrovo 1:2 (1:1), 35. M. Milinkovič – 33. T. Bábsky, 80. G. Tóth.

Neded – Vydrany 3:0 (2:0), 14. a 74. K. Guemache, 45. L. Zolvík.

Šurany – Svätý Peter 2:2 (2:1), 15. a 33. J. Tvrdoň – 13. D. Kianek, 51. L. Mukalenga.

Čeľadice – Veľké Lovce 0:0.

Imeľ – Kolárovo 1:0 (1:0), 30. J. Gonzáles.

16. Kolárovo 2 0 0 2 0:4 0 (-3)

NAJLEPŠÍ STRELCI: 2 – D. Bednár (D. Saliby), K. Guemache (Neded), M. Fehervári, J. Tvrdoň (Šurany).

Zostava kola: P. Kostoláni (Čeľadice) – Sz. Urblík (Štúrovo), M. Dávid (Kalná n/Hr.), M. Krško (Hrušovany) – Á. Mészáros (V. Meder), P. Bakuš (Neded), R. Csontos (Imeľ), D. Kianek (Svätý Peter) – A. Candrák (Tovarníky), D. Vaňo (H. Obdokovce), K. Guemache (Neded).