Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Traja naďalej stále naplno

V Prašiciach skóroval hráč, ktorý nebol na súpiske.

Rajčany – Závada 3:0 (2:0)

Domáci na dobre pripravenom ihrisku nezačali práve najlepšie. Hostia hneď v úvode zabili dve stopercentné šance a domáce Rajčany postupne začali preberať iniciatívu. Domáci zahodili tiež dve šance, no v samom závere prvého polčasu strelili dva góly, čím sa dostali do polčasového vedenia 2:0. Po zmene strán sa hralo prevažne medzi šestnástkami. V závere hrali hostia vabank a domáci po rýchlom protiútoku prikrášlili víťazstvo gólom na 3:0.

Góly: 40. O. Hostačný (11 m), 42. M. Bitarovský, 85. Z. Bodocký, rozhodoval Križma, 60 divákov. TJ: Jankech – P. Bujna, J. Rodina, Jaško, Jankovič, V. Legéň (81. Bodocký), Bitarovský (74. P. Legéň), M. Dovalovský, O. Hostačný, J. Dovalovský, P. Rodina. OŠK: Jamrich – Godál, Okša, D. Herda, Detko, Janček (46. Nováčik), Halo, Lacena, M. Hazda (56. J. Švec), Božik, Mário Herda (85. T. Hazda).

N. Streda – Bojná 2:1 (0:0)

V N. Strede sa hral bojovný, ale slušný futbal, k čomu prispeli obe mužstvá. Domáci si vypracovali viacero vyložených šancí, dve z nich aj premenili. Hostia sa presadili iba raz, a tak tri body zostali zaslúžene v Nitr. Strede.

Góly: 49. J. Síleš, 77. F. Králik – 70. vlastný (P. Jurík), rozhodoval P. Rybanský, 50 divákov. OFK: Košút – M. Kováč, R. Ryban, Chuťka, Síleš, Petrík, F. Králik (89. Hlavačka), Klačanský, Marko, Jurík (75. Blaštiak), Válek. TJ SLOVAN: Michalec – Ľ. Lukačovič, M. Jančovič, P. Sporina, Uhlár (82. R. Medek), T. Štefkovič, R. Šobáň (60. Š. Vavrda), Vacula (87. M. Ďurák), P. Štefkovič, M. Ducký, P. Jančovič.

Preseľany – Krnča 1:4 (0:3)

Preseľany na prvý domáci zápas nastúpili v značne pozmenenej zostave. Hostia sa predstavili ako kvalitný celok a už po polhodine hry viedla Krnča trojgólovým rozdielom. Stretnutie sa potom už iba dohrávalo, hostia boli futbalovejší a zaslúžene vyhrali.

Góly: 78. J. Krajčík – 14. L. Knápek, 18. a 32. J. Krošlák, 69. M. Mišovič, rozhodoval Lackovičová, 70 divákov. TJ SLOVAN: Miro Candrák – Mocný, J. Guniš, Imríšek, Svocák (43. J. Krajčík), Vaverka, Michal Candrák (87. Š. Galbavý), L. Guniš, Bubla, Domanický (77. T. Daňovič), A. Lacena (69. Kasana). OFK: Prec – Š. Remeň, D. Košík (55. T. Meluš), Chrkavý, R. Remeň, Streicher, Janovics, Fráter (46. Mišovič), M. Meluš, L. Knápek, J. Krošlák.

Chrabrany – Čermany 1:2 (0:0)

Domáci v šiestoligovej premiére na domácom ihrisku nebodovali. V prvom polčase sa hral viac-menej vyrovnaný futbal, útoky sa striedali na oboch stranách. V druhom polčase sa hostia ujali vedenia gólom Kolmokova. Domáci vyrovnali v 70. minúte Labudom z trestného kopu. Hostia sa v závere strelou zdiaľky z trestného kopu opäť ujali vedenia – 1:2. V korektnom zápase hostia zaslúžene vyhrali, o ten jeden gól boli lepší.

Góly: 70. M. Labuda – 58. M. Kolmokov, 78. M. Gerši, rozhodoval Kiss, 120 divákov. OFK: Priečko – Lacika, Labuda, Lovás, Mikát, Pastva, Goga (59. B. Hippík), Macko, Hano, Tatara, Rigo (55. Šarközy). TJ: Š. Kuchtiak – J. Prostredný, Gubáň, E. Matejov, Chňapko, I. Prostredný, D. Hruboň (81. M. Prostredný), P. Hruboň (89. Klčo), T. Chudý (46. I. Jakubička), M. Gerši, Kolmokov.

Práznovce – Kovarce 4:1 (1:1)

Domáci na zápas nastúpili povzbudení minulotýždňovým víťazstvom na super pripravenom ihrisku pobiť sa o ďalšie tri body do tabuľky. Práznovce sa pustili do Kovariec od úvodných minút, ale hostia svoju kožu lacno predať nechceli. Domáci sa v úvode predbehovali v zahadzovaní šancí a pri jednej z nich nastrelili i tyč a pri následnej dorážke sa skvelým zákrokom prezentoval brankár hostí. Domáci sa ujali v závere polčasu vedenia zásluhou Kolbika, ale hostia už o tri minúty vyrovnali, kedy domáci po laxnej strate lopty nechali hostí zahrávať rohový kop. Hneď po ňom si brankár domácich nešťastne pustil loptu do siete – 1:1. Do druhého polčasu domáci vsadili všetko na strelenie vedúceho gólu, čo sa im aj podarilo po dvoch pekných kombinačných akciách odskočiť na 3:1. Vzápätí zvýšili Práznovce na 4:1 a od tohto momentu už zápas skĺzol len do priemeru. Stretnutie sa potom už dohralo bez vážnejších šancí na oboch stranách. Stretnutie v pohode zvládla aj rozhodcovská trojica.

Góly: 41. L. Kolbik, 54. a 65. D. Janček, 63. D. Mikuláš – 44. I. Kšinant, rozhodoval Tomka, 150 divákov. OFK: Macko – Buček (71. Paulovič), Galbavý, Báleš (85. B. Karvay), Kolbik (76. Jamrich), Vida, Holeščák, Šelestiak (83. Uhrovský), Jančovič, D. Mikuláš, Janček (71. D. Karvay). OFK: Vrbjar – Belan, Kutňanský, Švec, Ďurič, Borovka, Maruna (25. R. Hula), Mekýš (79. E. Gregor), Gregor, Kšinant (71. Kerek), Vrábel.

Prašice – V. Ripňany 0:2 (0:2)

Zápas bude mať zrejme dohru za zeleným stolom. Súper z V. Ripnian začal hrať s podporou vetra a hostia hrali dobrý kombinačný futbal. Domáci hosťom uľahčili situáciu, keď sa hostia po obrovskej chybe domáceho obrancu ujali vedenia gólom Kopčana už v 4. minúte. Vzápätí sa zo štandardky z ťažkého uhla presadil A. Balážik, ktorý, ako sa neskôr ukázalo, nefiguroval na súpiske hostí... V druhom polčase sa už hra vyrovnala, hralo sa prevažne len medzi šestnástkami a keďže ani jedno mužstvo už neskórovalo, polčasový výsledok zostal v platnosti.

Góly: 4. Š. Kopčan, 15. A. Balážik, rozhodoval Žitňanský, 70 divákov. OFK: V. Grežďo – E. Pátrovič, P. Grežďo, Streďanský, P. Herda (46. Šimune), V. Ďurík, Juraj Lacika, Režo (50. P. Malinka), Pagáč, Pikna, E. Ďurík (13. Čakajda). OFK: Halo – J. Hertel, T. Mikula, I. Vlasák, Chovanec, Ozimák, Mizerák, A. Štetka (85. Bosý), Krasňanský, Kopčan (83. Szalay), Frťala (70. A. Pagáč).

Ludanice – V. Dvorany 2:0 (0:0)

Domáci oproti minulému týždňu podali slabší výkon. Bol to zápas o tom, kto strelí prvý gól. Šance si vypracovali i hostia, ale domácich v závere spasil dvojgólový striedajúci M. Uhlár.

Góly: 75. a 85. M. Uhlár, rozhodoval Wenderla, 90 divákov. OFK: Žovic – Šuchman, Balajka, L. Krajčík, J. Krajčík, Buday, Bačovský, Král (77. Candrák), Jančovič (54. M. Uhlár), Královič, Z. Holek (86. Matejov). TJ: R. Rybanský – T. Rybanský (56. D. Rybanský), J. Trávnik, T. Jančovič (88. T. Chudý), K. Števčík, J. Jančovič, Blaško, M. Jančovič (72. Šnirc), T. Rybanský, F. Jančovič, P. Zachar.

Kuzmice – V. Bedzany 1:2 (1:1)

Domáci chceli v hodovom zápase odčiniť vysokú prehru bojovným výkonom, ale už v 4. minúte sa hostia ujali vedenia. Domácich tento gól pribrzdil, ale s pribúdajúcimi minútami sa domáci dostávali do šancí, a nakoniec sa im po peknej akcii a krásnou strelou Franka podarilo vyrovnať na 1:1. Po zmene strán sa domáci snažili zvrátiť výsledok, mali niekoľko šancí, ale boli to naopak hostia, ktorí z priameho kopu spoza šestnástky strelili víťazný gól. Tomuto zápasu by viac svedčila remíza, domáci mali viac šancí, ale napokon z ihriska schádzali šťastnejší hostia.

Góly: 26. F. Franko – 4. a 84. J. Filipeje, rozhodoval Petruš, 90 divákov. OFK: Kaman – Zubaj, Pajgert, Goga (62. V. Herda), Marek Lacika (76. Marton), Grznár, Hábek, Franko, P. Virdzek, Rusňák (55. Bezucha), R. Merka. TJ SLOVAN: Píšťanský – T. Barborík, Tlstý, Šupa (53. Žaťko), F. Kolenčík, Pirťan (65. Heldi), Filipeje, Jánoš (88. Bocman), Bracho, O. Gerbel, Koprda.

Pozn.: Komentáre nám dodávajú domáci spravodajcovia.

Najlepší strelci:

3 g.: M. Kolmokov, M. Gerši (obaja Čermany), Š. Kopčan (V. Ripňany), I. Kšinant (Kovarce), D. Mikuláš (Práznovce).

Zostava kola: M. Píšťanský (V. Bedzany) – J. Rodina (Rajčany), M. Holeščák (Práznovce), M. Kováč (N. Streda) – F. Franko (Kuzmice), J. Krošlák (Krnča), J. Síleš (N. Streda), M. Janček (Práznovce) – M. Uhlár (Ludanice), M. Kolmokov (Čermany), J. Filipeje (V. Bedzany)

10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 306

Skríningové testovanie v Topoľčanoch prebieha i dnes. Od zajtra potrebujú občania platný certifikát (potvrdenie) o negatívnom výsledku z testu.

1 h

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.

21 h
Skríningové testovanie prebehlo aj priamo v spoločnosti ZKW vo štvrtok a v piatok.

Už v období jesene sa spoločnosť dostala do situácie, kedy hľadala možnosti, ako rýchlo nahradiť počas pracovnej neschopnosti zamestnancov, ktorí z dôvodu nakazenia sa vírusom alebo karantény nemohli prísť do práce.

9 h
Keď za Mýtnu Novú Ves nastúpil aj Ľubomír Moravčík

Derby susedov ukončila inzultácia

Ľubomír Moravčík v jednom zápase nastúpil aj v drese Mýtnej Novej Vsi.

Zápas o čelo V. ligy Západ v máji v roku 2006 medzi Mýtnou Novou Vsou a Solčanmi sa nedohral. Článok, ktorý okrem MY Topoľčianskych novín – Dnešok bol v tej dobe uverejnený aj v denníku SME.