Streda, 12. december, 2018 | Meniny má Otília

Topoľčany doma vyhrali

Bánovce sa ujali vedenia, ale vonku nebodovali.

Topoľčany – FC Nitra jun. 1:0 (1:0)

V drese hostí sa predstavil mladý talentovaný brankár Dávid Šípoš, ktorý je odchovancom topoľčianskeho futbalu. Úvod patril hosťom, boli lepší na lopte, ale tri dobré príležitosti nedokázali využiť. V 25. minúte kvôli silnej búrke musel byť zápas na 20 minút prerušený. Po ňom sa po prvýkrát dostali do šance i Topoľčany, po rohovom kope a strelou od tyče sa poslal MFK do vedenia Mpofu – 1:0. V druhom polčase hrali hostia vabank, tlačili sa dopredu, ale vyloženú gólovú šancu si Nitra vypracovať nedokázala a niekoľko zákrokov pridal i dobre chytajúci Kochan. Na druhej strane hrali Topoľčany na brejky, ale Šípoš v bránke hostí bol tiež vždy na svojom mieste. Vyrovnanému stretnutiu by viac svedčila remíza, no Topoľčany dali gól, a tak sa tešia z troch bodov.

Gól: 39. N. Mpofu, R Šandrik, ŽK: S. Pavlović, M. Billik, M. Švajlen – S. Ďurek, Macho, 100. MFK: Kochan – Luzin, Švajlen, N. Pavlović (89. Húdok), S. Pavlović, Ncube, Mpofu, Billik, Pakanec, Rusnák (75. Babač), Fiala, tréner V. Ilko.

(RD)

V. Ludince – Bánovce 3:1 (2:1)

Domáci hráči V. Ludiniec mohli ísť už v 2. minúte do vedenia, Soboňa však sám pred bránou trafil iba brankára. O 5 minút neskôr si do krídla nabehol Cingel, ale na jeho rýchlu prihrávku si domáci hráči nestihli nabehnúť. O pár minút po týchto šanciach prišiel trest, keď po chybe Krupánszkeho išli hostia do vedenia. Po inkasovanom góle domáci poľavili, ale nejaké šance predsa len mali. Vyrovnať sa podarilo Adamovi Kosákovi, keď mu po aute pristavil loptu Soboňa a pohodlne skóroval. Ďalšie šance Soboňu a Horniaka zostali nevyužité. V 43. minúte od vlastnej šestnástky našiel Dékány krížnou prihrávkou Cingela, ten potiahol domáci útok po krídle, jeho prudkú prihrávku pred bránu zúžitkoval opäť Kosáka, a tak poslal domácich do vedenia. V druhom polčase mali domáci opäť viacej z hry, ale boli to hostia, ktorí v 74. minúte išli vo dvojici sami na bránu domácich, ale Daniel Benkó ukázal svoje brankárske kvality a vyrovnať hosťom nedovolil. V 80. minúte sa situácia zopakovala, ale Benkó opäť čaroval. V poslednej desaťminútovke sa hostia snažili o vyrovnanie a domáci sa naopak snažili o potvrdenia svojho víťazstva. Z toho aj vyplynula červená karta pre hosťujúceho brankára, ktorý podrazil unikajúceho Predajnianskeho. Domáci v poslednej minúte upravili Predajnianskym na konečných 3:1.

Góly: 38. a 44. A. Kosák, 90. Predajniansky – 14. Oravec. R Španka, ŽK: Tóth – Oravec, ČK: 90. Hipp, 200. SPARTAK: Hipp – Minárik (46. Tabak), Poštrk, Oravec, Mrocek, Olej, Svatík (90. Kopčan), Gajdošík, Hrabal, Bakši, Turoň (77. Filin). Tréner M. Slovák.

(IP)

Nové Zámky – Dubnica 0:2 (0:0), 55. Pagáč, 58. Vaško.

Púchov – Beluša 1:1 (0:0), 90. Brezničan – 51. M. Gorelka (11 m).

Gabčíkovo – Borčice 3:3 (0:1), 60. Cingel, 72. Hlaváč, 90. Bazsó (11 m) – 36. Novák (11 m), 55. Chynoradský, 77. Mravec.

Šaľa – Galanta 1:1 (0:0), 67. Surányi – 71. Avramov.

Trnava jun. – Nemšová 0:2 (0:1), 45. Svorada, 74. Kostić.

ViOn B Vráble – Prievidza 4:0 (2:0), 20. Baggio, 30. a 64. Renan, 87. Hamar.

Led. Rovne – DAC B/Vrakúň 1:1 (0:0), 55. Detko – 50. Divkovič.

1. Borčice 5 4 1 0 12:3 13 (+7)

2. Dubnica 5 4 1 0 11:2 13 (+7)

3. Gabčíkovo 4 3 1 0 12:4 10 (+1)

4. Nové Zámky 5 3 0 2 7:7 9 (0)