Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Bošany majú prvú výhru

V. Uherce na domácom ihrisku nestačili na nováčika.

V. Uherce – P. Bystrica 0:2 (0:0)

V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal, miernu prevahu mali hostia. Tí sa ujali vedenia v 48. minúte kurióznym gólom, keď obranca V. Uheriec pri odkope trafil vlastného spoluhráča a od jeho hlavy sa lopta odrazila do siete – 0:1. Následne domáce šance Cígera, Kováča i Kundalu zneškodnil výborne chytajúci brankár hostí. V 71. minúte k vzdialenejšej tyči namieril Valient a bolo 0:2. Hostia boli futbalovejší a zaslúžene vyhrali. Cez polčas musel byť zápas na dvadsať minút prerušený kvôli silnému dažďu.

Góly: 48. vlastný (M. Beliansky), 71. J. Valient. R Zs. Kukan, 150. TJ: Znášik – Preťo (76. Gaži), Štálnik, Cíger, Škoda, Petráš, Kováč, Beliansky, Kundala, Valter, Šorec.

Bošany – Chocholná-Vel. 2:1 (1:1)

Po dvoch prehrách na ihriskách súperov zaknihovalo nové mužstvo Bošian cenné víťazstvo nad kvalitným súperom. Nástup mali lepší Bošanci, ale dvakrát Stopper a raz Jánošov presne nemierili. Naopak, boli to hostia, keď sa v 8. minúte po chybe Žigraia dostal k lopte N. Cingel a loptu zasunul do bránky – 0:1. V 10. minúte trestný kop Jánošova vytlačil hlavou nad brvno Gvizd. V 16. minúte faulovali hostia v pokutovom území I. Guniša a z penalty vyrovnal na 1:1 Jánošov. V 30. minúte pre búrku rozhodca na 25 minút prerušil zápas. V 34. minúte sa po odrazenej strele Jánošova dostal k lopte Zvala, jeho lob ale Vaňo vyrazil na ľavú žrď. V 43. minúte hostia kontrovali strelou Tulpíka vedľa. V 48. minúte sa v skrumáži pred bránkou hostí najlepšie zorientoval Jánošov a strelou z bezprostrednej blízkosti vsietil víťazný gól. Domáci záverečný nápor vydržali, pomohli im k tomu aj dvaja vylúčení hráči hostí, v 78. minúte Masaryk a v 90. minúte M. Lukša po dvoch žltých kartách.

Góly: 17. (11 m) a 48. T. Jánošov – 8. N. Cingel. R Köppl, ČK: 78. Masaryk, 90. Lukša (obaja Chocholná-Vel.) po dvoch žltých kartách, 100. OFK: Ondruška – I. Guniš, Stopper (90. Rybár), D. Kalina (86. Rychtárech), D. Guniš, Neubauer, Jánošov, Rumanko, Žigrai, Zvala (83. M. Meluš), Zaťko.

JOZEF JANÍK

Z. Kostoľany – Uhrovec 5:1 (1:1)

Hostia hrali s domácimi vyrovnanú partiu len v prvom polčase. Už v prvej minúte ušiel po ľavej strane hosťujúci Bežo, ale jeho strieľaný center nenašiel ani jedného z troch dobre postavených spoluhráčov v šestnástke domácich. V 8. minúte Mišeje po rýchlej akcii Belanca a Mokoša už s istotou strelil zo šiestich metrov prvý gól stretnutia. Druhý polčas začal akciou dobre hrajúceho Zaťka, ktorý uvoľnil Čaládika, no ten z deviatich metrov prestrelil. O tri minúty neskôr zvýšil skóre domácich z jedenástky Mišeje, ktorá bola nariadená po faule na prenikajúceho Zaťka. V 71. minúte kopal Mišeje priamy kop po faule na Čaládika a strelou ponad múr nedal šancu Flórovi, hetrikom upravil na 3:1. V 74. minúte založili rýchlu akciu Zaťko s Mokošom, lopta sa dostala k Mŕtvikovi, a ten pohodlne upravil na 4:1. V poslednej minúte zápasu bola nariadená jedenástka proti hosťom po faule na Zaťka, ktorú s prehľadom premenil Mŕtvik.

Góly: 8., 61. a 71. P. Mišeje (druhý z 11 m), 74. a 89. P. Mrtvík (druhý z 11 m) – 22. Vavro. TJ: Flóro – Zaťko, Škultéty, Čabrák, Stano, Pavelek (68. Kušnier), Malina (78. Poštrk), Vavro, Bežo (90. Hanko), Pavlovič, Stuparič.

FRANTIŠEK MAŠLONKA

Ostatné výsledky: Tr. Turná – Brvnište 3:0 (0:0), 74. a 77. Konečný, 78. Mich. Kováč. St. Turá – Podolie 3:2 (3:1), 18. Sládek, 20. Hornáček, 32. Valenčík – 9. a 51. Prosňanský. Plevník – Lehota p/Vt. 0:1 (0:0), 54. Benčat. Ladce – V. Hradná 4:1 (0:1), 52. Mojto, 70. P. Martinka, 78. Floriš, 80. Kvasnica – 8. Baláž. Kanianka – Cigeľ 0:1 (0:0), 67. Medera.

4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  7. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  8. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  9. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 10 616

Prekonal rakovinu, trénuje mládež. Ktoré dve chyby si Miro Ďurák najviac vyčíta?

Miroslav Ďurák bol prvým hráčom, ktorého draftovali do NHL priamo z Topoľčian.

Miroslav Ďurák s manželkou Danielkou a dcérkou Tamarkou.

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.

Po sídlisku niekto rozhadzuje jedlo

Labradorka Dafy dva dni zvracala a hnačkovala.

Pali so svojou labradorkou Dafy.

Koho sme vybrali do najlepšej jedenástky?

MY Topoľčianske noviny zvolili najlepšiu jedenástku VI. ligy ObFZ Topoľčany za jesennú časť súťažného ročníka 2020/2021.