V. Ripňany protestovali

Práznovce doma strelili až šesť gólov.

N. Streda – Čermany 1:1 (1:1)

Hostia začali ako líder tabuľky náporom, no postupne sa hra vyrovnala. Potom sa hral prevažne medzišestnástkovi futbal, hoci hostia v úvode zahodili viacero dobrých šancí. Domáci z ojedinelého protiútoku nastrelili ruku hosťujúceho kapitána a nariadený pokutový kop s prehľadom premenil L. Ryban – 1:0. Húževnatí hosti vyrovnali ešte do polčasu P. Hruboňom. Po zmene strán sa hralo opäť prevažne len medzi šestnástkami. Hostia túžili po víťazstve, no domáca obrana stála na pevných nohách. Domáci si za bojovnosť počas celého zápasu remízu zaslúžili. Ku korektnému zápasu prispela svojim rozhodovaním aj rozhodcovská trojica.

Góly: 41. L. Ryban (11 m) – 45. P. Hruboň, rozhodoval Krajčík, 100 divákov. OFK: Košút – M. Kováč, Chuťka, Síleš, Petrík, F. Králik, Marko, J. Košík, Jurík (46. Blaštiak), Mišuta (88. P. Ryban), L. Ryban. TJ: Š. Kuchtiak – T. Gubáň, E. Matejov (11. M. Prostredný), Chňapko, I. Prostredný, D. Hruboň, P. Hruboň, Kolmokov, Klčo, J. Prostredný, I. Jakubička (66. P. Chrenko).

Rajčany – V. Ripňany 0:3 (0:3)

Hostia na znak protestu kvôli rozhodnutiu o kontumácii z Prašíc prvú minútu odignorovali.

Načítavam video...

Hneď po rozohrávke na minútu prestali hrať, loptu mali v moci iba domáci, ktorí si ju nahrávali medzi sebou. V ďalšom priebehu hostia pôsobili futbalovejším dojmom, i keď sa domácim nedá uprieť snaha. V. Ripňany sa ujali vedenia gólom už v 9. minúte. Domáci sa snažili vrátiť sa späť do zápasu, ale Krasňanský pridal v 15. minúte druhý gól. Hostia ešte pred odchodom do šatní strelili tretí gól a o víťazovi tak bolo rozhodnuté. Po zmene strán sa zápas prakticky už iba dohrával.

Góly: 9. a 15. L. Krasňanský, 43. T. Frťala, rozhodoval Wenderla, ČK: 90. M. Dovalovský (Rajčany), 50 divákov. TJ: Jankech (27. Bitarovský) – Brňo (73. Bodocký), J. Rodina, Jaško (53. A. Gális), J. Jankovič, V. Legéň, P. Bujna, O. Hostačný (65. J. Hostačný), M. Dovalovský, M. Polúch, P. Rodina. OFK: Halo – V. Chovanec, J. Hertel (55. Gocala), T. Mikula, I. Vlasák, A. Štetka, Frťala, Krasňanský, M. Štetka (84. Bosý), Kopčan (67. M. Mikula), Bartošek (62. Mizerák).

Chrabrany – V. Dvorany 2:1 (1:0)

Domáci nastúpili s odhodlaním zvíťaziť. V prvom polčase hrali domáci po vetre a už v 16. minúte zahodili vyloženú šancu. V priebehu celého prvého polčasu mali domáci územnú prevahu, čo vyvrcholilo v 40. minúte gólom Jakuba Laciku – 1:0. V druhom polčase domáci pokračovali v tlaku, v 54. minúte však vyloženú šance nepremenili. S pribúdajúcimi minútami prevzali iniciatívu hostia a záver zápasu sa dohrával už v zbytočnej nervozite, keď hlavný rozhodca musel udeliť i viacero žltých kariet. V 80. minúte po vzájomnom súboji v šestnástke domácich odpískal rozhodca prísny pokutový kop z ktorého M. Jančovič vyrovnal na 1:1. Ihneď o minútu ale Lovás vrátil domácim vedenie gólom na 2:1. Zápas sa po tomto góle dohrával v nervóznej atmosfére, no Chrabrany vyhrali zaslúžene a pripísali si tak prvé tri body v súťaži.

Góly: 40. Jakub Lacika, 81. T. Lovás – 80. M. Jančovič (11 m), rozhodoval Žitňanský, 72 divákov. OFK: Priečka – Lacika, Labuda, Lovás (88. Lonek), Balajka, Mikát, Pastva, Macko (84. Božik), Hano, Rigo (90. Šarközy), Šupa (73. Tatara). TJ: R. Rybanský – T. Rybanský, D. Števčík (82. Chudý), Trávnik (55. D. Rybanský), T. Jančovič, J. Jančovič, Blaško, M. Jančovič, T. Rybanský, P. Zachar, F. Jančovič.

Preseľany – Bojná 0:1 (0:1)

V Preseľanoch sa hral iba slabý futbal, v ktorom sa hostia ujali vedenia hneď z prvej akcie. V silnejšom vetre však už v ďalších minútach ani jedno mužstvo nedokázalo premeniť vypracované šance, a tak si hostia odviezli plný bodový zisk.

Gól: 9. A. Vyletelka, rozhodoval Tomka, 35 divákov. TJ SLOVAN: Miro Candrák – Mocný, Kopček, Imríšek, Svocák (76. Daňovič), Vaverka, L. Guniš, Michal Candrák (86. F. Jančovič), Bubla, Kasana, Krajčík (67. Režo). TJ SLOVAN: Michalec – R. Šobáň (44. Uhlár), M. Jančovič, P. Sporina, Remeň, Ďurák, Štefkovič, Vyletelka, Vacula, Mosný, P. Jančovič.

Prašice – V. Bedzany 3:0 (2:0)

Po začiatočnom tlaku hostí, ktorí začali lepšie, domáci vyrovnali hru. Prašice sa po pokutovom kope ujali vedenia a ešte do polčasu Juraj Lacika zvýšil na 2:0. Po zmene strán domáci rýchlo zvýšili na 3:0 a zápas sa v podstate už iba dohrával. Domáci si zaslúžene pripísali plný bodový zisk.

Góly: 8. J. Grznár (11 m), 21. a 55. Juraj Lacika, rozhodoval Gális, 60 divákov. OFK: Grežďo – Š. Bruchatý (57. P. Herda), P. Malinka, Streďanský, V. Ďurík, Juraj Lacika (80. Šimune), Bajzík, Grznár, Pikna (88. E. Ďurík), Čakajda (69. Pagáč), Pátrovič. TJ SLOVAN: Píšťanský – Koprda, T. Barborík, Tlstý, Šupa, F. Kolenčík, Pirťan (30. Heldi), Bocman, Filipeje, O. Gerbel, Mucha (88. Mazánek).

Práznovce – Závada 6:0 (1:0)

Na výborne pripravenom ihrisku chceli domáci bodovať naplno, keď minulotýždňový zápas v Krnči sa pre počasie nedohral. Od začiatku sa Práznovce pustili do súpera a bolo len otázkou času, kedy otvoria skóre. Domáci sa však predbehovali v zahadzovaní šancí, no po krídelnej akcii dorazil loptu do siete Janček – 1:0. Hostia boli málo nebezpeční, mali len niekoľko náznakov šancí. Domáci v prvom polčase mohli streliť štyri až päť gólov, ale zradila ich koncovka. Aj v druhom polčase sa obraz hry nezmenil, Práznovce sa tlačili dopredu a strelili krásnych päť gólov. Zápas sa v závere zmenil na domácu exhibíciu, za čo ich fanúšikovia odmenili mohutným potleskom. Hostia po zmene strán iba raz vystrelili na domácu bránku, Macko s prehľadom zasiahol. Domáci zaslúžene vysoko vyhrali.

Góly: 23. a 50. M. Janček, 67., 75. a 80. D. Mikuláš, 84. L. Kolbík, rozhodoval Pastor, 110 divákov. OFK: M. Macko – Buček, E. Galbavý, Báleš, Kolbík, Vida, Holeščák, Paulovič (73. Uhrovský), Jančovič (80. Karl st.), D. Mikuláš (84. B. Karvay), Janček (76. Jamrich). OŠK: Jamrich – Okša, Buc, D. Herda, Detko, Janček, Bizoň (82. T. Hazda), Lacena (69. Nováčik), M. Hazda (64. J. Švec), M. Bočik, Mário Herda.

Kovarce – Krnča 5:0 (3:0)

Diváci sa v Kovarciach nestihli ani usadiť a už bolo 1:0, keď sa v 2. minúte presadil M. Gregor. Potom svoju kvalitu prezentoval aj súper, keď z pravej strany ohrozil domácu bránu. Z oboch strán pokračoval technický futbal, bolo vidieť že sa stretli dve vyrovnané mužstvá. Efektívnejší boli však domáci a v 18. minúte po Kutňanského kolmici zvyšuje na 2:0 druhý z bratskej dvojice Gregorovcov – Erik. V ďalšom priebehu sa hra prelínala z jednej strany na druhú až do 38. minúty, keď Vorčák vtipne vysunul Kšinanta a do kabín išli domáci s trojgólovým náskokom. Do druhého polčasu nastúpila Krnča s odhodlaním zdramatizovať zápas, čo sa jej skoro aj podarilo nebiť dobre chytajúceho Vrbjara v domácej bráne. Kovarce ale boli v tomto zápase vysoko efektívne a po brejku Kšinanta bolo už 4:0. Gólovú bodku pridal po hrubej chybe hosťujúcej obrany v 80. minúte Milan Vorčák. Domaci tak zaknihovali vysoké víťazstvo, ktoré bolo pre hostí trošku krutým sústom.

Góly: 2. M. Gregor, 18. E. Gregor, 38. a 73. I. Kšinant, 80. M. Vorčák, rozhodoval P. Rybanský, 160 divákov. OFK: Vrbjar – Belan (85. Vrábel), Kutňanský, J. Švec, Ďurič, M. Gregor (84. M. Borovka), Mekýš, Vorčák, E. Gregor, Kšinant (83. R. Hula), Kerek (60. P. Borovka). OFK: Prec – Š. Remeň, D. Košík, Chrkavý (52. J. Krošlák), R. Remeň, Streicher, T. Meluš (62. Mišovič), Fráter, M. Meluš, L. Knápek, Gieci.

Ludanice – Kuzmice 3:0 (2:0)

Domáci od prvej minúty zápasu dominovali na ihrisku a stručne povedané, keby bolo do polčasu 6:0, tak nikto by nemohol ani slovo povedať. Hráči Ludaníc sa hrali s Kuzmicami ako mačka s myšou, no efektivita bola opäť proti domácim borcom. Početný húf fanúšikov z Veľkých Ripnian, ktorí zavítali na zápas do Ludaníc, chváli do neba šéfa domáceho bufetu Kika.

Góly: 3. Z. Holek, 11. a 54. M. Buday, rozhodoval Petruš, 80 divákov. OFK: Žovic – Šuchman, Balajka (64. M. Blaho), L. Krajčík, J. Krajčík, Buday (75. Hlobik), T. Blaho (46. Bačovský), Král, Candrák (72. Jančovič), Královič, Z. Holek. OFK: Kaman – Merka, Pajgert, Goga, Marton, Hábek, Franko, P. Virdzek, Rusňák, Harvanec, M. Sporina.

Pozn.: Komentáre nám dodávajú domáci spravodajcovia.

16. Kuzmice 4 0 0 4 4:15 0

ŠTK: Prašice – V. Ripňany 3:0 kont. pre neoprávnený štart hráča hostí (hráč nebol uvedený v zápise o stretnutí a v čase stretnutia nemal uhradený členský poplatok za hráča).

Najlepší strelci:

6 g.: D. Mikuláš (Práznovce),

5 g.: I. Kšinant (Kovarce),

4 g.: M. Kolmokov, M. Gerši (obaja Čermany), Juraj Lacika (Prašice), M. Janček (Práznovce), M. Jančovič (V. Dvorany).

Zostava kola: R. Košút (N. Streda) – A. Vida (Práznovce), L. Balajka (Ludanice), T. Mikula (V. Ripňany) – M. Gregor (Kovarce), M. Buday (Ludanice), A. Vyletelka (Bojná), P. Hruboň (Čermany) – Jakub Lacika (Chrabrany), Juraj Lacika (Prašice), D. Mikuláš (Práznovce)