Utorok, 26. september, 2017 | Meniny má Edita

Derby stretnutie ovládli domáci Solčanci

Jacovce uhrali vonku bod za remízu 2:2.

V. Zálužie - Jacovce 2:2. Hosťujúci Peter Desat sa snaží zastaviť prenikajúceho domáceho hráča.(Zdroj: ZDENKO ZIGO)

Solčany – Krušovce 3:1 (1:0)

V Solčanoch sa opäť hral ďalší derby zápas. Domáci nabudení po dobrých výsledkoch z prvých troch kôl začali ofenzívne, avšak obrana hostí na čele s brankárom Križmom odolávala, keďže brankár hostí vynikol hneď v úvode pri strele Ladického z 20 metrov. Križma spôsoboval domácim najväčšie problémy, keď na pätine vychytal Urminského, či zneškodnil výbornú hlavičku Mihalika. Hostia v prvom polčase domácu bránku neohrozili. V 37. minúte Breška vysunul Urminského, ktorý zblízka otvoril skóre zápasu – 1:0. Vstup do druhého polčasu vyšiel hosťom, keď po chybe v strede zálohy v 47. minúte vyrovnal Miro Čuhák – 1:1. Domáci po inkasovanom góle prevzali iniciatívu a v 55. minúte zo skrumáže nádherne zakončil Ladický – 2:1. V 58. minúte sa domáci hrajúci tréner Breška prezentoval peknou strelou, keď popod padajúceho Križmu vsietil tretí gól domácich – 3:1. Zápas, ktorý sa divákom musel páčiť, sa po treťom domácom góle už iba dohrával. Za zmienku ešte stojí 86. minúta, kedy domáci brankár Sláma skvele zlikvidoval nájazd hosťujúceho Bazalu.

Góly: 37. F. Urminský, 55. M. Ladický, 58. M. Breška – 47. Miro Čuhák. R Burian, 200. OFK: Sláma – Zelíska, Kuna, Mihálik, Mančík (75. L. Ducký), Ladický, Pavlovič (80. M. Hupka), Breška (65. Klačanský), P. Ducký (58. Toman), Kompas (78. Ondruš), Urminský. TJ SLOVAN: Križma – P. Sporina, Trudman, P. Karl, J. Čuhák, Šutovský (67. Urbanec), Marek Čuhák (75. Bazala), M. Golis, I. Sporina, Masaryk (67. Lacena), Miro Čuhák.

V. Zálužie – Jacovce 2:2 (1:1)

Výborný piatoligový zápas začali lepšie domáci. Úvodný tlak im však gól nepriniesol. Boli to paradoxne hostia, ktorým sa podarilo otvoriť skóre. Po rohu sa presadil M. Chrenko. Domáci tesne pred odchodom do šatní vyrovnali po rohovom kope Šalátom. Po zmene strán sa domácim podarilo i otočiť vývoj zápasu, keď po rýchlo rozohratej štandardke sa presadil Lacek. O desať minút sa hosťom podarilo vyrovnať. V ďalšom priebehu mohli oba celky strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Domácich môže mrzieť najmä tutovka Andrášika z 90. minúty, ktorú brankár Uhlár kryl.

Fotogaléria Zdenka Ziga:

Góly: 44. E. Šalát, 54. M. Lacek – 37. M. Chrenko, 64. P. Švec. R Rusinko, 150. TJ DRUŽSTEVNÍK: Uhlár – Zigo (51. D. Chrenko), Desat, Majba, Bajzík, Hustý (56. Beňo), Švec, Paulovič, Kaman, Bukvay, M. Chrenko.

Alekšince – Horná Kráľová 4:0 (1:0), 8. P. Kemlage, 70. M. Fuska (11 m), 75. M. Garaj, 84. J. Krištofičin.

Báb – Nevidzany 3:2 (2:2), 7. M. Porubský, 44. vlastný (Beňuš), 58. J. Švihorík – 32. M. Kajaba, 37. I. Füle.

Ivanka – Zbehy 3:2 (0:1), 51. a 67. M. Blaži, 64. M. Pagáč – 10. M. Mikula, 89. S. Kováčik.

Lapáš – Výčapy-Opatovce 8:0 (5:0), 1., 24., 36., 55., 83. a 86. P. Zlatňanský, 28. M. Tužinský, 41. J. Krkoška.

Radošina sa odhlásila zo súťaže.

Zostava kola: S. Brida (V. Zálužie) – M. Mančík (Solčany), J. Strieška (Nevidzany), J. Krištofičin (Alekšince) – M. Chrenko (Jacovce), M. Tužinský (Lapáš), J. Blaži (Ivanka), M. Blaži (Ivanka), P. Kemlage (Alekšince) – M. Porubský (Báb), P. Zlatňanský (Lapáš).