Náskok súpera stiahli a brali bod

V prvom domácom zápase Agro remizovalo, keď doplatilo na nepremenené vyložené šance a nedôraznú obranu.

V Topoľčanoch sa body podelili.V Topoľčanoch sa body podelili. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Pov. Bystrica 24:24 (10:13)

Úvod piatkového domáceho zápasu lepšie rozohrali hostia, ktorí po góloch Š. Macháča a Juráka šli do vedenia 0:2. V 3. minúte sa presadil Hlinka - 1:2. Náskok súpera (1:3) dokázali v krátkom slede zmazať Michalka s Cigáňon, no to boli na dlhé chvíle posledné góly v bránke Kovačina. Domáci hádzanári zahadzovali šancu za šancou, keď nechávali vyniknúť brankára hostí, respektíve sa v útoku dopúšťali zbytočných technických chýb. V domácej bránke Meluš vytiahol niekoľko zákrokov, ale obrana mu príliš nepomáhala a hostia trestali z dorážok – 3:8. Hostia držali sľubný náskok, no zlepšená hra v závere polčasu, a hlavne zvládnutá presilovka Agra, znamenala zníženie po góloch Cigáňa a Jadroňa na 10:12. Z polčasovou sirénou ešte Jurák upravil na 10:13.

Po zmene strán padol prvý gól až v 33. minúte, Š. Macháč zvýšil na 10:14. Domáci Žilinčíkom a Kucherom upravili na 12:14, v 39. minúte sa po zákrokoch Meluša presadil z krídla Cigáň – 13:14. Hostia kontrovali Bystrickým – 13:15, ale domáci do 42. minúty dokázali vyrovnať, na 16:16 po brejku vyrovnal Žilinčík. Hostia domácich do vedenia nepustili, boli vždy o krok vpred, v 49. minúte dokonca po brejku Chudobu šli hostia do dvojgólového vedenia – 18:20. Následne Cigáň nepremenil sedmičku a Š. Macháč z pivota zvýšil na 18:21. Hostia mali vykročené za víťazstvom, ale v 51. minúte ich pribrzdilo zbytočné vylúčenie Bystrického, ktorý robil nemalé problémy domácej obrane. Topoľčany sa chopili šance, Meluš vytiahol ďalšie dva zákroky a v 53. minúte Cigáň vyrovnal na 21:21. V ďalšom priebehu hostia vždy viedli o gól, domácich môže mrzieť zahodená sedmička Cigáňa. V závere poslal hostí do vedenia Vallo, na konečných 24:24 vyrovnával Hlinka. Posledný útok mali hostia, zobrali si i oddychový čas, ale domáci remízu udržali.

Rozhodovali Haščík – Sivák, vylúčenia 6 – 5, ČK: 51. Bystriansky (Pov. Bystrica) za tri vylúčenia, pokutové hody: 5/3 – 2/1, 450 divákov. HK AGRO: Meluš, Javorček – Masaryk, Michalka 2, Miženko, Ivanov 1, Cigáň 7/2, Hlinka 5, Jadroň 5/1, Ďurček, Žilinčík 3, Kucher 1, tréner P. Farář. MŠK: Kovačin, Biel, Dobroň, Pupik 1, Zúbek, Š. Macháč 7, Bystrický 6, Kardoš 1, Chudoba 4, Jurák 3, Tumidalský, Zábavčík, Valášek, Aujeský, Vallo 2/1, Ma. Gardian, tréner V. Straka.

Pavel Farář (tréner Topoľčian): V stretnutí sa potvrdilo, že to bol súboj dvoch vyrovnaných tímov, ktoré bude chcieť bojovať o play-off. Nás zradila najmä ofenzíva, keď sme v prvom polčase nepremenili obrovské množstvo vyložených šancí, čo sa, samozrejme, podpísalo aj pod psychiku našich hráčov, ktorí sa s pribúdajúcimi minútami báli zakončovať pripravené akcie a to nás v prvom polčase stálo i lepší výsledok. V druhom polčase to bol z našej strany už lepší výkon, ale v rozhodujúcich okamihoch sme sa opäť borili s problémom zakončiť vyložené šance gólovo. Napokon sa zápas skončil remízou, myslím si, že spravodlivou.

Ďalší program: 15. 9. (piatok) o 19.00 h: Modra – Topoľčany.