V úvodnom kole topoľčianski strelci mlčali

Pred úvodným buly domáci funkcionári predstavili a pokrstili nového maskota.

V Topoľčanoch brali tri body hostia z Michaloviec.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Michalovce 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Zápas začal opatrne, postupne prebrali iniciatívu hostia. Tí sa z prvej šance ešte nepresadili, no už v 5. minúte sa Michalovce ujali vedenia, keď Linetov pokus vyrazil Kompas na hokejku Fajčáka, ktorý otvoril skóre – 0:1. Domáci po góle začali kopiť chyby v rozohrávke, dve obrovské šance hostí zneškodnil Kompas. Ten bol však v 8. minúte opäť prekonaný, keď sa presadil Hančák – 0:2. Topoľčany sa nevedeli dostať do tempa a celý zvyšok prvej časti sa odohrával prevažne v domácej tretine. Skvelý Kompas ale držal domácich nad vodou.

V prostrednej časti už Topoľčany podali lepší výkon, ale zbytočnými chybami a nepresnými prihrávkami si sami zmarili príležitosti na skorigovanie zápasu. Najväčšie šance mali domáci počas tretej presilovky, ale Uhnák, König, či Geier v dobrých príležitostiach neuspeli.

Do záverečnej tretiny vstúpili domáci s tlakom a podarilo sa im zatlačiť hostí do vlastnej obrannej tretiny, no dva pokusy zneškodnil Trenčan v bránke hostí. V 45. minúte na obrannej modrej stratil puk Španko a hostia prečíslenie dokázali premeniť na tretí gól. Po góle sa hostia stiahli a umnou hrou už víťazstvo z rúk nepustili. Domácim chýbal moment prekvapenia a presnejšie zakončenia vyložených šancí. Víťazstvo hostí je plne zaslúžene.

Góly: 5. Ľ. Fajčák, 8. D. Hančák, 45. L. Hamráček, vylúčenia 5:7, presilovky a oslabenia 0:0, rozhodovali Adamec – Jurčiak, Tvrdoň, 435 divákov. HC: Kompas – Kohút, Ďurčo, Bystričan, Nitriansky, Hrudík, Král, F. Hudec, Španko – Minárik, Uhnák, Podstavek – König, Laššo, Pekarčík – Pätoprstý, Novák, Tábi – J. Hudec, Šťastný, Geier, tréner Ľ. Hurtaj.

Ľubomír Hurtaj (tréner): V Topoľčanoch sme privítali kvalitný tím, ktorý ukázal, že má v mužstve viacero výborných hráčov. Škoda začiatku zápasu, keďže sme do stretnutia vstúpili ustráchane a boli sme akoby v kŕči. Absolútne sa nám nedarilo a to nás v mnohých momentoch podržal brankár Kompas. V druhej tretine sa to už zlepšilo, no paradoxne nás pribrzdila naša štvorminútová presilová hra, v ktorej nám viazla kombinácia. Mali sme dve čisté šance, no nedokázali sme sa priblížiť súperovi na rozdiel gólu. Michalovce boli jednoznačne lepšie, rozhodli ich väčšie skúsenosti. My musíme aj naďalej pracovať v začatej práci, musíme odstraňovať chyby, ktorých sme aj v tomto zápase urobili niekoľko. Taktiež musíme hrať jednoduchší hokej, viac sa tlačiť do bránky a z vlastnej obrannej tretiny jednoduchšie vyhadzovali puky.

1. Čo majú študovať naše deti, aby si v budúcnosti našli prácu?