Solčany vyhrali u nováčika

Jacovce doma nestačili na Ivanku.

Jacovce doma prehrali s Ivankou 2:3.(Zdroj: ZDENKO ZIGO)

Jacovce – Ivanka 2:3 (2:2)

Domáce mužstvo sa už v 1. minúte ujalo vedenia 1:0, keď po strieľanom centri sa brankár hostí zrazil so svojim spoluhráčom a Bukvay dorazil loptu do prázdnej sieti – 1:0. Hostia vyrovnali už v 5. minúte po hrubej chybe domáceho brankára, ktorý zbytočne stratil loptu a Horník už nemal problém vyrovnať na 1:1. V 12. minúte sa hostia už ujali vedenia, keď spoza šestnástky vystrelil do protipohybu brankára domácich M. Pagáč a poslal hostí do vedenia – 1:2. V 19. minúte Kaman po ideálnej prihrávke Pavloviča už pred brankárom hostí nemal problém vyrovnať – 2:2. V 35. minúte prudkou hlavičkou domáci Pavlovič prekonal brankára hostí, z bránkovej čiary ale obranca hostí vyhlavičkoval loptu na roh. O dve minúty prudkú strelu hostí vyrazil brankár domácich na roh. Hostia po rohu mali veľkú šancu na skórovanie, domáci brankár vyrazil na ďalší roh. V druhom polčase sa hra vyrovnala, hralo sa prevažne v strede ihriska. V 66. minúte domáci M. Chrenko nebezpečne vypálil, brankár hostí kryl. V 74. minúte sa najlepšie zorientoval M. Čičo a peknou strelou poslal hostí do vedenia – 2:3. V 80. minúte priamy kop M. Chrenko brankár hostí vyrazil na roh. Hostia zaslúžene vyhrali, keď sa lepšie prispôsobili náročnému terénu, ktorý počas celého prvého polčasu zmáčal dážď.

Góly: 1. J. Bukvay, 19. M. Kaman – 5. V. Horník, 12. M. Pagáč, 74. M. Čičo. R Gašparíková, 175.TJ DRUŽSTEVNÍK: Uhlár – Zigo, Majba, D. Bajzík, Hustý (64. Bujna), Paulovič (82. Desat), Kaman, Piterka, Bukvay, M. Chrenko, D. Chrenko.

Zbehy – Oponice 0:0

V prvom polčase sa hral medzišestnástkový futbal bez stopercentných šancí. V druhom dejstve domáci chceli rozhodnúť a vytvorili si územnú prevahu. Najväčšie šance spálil Tomáš Kováčik. Hostia hrozili z brejkov. Mužstvá sa tak rozišli po spravodlivej remíze.

R Barczi, 100. SLOVAN: Rusnák – Lehocký (86. P. Mikula), L. Mikula, Tomek, S. Kováčik, Kolník, T. Kováčik, M. Mikula, Hoffej (46. P. Šóš), Štofík, Kopec. TJ: Fúska – Kamencay, Aneštík, Krošlák, Bisák, Gaži (82. Fulier), A. Gerši (70. Žák), F. Gerši, Zachara, R. Gerši (70. Januška), Švec.

Výčapy-Opatovce – Solčany 2:4 (1:2)

Od hvizdu rozhodcu sa hralo vyrovnane, hostia otvárali skóre po peknom lobe Brešku. Výčapy odpovedali po štandardke Massányiho – 1:1. Solčany ešte stihli ísť do vedenia, po rýchlej akcii sa presadil N. Ondruš. Po obrátke sa chceli domáci dostať na koňa a Klenka vyrovnal. Solčany však zabrali, vytvárali si šance, k trom bodom ich priblížil Mihálik. Domáci otvorili hru a Urminský postili výhru hostí.

Góly: 33. P. Massányi, 77. E. Klenka – 26. M. Breška, 43. N. Ondruš, 84. R. Mihálik, 90. F. Urminský. R Majcher, 200. FC: Molnár – Jánošík, Massányi, P. Tóth, Kuna, Hroššo (84. Holka), Sahulčík, J. Tóth, Čulák, Baláž, Klenka. OFK: M. Ondruš – Zelíska, Kuna, Mihálik, Mančík, Ladický (46. Kompas), Pavlovič, Breška, N. Ondruš (55. Hupka), Urminský, Kľačanský (55. Ducký).

Krušovce mali voľno

Veľké Zálužie – Báb 2:0 (0:0), 70. M. Vrábel, 75. O. Mego.

Stretnutie H. Kráľová – Lapáš odložili pre nespôsobilý terén na 1. 11.

Stretnutie Nevidzany – Alekšince pre nespôsobilý terén odložili na 12. 11.

Radošina sa odhlásila zo súťaže.

Zaujali v kole: E. Šalát (V. Zálužie), R. Henček (Ivanka), M. Kuna (Solčany), F. Gerši (Oponice), T. Kováčik (Zbehy), T. Čičo (Ivanka), M. Chrenko (Jacovce), F. Urminský (Solčany).