Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Žochári majú skalp dvadsiatky

Topoľčianski hokejisti si na domácom ľade poradili s reprezentačnou dvadsiatkou.

Tri body zostali v Topoľčanoch.Tri body zostali v Topoľčanoch. (Zdroj: ARCHÍV JARO ŠUPA)

Topoľčany – SR 20 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)

Mladí slovenskí reprezentanti vybehli na domácim hráčov, ktorí mali v nohách ťažký piatkový zápas so Skalicou, veľmi svižne a dostávali sa do šancí. Už v 4. minúte Jaško prekonal Kompasa a o pár sekúnd mohol byť náskok i dvojgólový, ale vyznamenal sa Kompas. V 7. minúte rozbehnutých hostí zastavil Laššo, ktorý zužitkoval peknú prihrávku od Podstavka. Práve Podstavek o tri minúty šiel na trestnú lavicu a hostia počas presilovky i druhýkrát v zápase viedli. V prostrednej časti sa domáci hosťom viac vyrovnali a tlačili sa dopredu. V 28. minúte peknou strelou vyrovnal Pekarčík – 2:2. Domáci vycítili šancu a skúsený Podstavek poslal Topoľčany po prvýkrát do vedenia – 3:2. V záverečnej tretine sa hostia snažili rýchlo vyrovnať a to sa im aj podarilo, keď Vybiral prepálil hradbu domácich tiel – 3:3. V ďalšom priebehu si domáci hráči svojou aktivitou vypýtali faul, no počas presilovky nedokázali prekonať brankára hostí. Na remízu nechceli hrať ani hostia, ktorí neustále napádali domácich hráčov a veľkú šancu na skórovanie mali najmä počas presilovky v 57. minúte. Hostia však pozabudli na rýchleho Uhnáka, ktorý aj pri vlastnom oslabení strelil víťazný gól domácich. Domáci hokejisti v závere už tesne vedenie udržali a právom sa radovali z trojbodového zápisu.

Góly: 7. D. Laššo, 28. F. Pekarčík, 35. A. Podstavek, 58. M. Uhnák – 4. N. Jaško, 11. V. Čacho, 48. Vybiral. Rozhodovali Adamec – Valo, Frimmel, vylúčenia 5:3, presilovky 0:1, oslabenia 1:0, 650 divákov. HC: Kompas – Ďurčo, Kohút, Bystričan, Nitriansky, Hrudík, Král, Duran – Podstavek, Laššo, Minárik – Tábi, Uhnák, Pekarčík – F. Hudec, Novák, Geier – Gašparovič, Šťastný, Hrabčák.

Ľubomír Hurtaj (tréner): Proti reprezentačnej dvadsiatke sme nastúpili po veľmi náročnom týždni. V stredu sme museli doma otáčať zápas proti Novým Zámkom B, v piatok sme na ľade strávili ďalšie tri hodiny, keď zápas proti Skalici rozhodli až samostatné nájazdy. Potvrdili sa moje slová, že mladí reprezentanti hrajú veľmi dynamický hokej a dohrávajú všetky súboje. V prvej tretine to hostia i potvrdzovali a len vďaka výbornému Kompasovi, a aj šťastiu, sme prehrávali len o jeden gól V prestávke sme si povedali, že musíme viac začať korčuľovať a byť aktívnejší. To sa nám i podarilo a dokázali sme zápas zvrátiť na našu stranu. V tretej tretine nám evidentne, najmä obrancom, už dochádzali sily. Nakoniec sme vydreli víťazstvo gólom v oslabení a získali sme tri body. Nie každé prvoligové mužstvo dokáže reprezentačnú dvadsiatku poraziť, takže sme získali ozaj veľmi cenné tri body. Z domáceho trojzápasu sme získali sedem bodov, čo nás teší. Teraz máme dva dni na doliečenie zranení a regeneráciu a následne vycestujeme na neľahký súboj do Dubnice.

-. SR 20 5 0 1 2 2 15:21 4

Ďalší program: 4. 10. (streda) o 18.00 h: Dubnica – Topoľčany, 6. 10. (piatok) o 18.00 h: Topoľčany – Trnava.

10. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 099

Hore zľava predseda oddielu Jozef Sitkey, Ján Niko, Ján Hubinský, Vladimír Dvonč, Ľudovít Bobula, dole zľava Jozef Bilík, Peter Greguš.

Tento rok uplynie štyridsať rokov od zisku prvej a to striebornej medaily z majstrovstiev Československa v silovom trojboji a vôbec prvej medaily z majstrovstiev ČSSR pre topoľčiansku kulturistiku v kategórii mužov.

15 h
Viceprimátor Topoľčian Juraj Želiska.

Mobilný rozhlas v Topoľčanoch bol vôbec prvým na Slovensku.

15 h
Hala dostáva nový vzhľad.

Práce na najmodernejšom športovom stánku v Topoľčanoch finišujú.

20 h

Mesto Topoľčany už dnes spúšťa možnosť online rezervácie na odberových miestach. Druhé kolo testovania prebehne od 30. januára do 2. februára.