Ďalšia prehra na konte

Topoľčany i Bánovce ani raz neskórovali.

Topoľčany vonku neskórovali.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Bánovce – DAC B/Vrakúň 0:1 (0:0)

V Bánovciach diváci mohli sledovať iba medzišestnástkovy futbal, v ktorom si ani jedno mužstvo nedokázalo vypracovať gólovú šancu. Hostia po celý zápas boli behavejší a futbalovejší, viac držali loptu na svojich kopačkách, ale nebezpeční boli iba po šestnástku, kde narážali na dobre organizovanú hru domácich. Domáci sa snažili hrať na brejky, ale hostia ich do zakončenia nepúšťali. Ani po zmene strán sa obraz hry nezmenil a futbal divákov skôr nudil ako bavil. O všetkom rozhodla 58. minúta, kedy sa obrana Spartaka dopustila lacnej chyby a nikým neatakovaný Mészáros sa šťastne dostal k odrazenej lopte, ktorú poslal do siete – 0:1. Ani tento gól domácich neprebudil, hostia pohodlne vedenie udržali. Zápas hostia dohrávali s loptou na kopačkách a zaslúžene si tak z Bánoviec odviezli všetky tri body.

Gól: 58. A. Mészáros. R Santa, ŽK: Domonkos, Kontár (Bánovce), 200. SPARTAK: Hipp – Tabak, Poštrk, Oravec (78. Turoň), Mrocek, Barta, Olej, Svatík (65. Minárik), Gajdošík, Halás, Hrabal, tréner M. Slovák.

(DJ)

Dubnica – Topoľčany 2:0 (0:0)

Domácim patril úvod, no Kochan vyrazil v 3. minúte hlavičku Vaška a v 4. minúte bombu Častulína. Mpofu pálil v 10. minúte tesne vedľa šibenice a v 12. minúte netrafil ani Babač. Horeckého tvrdú krížnu strelu v 14. minúte vytlačil Kochan a v 16. minúte Jakúbek prehodil gólmana, no lopta sa dokotúľala iba na žrď. Digaňa mal prácu v 27. minúte po prízemnej strele, ktorú vyslal Mpofu. Zaváhanie obrany nevyužili v 40. minúte domáci, keď Janco vybojoval na čiare loptu, ale Suchý pálil do oblakov. Po prestávke prišiel nápor domácich. V 47. minúte Čurikovu strelu Kochan vyrazil a vzápätí Vaško z dvoch krokov minul prázdnu bránu. O tri minúty Vaško nastrelil žrď a o minútu Štefánek poslal loptu nad. Vaško v 54. minúte zakončil z päťky slabo, v 60. minúte Kochan vyrazil Jancov volej zo šibenice. V 63. minúte Jancov center Vaško podvihol hlavou ponad brankára a lopta skončila v sieti – 1:0. O sedem minút aktívny Janco unikol a jeho spätnú prihrávku usmernil Horecký zo šestnástky do dolného rohu – 2:0. V 73. minúte Horecký mieril vedľa, Václavov priamy kop v 76. minúte vyrazil Kochan. Bartoš v 84. minúte takmer skóroval a v 89. minúte hlavičkoval vedľa. V 90. minúte bol v šanci Mpofu, no obrana zrazila loptu na roh.

Góly: 62. Vaško, 70. Horecký. R Matulová, ŽK: Suchý, Vaško – Pavlovič, 300. MFK: Kochan – Rusnák (78. Helbich), Švajlen, N. Pavlovič, S. Pavlovič, Tawanda (64. Húdok), Mpofu, Billík, Pakanec (46. Matejov), Babač (88. Kopkáš), Fiala (72. Závadský). Tréner V. Ilko.

JOZEF ŠPROCHA

Prievidza – Galanta 1:1 (1:0), 17. Sluka – 76. Kočiš.

Borčice – FC Nitra jun. 2:1 (0:1), 78. Novák, 85. Mravec – 43. Lola.

Nové Zámky – Trnava B 2:1 (1:1), 54. Obert, 74. Muchaya – 37. Čeredničenko.

V. Ludince – Gabčíkovo 2:2 (2:1), 25. vlastný, 45. Kosák – 20. Hlaváč, 61. Trabalík.

Púchov – ViOn B Vráble 5:2 (2:1), 68. (11 m) a 86. Marek Gajdošík, 35. Brezničan (11 m), 42. Kopiš, 57. Sibanda – 6. Jamrich, 71. Ewerton.

Nemšová – Šaľa 1:2 (0:0), 71. Čiernik – 65. Herceg, 86. Kochan.

Beluša – Led. Rovne 0:1 (0:0), 89. Detko.

1. Borčice 9 7 1 1 19:8 22 (+10)

2. Nové Zámky 10 7 1 2 16:10 22 (+4)

3. Dubnica 9 6 3 0 14:2 21 (+9)

4. DAC B/Vrakúň 9 6 2 1 19:6 20 (+8)

5. Led. Rovne 10 6 2 2 14:10 20 (+5)

6. Gabčíkovo 9 5 4 0 23:10 19 (+4)