Nájdete nás na webe

Bodoval iba Uhrovec

Bošany dvakrát vonku prehrali.

Uhrovec – Chocholná-Vel. 3:1 (2:0)

Hral sa iba priemerný futbal, no v slušnej atmosfére. Domáci boli viac na lopte a súpera neraz zatlačili pred vlastnú šestnástku. Už v 25. minúte otvoril skóre zápasu po peknej akcii Baniat, ktorý už o štyri minúty z pokutového kopu zvýšil na 2:0. Po zmene strán domáci rýchlo pridali tretí gól a zápas sa potom už iba dohrával. Čestný úspech za hostí zaznamenal v závere Brlej.

Góly: 25. a 29. (11 m) B. Baniat, 60. L. Vavro – 84. P. Brlej. R Boledovič, 100. TJ: Kolárik – Zaťko, Škultéty, Zajac, Opáth (76. Poštrk), Čabrák, Baniat, Vavro (82. Flóro), Pavelek (64. Kušnier), Malina, Stuparič.

Cigeľ – V. Uherce 3:1 (2:1)

Zápas začal prekvapivou zmenou rozhodcov, oproti pôvodnej nominovanej trojici viedlo duel úplne nové rozhodcovské trio. Už úvod zápasu naznačil, že to bude zápas z kategórie náročných. V 15. minúte musel dokonca domáci tréner striedať, keď po zákroku hosťujúceho hráča musel ihrisko predčasne opustiť T. Zaťko. Prvú vážnejšiu šancu mali domáci v 19. minúte, Kamdem vybojoval loptu, poslal ju Lazárovi, ale jeho strela minula bránu. V podobnej situácii sa domáci ocitli aj o minútu neskôr, ale tiež bez úspechu. V 22. minúte kopali domáci roh, Kotula prihral Ďurišovi, jeho center našiel hlavu Katrenu a lopta skočila v sieti hostí – 1:0. Radosť však netrvala dlho, v 26. minúte odpískal rozhodca jedenástku, ktorú Kundala bezpečne premenil – 1:1. Nasledujúce minúty sa niesli v znamení nervozity na ihrisku i v hľadisku, ale v 39. minúte to upokojil, keď krásne unikol po pravej strany Kamdem – 2:1. V 42. minúte mohlo byť už 3:1, ale Lazár hlavičkoval tesne mimo Znášikovej bránky. Po prvom polčase tak odchádzali do kabín spokojnejší domáci. Ale s vedomím, že ich ešte čaká náročných 45 minúť. Skóre sa mohlo meniť aj v 50. minúte, peknú krížnu strelu Kamdema len centimetre delili od tretieho gólu. Šanca bola aj o tri minúty neskôr, ale lopta do siete nepadla. Zápas bol v týchto chvíľach zaujímavý, hráči sa venovali hre. Hostia chceli vyrovnať, domáci zas navýšiť svoje vedenie, a tak sa stále bolo na čo pozerať. Prakticky sa v týchto chvíľach lámal chlieb. Prišla 78. minúta, obranca Ďuriš po pravej strane potiahol útok, odcentroval, k lopte sa dostal Drozd a krásnou strelou nedal Znášikovi šancu – 3:1. Domáci tak odskočili hosťom o dva góly. V 83. minúte sa do šance dostali aj hostia, ale trafili len Furku. V nadstavenom čase sa ešte mohlo meniť skóre, dlhý odkop domácej obrany preletel na voľného Lazára, ale brankár hostí reflexívne vyrazil. V ťažkom a náročnom stretnutí zvíťazili zaslúžene domáci, ktorí disponovali väčšou chuťou po víťazstve. Triumf teší o to viac, že naplno bodovali s kvalitným súperom, ktorý tiež futbal hrať vie.

Góly: 22. Katrena, 39. Kamdem, 78. Drozd – 26. Kundala (11 m). R Jordanov, 150. V. UHERCE: Znášik – Jankula, Štálnik, Cíger, Kundala, Šorec, Petráš, Kováč, Beliansky, Gajdoš, Gaži (82. Gubka).

Lehota p/Vt. – Bošany 4:0 (1:0)

Domáci od začiatku súpera zatlačili a už v 5. minúte nastrelil Matuškovič tyč. V 11. minúte mali domáci ďalšiu šancu, ale Chrenko pálil nad. O minútu neskôr mali šancu aj hostia, no gól z toho nebol. V 17. minúte domáci otvorili skóre po akcii Hubočana, keď sa presadil Chrenko – 1:0. Od tridsiatej minúty hostia hru vyrovnali, ale na 2:0 mohol dávať Matuškovič. Gólmana však neprekonal. V 40. minúte mohli hostia vyrovnať, ale výborne vybehol Jurenka. Druhý polčas bol v réžii domácich. V 54. minúte vyrazil brankár hostí strelu Chrenka a Šimko nádherne zavesil – 2:0. V 64. minúte po chybe hostí a peknej prihrávke Benčata sa Matuškovič nemýlil – 3:0. V 65. minúte hostia Toperom mohli znížiť, ale vyznamenal sa Jurenka. V 88. minúte sa preštrikoval Benčat a uzavrel skóre na 4:0.

Góly: 18. Chrenko, 55. Šimko, 70. Matuškovič, 80. Benčat. R Ševčík, 200. OFK:: Ondruška – Stopper, Meluš, Kalina, Beko, Rumanko, Žigrai, Jánošov, Zaťko, Guniš, Gábriška (78. Rychtárech).

VILIAM ŠKRÍBA

Dohrávka: Veľká Hradná – Bošany 4:2 (1:2)

Góly: 9. a 90. J. S. Saloň, 66. M. Ševčík (11 m), 69. M. Kováč – 21. M. Beko, 24. Stopper. OFK: Ondruška – Stopper, M. Meluš, D. Kalina (77. Rychtárech), Beko (56. Gábriška), Rumanko, Žigrai, Jánošov, Zaťko, I. Gunis, Korvas.

Ostatné výsledky: V. Hradná – P. Bystrica 2:3 (1:0), 25. a 88. M. Ševčík (2. z 11 m) – 84. J. Valient (11 m), 88. R. Jeleník, 90. Čiernik. Tr. Turná – St. Turá 3:0 (0:0), 58. a 73. M. Chorvát, 65. Mat. Kováč. Brvnište – Podolie 1:1 (1:1), 29. Belej – 20. Pyšný. Plevník – Z. Kostoľany 3:1 (2:0), 44. Babínec, 45. A. Buday, 65. Michal Buday – 77. Zaťko. Kanianka – Ladce 3:1 (2:1), 20. Strečanský, 33. Belanec, 59. Burza – 30. Martinka. Dohrávka: Brvnište – Pov. Bystrica 1:1 (0:1), 49. Ľ. Hároník – 9. J. Valient

2. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  3. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
  4. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  3. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  4. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  5. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
  6. Uncovering Artificial Intelligence in Slovakia
  7. Digitalizácia dokumentov firmám ušetrí nielen peniaze
  8. Intenzívne sa rozvíjajúca spolupráca s čínskymi univerzitami
  9. Šariš obliekol svoje pivá do unikátneho šatu
  10. Chcete zažiť skvelú dovolenku 2018? Na toto netreba zabudnúť!

Jana Kirschner: Som hrdá na to, akých učiteľov som v mojom živote stretla

Súčasťou súťaže Učiteľ Slovenska je aj kampaň ,,Keby som nemal učiteľa, nie som tým, kým som“. Zapojilo sa do nej viacero osobností, jednou z nich je aj speváčka Jana Kirschner.

V novom priemyselnom areáli nájdu prácu stovky zamestnancov

Výstavba by mala začať ešte tento rok.

Novonarodení Partizánčania dostanú od mesta prvé topánky

Samospráva chce do mesta vrátiť tradíciu obuvníctva.

Brankár Patrik Králik: Vždy sme bojovali za náš tím

Hádzanári v súťažnom ročníku 2017/2018 brali striebro. Veľkú zásluhu nad týmto úspechom má i brankár Patrik Králik.

REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od III. po VII. ligu

Podrobný prehľad futbalového diania od III. po VII. futbalovú ligu v ObFZ Topoľčany.