Pondelok, 10. december, 2018 | Meniny má Radúz

Bodoval iba Uhrovec

Bošany dvakrát vonku prehrali.

Uhrovec – Chocholná-Vel. 3:1 (2:0)

Hral sa iba priemerný futbal, no v slušnej atmosfére. Domáci boli viac na lopte a súpera neraz zatlačili pred vlastnú šestnástku. Už v 25. minúte otvoril skóre zápasu po peknej akcii Baniat, ktorý už o štyri minúty z pokutového kopu zvýšil na 2:0. Po zmene strán domáci rýchlo pridali tretí gól a zápas sa potom už iba dohrával. Čestný úspech za hostí zaznamenal v závere Brlej.

Góly: 25. a 29. (11 m) B. Baniat, 60. L. Vavro – 84. P. Brlej. R Boledovič, 100. TJ: Kolárik – Zaťko, Škultéty, Zajac, Opáth (76. Poštrk), Čabrák, Baniat, Vavro (82. Flóro), Pavelek (64. Kušnier), Malina, Stuparič.

Cigeľ – V. Uherce 3:1 (2:1)

Zápas začal prekvapivou zmenou rozhodcov, oproti pôvodnej nominovanej trojici viedlo duel úplne nové rozhodcovské trio. Už úvod zápasu naznačil, že to bude zápas z kategórie náročných. V 15. minúte musel dokonca domáci tréner striedať, keď po zákroku hosťujúceho hráča musel ihrisko predčasne opustiť T. Zaťko. Prvú vážnejšiu šancu mali domáci v 19. minúte, Kamdem vybojoval loptu, poslal ju Lazárovi, ale jeho strela minula bránu. V podobnej situácii sa domáci ocitli aj o minútu neskôr, ale tiež bez úspechu. V 22. minúte kopali domáci roh, Kotula prihral Ďurišovi, jeho center našiel hlavu Katrenu a lopta skočila v sieti hostí – 1:0. Radosť však netrvala dlho, v 26. minúte odpískal rozhodca jedenástku, ktorú Kundala bezpečne premenil – 1:1. Nasledujúce minúty sa niesli v znamení nervozity na ihrisku i v hľadisku, ale v 39. minúte to upokojil, keď krásne unikol po pravej strany Kamdem – 2:1. V 42. minúte mohlo byť už 3:1, ale Lazár hlavičkoval tesne mimo Znášikovej bránky. Po prvom polčase tak odchádzali do kabín spokojnejší domáci. Ale s vedomím, že ich ešte čaká náročných 45 minúť. Skóre sa mohlo meniť aj v 50. minúte, peknú krížnu strelu Kamdema len centimetre delili od tretieho gólu. Šanca bola aj o tri minúty neskôr, ale lopta do siete nepadla. Zápas bol v týchto chvíľach zaujímavý, hráči sa venovali hre. Hostia chceli vyrovnať, domáci zas navýšiť svoje vedenie, a tak sa stále bolo na čo pozerať. Prakticky sa v týchto chvíľach lámal chlieb. Prišla 78. minúta, obranca Ďuriš po pravej strane potiahol útok, odcentroval, k lopte sa dostal Drozd a krásnou strelou nedal Znášikovi šancu – 3:1. Domáci tak odskočili hosťom o dva góly. V 83. minúte sa do šance dostali aj hostia, ale trafili len Furku. V nadstavenom čase sa ešte mohlo meniť skóre, dlhý odkop domácej obrany preletel na voľného Lazára, ale brankár hostí reflexívne vyrazil. V ťažkom a náročnom stretnutí zvíťazili zaslúžene domáci, ktorí disponovali väčšou chuťou po víťazstve. Triumf teší o to viac, že naplno bodovali s kvalitným súperom, ktorý tiež futbal hrať vie.

Góly: 22. Katrena, 39. Kamdem, 78. Drozd – 26. Kundala (11 m). R Jordanov, 150. V. UHERCE: Znášik – Jankula, Štálnik, Cíger, Kundala, Šorec, Petráš, Kováč, Beliansky, Gajdoš, Gaži (82. Gubka).

Lehota p/Vt. – Bošany 4:0 (1:0)

Domáci od začiatku súpera zatlačili a už v 5. minúte nastrelil Matuškovič tyč. V 11. minúte mali domáci ďalšiu šancu, ale Chrenko pálil nad. O minútu neskôr mali šancu aj hostia, no gól z toho nebol. V 17. minúte domáci otvorili skóre po akcii Hubočana, keď sa presadil Chrenko – 1:0. Od tridsiatej minúty hostia hru vyrovnali, ale na 2:0 mohol dávať Matuškovič. Gólmana však neprekonal. V 40. minúte mohli hostia vyrovnať, ale výborne vybehol Jurenka. Druhý polčas bol v réžii domácich. V 54. minúte vyrazil brankár hostí strelu Chrenka a Šimko nádherne zavesil – 2:0. V 64. minúte po chybe hostí a peknej prihrávke Benčata sa Matuškovič nemýlil – 3:0. V 65. minúte hostia Toperom mohli znížiť, ale vyznamenal sa Jurenka. V 88. minúte sa preštrikoval Benčat a uzavrel skóre na 4:0.

Góly: 18. Chrenko, 55. Šimko, 70. Matuškovič, 80. Benčat. R Ševčík, 200. OFK:: Ondruška – Stopper, Meluš, Kalina, Beko, Rumanko, Žigrai, Jánošov, Zaťko, Guniš, Gábriška (78. Rychtárech).

VILIAM ŠKRÍBA

Dohrávka: Veľká Hradná – Bošany 4:2 (1:2)

Góly: 9. a 90. J. S. Saloň, 66. M. Ševčík (11 m), 69. M. Kováč – 21. M. Beko, 24. Stopper. OFK: Ondruška – Stopper, M. Meluš, D. Kalina (77. Rychtárech), Beko (56. Gábriška), Rumanko, Žigrai, Jánošov, Zaťko, I. Gunis, Korvas.

Ostatné výsledky: V. Hradná – P. Bystrica 2:3 (1:0), 25. a 88. M. Ševčík (2. z 11 m) – 84. J. Valient (11 m), 88. R. Jeleník, 90. Čiernik. Tr. Turná – St. Turá 3:0 (0:0), 58. a 73. M. Chorvát, 65. Mat. Kováč. Brvnište – Podolie 1:1 (1:1), 29. Belej – 20. Pyšný. Plevník – Z. Kostoľany 3:1 (2:0), 44. Babínec, 45. A. Buday, 65. Michal Buday – 77. Zaťko. Kanianka – Ladce 3:1 (2:1), 20. Strečanský, 33. Belanec, 59. Burza – 30. Martinka. Dohrávka: Brvnište – Pov. Bystrica 1:1 (0:1), 49. Ľ. Hároník – 9. J. Valient

1. Lehota p/Vt. 8 7 1 0 28:5 22

2. P. Bystrica 8 7 1 0 16:4 22

3. Cigeľ 8 7 0 1 19:7 21

4. Z. Kostoľany 8 5 1 2 19:11 16

5. Kanianka 8 5 0 3 18:14 15

6. Uhrovec 7 4 1 2 16:13 13

7. Plevník 8 4 0 4 13:17 12

8. V. Uherce 7 3 1 3 18:11 10