Divoká remíza v Oponiciach

V Solčanoch fanúšikovia gól nevideli.

Futbalisti Jacoviec prehrali na ihrisku v Alekšinciach 1:2.(Zdroj: ZDENKO ZIGO)

Solčany – V. Zálužie 0:0

V Solčanoch na seba narazili dve kvalitné mužstva a od úvodu sa hral opatrný futbal. Prvá šanca prišla až v 27. minúte, keď sa z ľavej strany sám na brankára hostí rútil Breška, ale lob mu nevyšiel. V 32. minúte F. Urminský na pätine loptu minul, nabiehajúci Ladický nenamieril presne. Aj v druhom polčase sa hral futbal na jednu bránku, hostia hrozili z brejkov. Domáci brankár bol pozorný, respektíve obrana domácich stála na pevných nohách. Domáci v druhom polčase prestriedali až štyroch hráčov, ale oživenie to neprinieslo. Najväčšiu šancu spálil v 78. minúte F. Urminský, ktorý sa sám rútil na výborného brankára hostí, ale zle si vo finálnej fáze spracoval loptu. Futbal sa hrá na góly, nie na šance, a tak sa zápas skončil bezgólovou remízou.

R Kusý, 200. OFK: M. Ondruš – Zelíska (69. Gábriš), Kuna, Mihalik, Mančík, M. Ladický, Pavlovič, Breška, M. Hupka (57. N. Ondruš), Urminský (81. L. Ducký), Kompas (64. Klačanský).

Oponice – Krušovce 3:3 (1:3)

Domáci vstúpili do zápasu akoby ešte stále boli na sobotných slávnostiach na Oponickom hrade a v prvom polčase boli hostia jasne futbalovejší a do kabín odchádzali s vedením 1:3. Cez polčas v domácej kabíne nastalo umývanie hláv a po zmene strán nastal na ihrisku totálny obrat. Domáci si vytvorili šesť čistých gólových šancí, ktoré však pozahadzovali, respektíve v bránke Krušoviec doslova čaroval brankár Križma, ktorý za stavu 2:3 zneškodnil i pokutový kop. Práve brankár hostí má najväčšiu zásluhu na tom, že hostia si odvážajú bod. Vzhľadom na predvedené výkony v oboch polčasoch je remíza zaslúžená.

Góly: 13. M. Švec, 60. J. Gaži, 89. A. Tóth – 9. V. Masaryk, 20. vlastný (F. Gerši), 34. M. Murko. R Baboš, 150. TJ: Fúska – Kamencay (64. A. Tóth), Aneštík, M. Krošlák, Bisák (69. Januška), J. Gaži (79. Čery), A. Gerši (46. Žák), F. Gerši, Zachara, Fulier (75. R. Gerši), M. Švec. TJ SLOVAN: Križma – Murko, Karl, P. Sporina, Urbanec, J. Čuhák, I. Sporina, Lacena (63. Bazala), Masaryk, Golis, Šutovský.

Alekšince – Jacovce 2:1 (0:1)

Ťažší zápas, ako domáci čakali. Súper bol organizovaný, dobre bránil. Domáci mali optickú prevahu, ale Jacovce šli do vedenia po štandardke hlavičkou. To Alekšinčanov trochu zabrzdilo a v prestávke bolo menšie umývanie hláv. Zvýšená bojovnosť priniesla ovocie. Fusku vyrovnal hlavičkou a zaslúžené víťazstvo zariadil Kemlage, keď si nabehol na Fuskovu loptu a prestrelil brankára. Potom ešte Krivošík trafil žrď.

Góly: 53. M. Fuska, 77. P. Kemlage – 31. L. Piterka. R Mokrý, 150. TJ DRUŽSTEVNÍK: Uhlár – Zigo, Desat, Bajzík, Švec, Paulovič, Kaman (89. Hustý), Piterka, Bukvay (84. Bujna), M. Chrenko, D. Chrenko (77. Beňo)

Ostatne výsledky:

Lapáš – Báb 1:1 (0:1), 64. P. Zlatňanský – 37. M. Porubský.

Ivanka – Výčapy-Opatovce 2:2 (0:2), 88. M. Pagáč, 90. R. Henček – 5. V. Dobšík, 31. T. Baláž.

H. Kráľová – Zbehy 0:2 (0:1), 1. S. Kováčik, 59. V. Hoffej.

Radošina sa odhlásila zo súťaže.

Zostava kola: S. Brida (V. Zálužie) – D. Kolník (Zbehy), T. Sahulčík (V.-Opatovce), P. Poláček (Lapáš), J. Krištofičin (Alekšince) – M. Štofík (Zbehy), M. Guzmický (Ivanka), P. Hrdlica, M. Porubský (Báb) – P. Kemlage (Alekšince), T. Baláž (V.-Opatovce).