V derby deľba bodov

Krško sa v piatok ženil, v sobotu skóroval.

Tovarníky si doma delili body s H. Obdokovcami.(Zdroj: KATARÍNA MIKULÁŠOVÁ)

Tovarníky – H. Obdokovce 1:1 (0:0)

V okresnom derby sa hral futbal iba priemernej kvality. Hostia prišli s jasnou taktikou hrať na remízu a tomu podriadili všetko. Bohužiaľ, domáci sa k hosťom prispôsobili, a tak sa hral prevažne len futbal medzi šestnástkami s minimom streleckých pokusov. Prvýkrát nastal vzruch až v 28. minúte, keď center A. Candráka nedokázal doraziť do siete ani jeden z dobiehajúcich domácich hráčov.

Fotogaléria Kataríny Mikulášovej:

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Skóre sa po prvýkrát menilo v 55. minúte, keď stret domáceho brankára s hosťujúcich hráčom posúdil hlavný rozhodca ako nedovolený a H. Obdokovce sa ujali vedenia z pokutového kopu – 0:1. Tovarníky odpovedali ihneď o dve minúty, keď tečovanú strelu spoza šestnástky dorazil do bránky V. Candrák – 1:1. Domáci sa snažili v ďalších minútach strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale do vyložených šancí sa nedostávali. Mužstvá sa nakoniec rozišli zmierlivou remízou.

Góly: 57. V. Candrák – 55. M. Grznár (11 m). R Barcík, 150. OFK: Mikuláš – Košecký, Schwarz, M. Kopún (76. Milić), M. Rusňák ml., V. Candrák, Hájovský (87. L. Lukačovič), M. Rusňák st., Bulák (83. Sák), A. Candrák, Mrázik (72. T. Kopún). OTJ: Bránsky – Fekete, Uhrík (31. Dobrotka), Ondrka, Kuchtiak, Bisák, Kupec, Zsebi, Grznár (80. J. Martonka), Balážik (72. Košlab), Vaňo (85. Michalec).

Hrušovany – Šurany 2:0 (0:0)

Hostia sa predstavili ako kompaktné a technické mužstvo, snažili sa diktovať tempo hry, čo sa im aj darilo, no domáci, hoci aj po stredajšom veľkom pohárovom zápase proti Dun. Strede (1:3) vyčerpaní, ale statočne odolávali. Hosťom sa naskytla šanca v 16. minúte, keď po rohovom kope Fehervári pred prázdnou bránkou minul loptu. Hostia stále mali hru pod kontrolou, ale v 36. minúte prišla šanca domácich, keď hosťujúci obranca vypichol loptu v poslednej chvíli pred Krškom. Až do prestávky sa obraz hry nezmenil. Po zmene strán sa domáci osmelili, vyšiel im aj rýchly brejk v 60. minúte, ale strela Soboňu letí vedľa. V 65. minúte prišiel brejk hostí, ale lopta cez celú bránku letí vedľa. Prišiel ďalší roh domácich, hlavička Kochana mieri vedľa. Po ňom nasledovala hlavička Doležaja, ale brankár hostí bol znovu na mieste. V 80. minúte posiela krásnu prihrávku Vičan kapitánovi Krškovi, ktorý s prehľadom zavesil – 1:0, čím zároveň oslávil svoju piatkovú svadbu. Hostia sa snažili vyrovnať, tlačili domácich, ale Hrušovany umnou hrou hrali na brejky. V poslednej minúte zápasu sa striedajúci P. Ducký zbavil obrancu, presnou prihrávkou našiel ďalšieho striedajúceho hráča – Slíža, ktorý upravil na 2:0. Domáci konečne prelomili streleckú smolu a pripísali si dôležité víťazstvo.

Góly: 80. M. Krško, 90. P. Slíž, R Judiny, 120. OFK: Holička – Krško (82. P. Ducký), Kochan, Doležaj, Poluch, Sipos (26. Maršala), Rusinko, Masarovič (90. Slíž), Grman (72. Vičan), Jankovič, Soboňa.

Kolárovo – D. Saliby 1:1 (1:0), 32. D. K. Szikonya – 61. D. Bednár.

V. Meder – Vydrany 1:0 (0:0), 86. E. Kákics.

Štúrovo – Veľké Lovce 3:1 (2:0), 21. A. Baka, 22. G. Tóth, 86. P. Molnár – 53. M. Filo.

Kalná n/Hr. – Kozárovce 3:1 (2:0), 11. M. Kalman, 22. a 67. R. Chmelo – 60. M. Tóth.

Neded – Čeľadice 1:1 (1:0), 44. T. Szöcs (11 m) – 80. M. Čambal.

Imeľ – Svätý Peter 3:0 (3:0), 10. M. Gajdoš, 19. a 30. R. Kender.

16. Čeľadice 7 1 3 3 9:12 6 (0)

Zostava kola: H. Rom (Kolárovo) – P. Schwarz (Tovarníky), R. Kupec (H. Obdokovce), A. Göndör (D. Saliby), A. Baka (Štúrovo) – R. Kender (Imeľ), M. Čambal (Čeľadice), M. Rusinko (Hrušovany), R. Chmelo (Kalná n/Hr.) – M. Krško (Hrušovany), G. Gamkrelidze (Veľký Meder).