Pondelok, 24. september, 2018 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Nevyužité presilovky a tri body pre Trnavu

Domáci prestrieľali Trnavu 43:25, no tri body si vezú prekvapujúco hostia. Absencia Podstavka bola viac ako citeľná.

Topoľčany sa na domácom ľade postarali o prekvapenie, všetky tri body si totiž odviezli hostia.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Trnava 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Od úvodu sa hral vyrovnaný hokej, ale prevažne len v strede ľadovej plochy. Ani jedno z mužstiev si nedokázalo vypracovať vyloženejšiu gólovú šancu. Domáci v prvej časti nevyužili ani dve presilovky, keď hosťujúci brankár si pohodlne poradil iba s priemernými strelami domácich.

Aj v druhej tretine sa domáci strelci iba hľadali, na druhej strane mal Kompas menej práce. V 29. minúte sa domáci predsa len dočkali, keď po peknej prihrávke Ďurča otvoril skóre zápasu strelou do vinkľa D. König – 1:0. Po góle sa faulu dopustil domáci Uhnák a hostia hrali prvú presilovku. Počas nej sa sám pred brankárom domácich ocitol Lukačovič, ale domáci Kompas jeho pokus zmaril. V ďalšom priebehu veľké šance D. Königa a F. Hudeca zlikvidoval brankár hostí a Pekarčík miesto strely volil iba prihrávku. V záverečnej tretine sa sám na hosťujúceho Gibla rútil Uhnák, jeho pokus brankár hostí kryl. Viackrát to pred brankárom hostí horelo, ale poskakukujúci puk nemal kto doraziť do siete. Hostia udreli v 50. minúte, keď domáci obrancovia až pridlho nechali voľného Ševčíka za bránkou domácich a jeho presnú prihrávku pretavil do gólu Schmidt. Už o tri minúty sa hostia postarali o dokonalý obrat, keď Trnave vyšlo prečíslenie a Ftáčnik mal dostatok času usmerniť puk za Kompasov chrbát – 1:2. Domáci po góle pridali, tlačili sa do zakončenia, ale hostia ich pokusy buď zblokovali, alebo na domácej strane chýbal moment prekvapenia.

Góly: 29. D. König – 50. D. Schmidt, 53. A. Ftáčnik. D. Rozhodovali Krist – Mráz, Tvrdoň, vylúčenia 4 – 7, presilovky a oslabenia 0:0, 986 divákov. HC: Kompas – Ďurčo, Kohút, Král, Hrudík, Bystričan, Nitriansky, Duran, J. Hudec - D. König, Laššo, Tábi – Pekarčík, Šťastný, F. Hudec – Minárik, Novák, Uhnák – Geier, Hrabčák, Gašparovič, tréner Ľ. Hurtaj.

Ľubomír Hurtaj (tréner): Veľmi ma mrzí, že sme nepotvrdili výsledky z posledných zápasov, hoci za desať dní sme odohrali už piaty zápas. Zápas sme si dobre rozohrali, ujali sme sa vedenia 1:0, no množstvo ďalších šancí na navýšenie vedenia sme nepremenili. Bolo vidieť, že hráčom s pribúdajúcim časom ubúdajú sily. Vôbec sme nehrali jednoducho a nevedeli sme sa v útočnej tretine absolútne presadiť. Na druhej strane ale musím dodať, že toľko hákovaní a držania som ešte v tejto sezóne nevidel, a o to sme mali ťažšiu situáciu presadiť sa. Zbytočne sme dlho držali puk na hokejkách a miesto strelenia druhého gólu sme inkasovali dva lacné góly. Aby toho nebolo málo, tak sa nám v záverečnej tretine zranil Tábi s Laššom. Do ďalších stretnutí budeme musieť sprísniť prístup, pretože nemôžeme v jednom zápase podať výborný výkon a v druhom sa doslova iba hľadáme. Citeľne nám chýbal zranený Podstavek, ktorý má natrhnutý sval a pauzovať bude zrejme až mesiac. Teraz sú na ťahu mladí chlapci, aby preukázali svoje kvality.

Ostatné výsledky: Sp. Nová Ves – Michalovce 6:5pp, Skalica – Dubnica 3:1, Pov. Bystrica – N. Zámky B 7:2, Osmos Bratislava – Prešov 1:4.

1. Prešov 9 7 0 0 2 40:17 21

2. Skalica 8 6 1 0 1 38:16 20

3. Michalovce 9 5 1 1 2 44:24 18

4. Dubnica 9 5 1 1 2 30:20 18

5. Topoľčany 9 4 2 1 2 30:25 17

6. Sp. Nová Ves 9 3 1 2 3 38:39 13

7. Osmos Ba 8 3 0 0 5 19:27 9

8. Trnava 8 2 0 0 6 18:32 6