Pondelok, 22. január, 2018 | Meniny má Zora

Dva kruté výprasky

Topoľčany doma inkasovali až osem gólov.

Topoľčany – Beluša 0:8 (0:3)

Aj tí najvernejší a najstarší pamätníci topoľčianskeho futbalu musia poriadne zaloviť v pamäti, či vôbec Topoľčany inkasovali na domácom ihrisku osem gólov v majstrovskom zápase. V nedeľu to bolo z domácej strany veľmi slabý výkon a zaslúžená prehra. Hostia sa v 25. minúte ujali vedenia a svoje vedenie Beluša ešte do polčasu prikrášlila dvomi gólmi. Po zmene strán hostia pridali štvrtý gól a domáci sa totálne zosypali. Hostia dominovali a domáci len čakali na záverečný hvizd rozhodcu. Ľudia húfne odchádzali sklamaní už po piatom góle. Hostia ešte v závere pridali ďalšie tri góly a v Topoľčanoch zaslúžene vyhrali.

Góly: 25., 45. a 71. B. Ďuriš, 41. I. Jurga, 53. a 59. P. Gažo, 76. M. Remšík, 82. R. Rosina. R Havran, ŽK: S. Pavlović (MFK), 60. MFK: Kochan – Rusnák, Švajlen, N. Pavlović, S. Pavlović (68. Kopkáš), Ncube (61. Adamkovič), Mpofu, Billik, Pakanec, Babač (62. Závadský), Luzin, tréner V. Ilko.

(RD)

Trnava jun. – Bánovce 7:0 (1:0)

Už v 4. minúte vyskúšal pozornosť Hippa z priameho kopu Čeredničenko a o chvíľu po rohu hlavičkoval nad bránu Krneta. V 20. minúte mohli ísť domáci do vedenia, ale po závare v šestnástke nedal gól ani M. Oravec, ani Gombala a vzápätí po priamom kope Čeredničenka sa zblízka nepresadil Krneta. Hostia ohrozili brankára Chudého za celý zápas iba raz, keď v 23. minúte z diaľky vypálil Zita. Domáci mali územnú prevahu, no chýbalo im zakončenie. Až v 40. minúte, po skvelom sóle Čeredničenka, otvoril skóre Tomáš Vantruba – 1:0. Po zmene strán hostia odpadli a domáci ich zasypali poltuctom gólov. V 47. minúte, keď hostia hrali bez zraneného Hrabala a ešte bez striedajúceho Svatíka len o desiatich, zvýšil na 2:0 Čeredničenko po akcii s Mihálikom. V 61. minúte sa uvoľnil v šestnástke najlepší domáci hráč Čeredničenko a perfektnou strelou prekonal Hippa – 3:0. V 75. minúte po strele Jansa upravil Krneta hlavou na 4:0. V 80. minúte po rýchlej kontre dosiahol prvý hetrik v zápase Čeredničenko – 5:0. O dve minúty vnikol do pokutového územia Mihálik a pre Vantrubu nebol problém zakončiť na 6:0. V 86. minúte uzavrel gólový účet na 7:0 druhým hetrikom opäť Vantruba, ktorý sa dostal s loptou do šestnástky a obstrelil nešťastného Hippa. Slušne hrané stretnutie s prehľadom rozhodoval Kišš.

Góly: 40., 82. a 86. T. Vantruba, 47., 61. a 80. Čeredničenko, 75. Krneta. R Kišš, bez kariet, 98 divákov. SPARTAK: Hipp – Hrabal (49. Svatík), Halás, Olej, Poštrk – Gajdošík – Barta, R. Oravec, Mrocek, Zita (75. Tabak) – Bakši (59. Minárik). Tréner M. Slovák.

(MR)

Galanta – Nemšová 2:3 (0:0), 72. Pecho, 81. Baša – 51., 68. a 90. Kingsley.

Šaľa – Dubnica 0:1 (0:0), 81. Cisár.

ViOn B Vráble – Nové Zámky 4:3 (2:3), 11. Sládek, 15. Zrubec, 71. Renan, 83. Ewerton – 7. Obert, 28. Kingambo, 41. Muchaya.

Led. Rovne – V. Ludince 3:0 (3:0), 8. Chmelík, 15. Lipták, 35. Pišta.

DAC B/Vrakúň – Borčice 2:3 (2:1), 6. Domonkos, 43. Mészáros (11 m) – 25. (11 m), 54. a 90. (11 m) Novák.

Gabčíkovo – Púchov 2:1 (0:0), 57. Hlaváč, 59. Bazsó – 61. Gajdošík.

FC Nitra jun. – Prievidza 4:0 (1:0), 14. a 83. M. Fábry, 73. Záhon, 80. Galko.

1. Borčice 11 8 1 2 24:13 25 (+10)

2. Dubnica 10 7 3 0 15:2 24 (+12)

3. Led. Rovne 11 7 2 2 17:10 23 (+5)

4. Gabčíkovo 10 6 4 0 25:11 22 (+4)

5. Nové Zámky 11 7 1 3 19:14 22 (+4)

6. DAC B/Vrak. 11 6 2 3 21:12 20 (+5)