Pondelok, 10. december, 2018 | Meniny má Radúz

Deväť gólov V. Uheriec

Uhrovec remizoval u nováčika súťaže.

V. Uherce – Tr. Turná 9:2 (4:0)

V 4. minúte Petráš vysúva Kováča – 1:0. Už v 13. minúte po faule na Kováča premenil penaltu Kundala – 2:0. V 17. minúte bolo už 3:0, kedy Kováč zužitkoval peknú prihrávku. V 33. minúte Petráš našiel presným pasom Gajdoša a bolo už 4:0. Po zmene strán Kováč našiel Cígera, ktorý poslal loptu do siete – 5:0. V 74. minúte striedajúci Gaži našiel Petráša, ktorý preloboval vybiehajúceho brankára – 6:0. Domáci sa bavili futbalom, ale pozabudli na obranu a Konečný znížil na 6:1. Odpoveď bola rýchla, Petráš s Kováčom rozobrali obranu hostí a strelili siedmy gól. Gól na 8:1 bol skutočnou lahôdkou, keď Valter trafil presne do vinkľa. Na druhej strane strelil svoj druhý gól po nedôraze v obrane Konečný. Stav stretnutia na 9:2 uzavrel Kováč svojim štvrtým gólom, keď ho opäť ideálne našiel Petráš.

Góly: 4., 17., 83. a 90. R. Kováč, 13. J. Kundala (11 m), 33. P. Gajdoš, 58. M. Cíger, 74. P. Petráš, 85. Ľ. Valter – 77. a 87. L. Konečný. R Köppl, 100. TJ: Bohuš – Jankula (46. Valter), Štálnik, Kundala, Cíger, Preťo, Šorec (60. Klimant), Petráš, Kováč, Beliansky, Gajdoš (68. Gaži).

Bošany – Cígeľ 0:3 (0:1)

V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal, domáci už v 3. minúte mohli otvoriť skóre, ale nenamierili presne. O tri minúty hostia pohrozili tromi strelami, raz trafili brvno a dvakrát vyrazil domáci brankár. V 18. minúte trestný kop D. Guniša letí nad. V 25. minúte si pred šestnástkou hostí vybojoval loptu Jánošov, ale z brejkovej situácie páli vedľa. V 35. minúte domáci Jánošov si po centri Rumanka spracoval loptu na prsiach, ale poslal ju tesne vedľa pravej žrde. V 38. minúte sa po skrumáži pred domácou bránkou presadil Drozd – 0:1. V druhom polčase začali hostia aktívne a domáci sa stiahli na vlastnú polovicu. V 53. minúte domáci brankár fauloval hráča hostí a Kotula z penalty zvýšil na 0:2. V 55. minúte po ďalšej chybe domácej obrany sa vyznamenal brankár Ondruška. V týchto minútach mali hostia jasnú prevahu, no domácich nakopla 60. minúta, kedy D. Kalina v tutovke nechal vyniknúť brankára hostí. Od tohto momentu sa hralo už len medzi šestnástkami, hostia si strážili dvojgólové vedenie a domáci sa do šancí nedostávali. V 76. minúte Rumankov pokus vyráža brankár. V 87. minúte prišla chyba domáceho brankára, ktorý nahral loptu priamo Lazárovi, ktorý strelou do prázdnej bránky stanovil výsledok na konečných 0:3.

Góly: 38. V. Drozd, 53. P. Kotula (11 m), 87. L. Lazár. R Pintér, 100. OFK: Ondruška – I. Guniš, Stopper, E. Tkáč, Meluš (71. Neubauer), D. Kalina, D. Guniš, Jánošov, Rumanko, Žigrai, P. Zaťko.

Pov. Bystrica – Uhrovec 2:2 (0:1)

V prvej polhodine sa hralo medzi šestnástkami bez šancí. Baránkov nádejný pokus v 28. minúte zblokoval obranca a v 35. minúte T. Kováč s námahou vytlačil krížnu strelu Čabráka. V 43. minúte Bežovu hlavičku kryl T. Kováč. V 45. minúte Vavro vypichol loptu Vicenovi, po sóle jeho tvrdú strelu brankár vyrazil, ale hráč hostí pohotovo zasunul loptu povedľa neho do siete – 0:1. Po prestávke prišiel nápor Pov. Bystrice. Kolárik v 53. minúte chytil tutovku osamoteného A. Valienta z päťky a vzápätí vytlačil aj strelu Jeleníka. V 57. minúte Bežo tiesnený Baránkom si dal vlastný gól – 1:1. O desať minút po priamom kope J. Valient hlavou dal na 2:1. O tri minúty po rohu T. Kováč vyrazil gólovú strelu zblízka, ale Škultétymu v dorážke nik nezabránil – 2:2. Bežovu delovku v 77. minúte odvrátil hlavou jeden z obrancov, a keď v 90. minúte Bielik hlavičkoval tesne vedľa, súperi si body podelili.

Góly: 57. vlastný Bežo, 67. J. Valient – 45. Vavro, 70. Škultéty. R D. Kováčik, 120. TJ: Kolárik – Zaťko, Škultéty, Zajac, Stano, Čabrák (90. Kušnier), Baniat, Vavro (90. Opáth), Bežo (81. Pavelek), Malina (90. Flóro), Stuparič.

Chocholná-Vel. – Lehota p/Vt. 1:2 (0:2), 48. Sabadka – 10. Rybár, 42. Hubočan (11 m).

St. Turá – Kanianka 1:3 (1:1), 13. Majtás (11 m) – 61., 88. a 89. Strečanský.

Podolie – V. Hradná 0:1 (0:1), 45. M. Ševčík (11 m).

Z. Kostoľany – Brvnište 6:3 (2:0), 11. a 37. Liptaj, 49. Pavkeje, 64., 69. a 71. Mišeje (prvý z 11 m) – 56. a 58. Sameš, 85. Háronik.

Ladce – Plevník 2:2 (0:0), 53. a 78. Ondrašík – 50. P. Ďurkech, 55. L. Pajger.

1. Lehota p/Vt 9 8 1 0 30:6 25

2. Cigeľ 9 8 0 1 22:7 24

3. Pov. Bystrica 9 7 2 0 18:6 23

4. Zem. Kostoľany 9 6 1 2 25:14 19

5. Kanianka 9 6 0 3 21:15 18

6. Uhrovec 8 4 2 2 18:15 14

7. V. Uherce 8 4 1 3 27:13 13