V. Dvorany zaskočili lídra

Ludanice vsietili v Bojnej šesť gólov.

V. Bedzany - Kovarce 1:3.V. Bedzany - Kovarce 1:3. (Zdroj: ZDENKO ZIGO)

Chrabrany – Rajčany 1:1 (0:0)

Vo vyrovnanom zápase mali šance obe mužstvá. Domáci sa ujali vedenia gólom Šupu v druhom polčase. Hosťom sa podarilo vyrovnať na 1:1 Sekerešom. V závere domáci Rigo netrafil prázdnu bránku a súperi si tak body podelili. Najslabším článkom bol hlavný rozhodca, ktorý v závere nevylúčil hosťujúceho hráča, hoci ten mu vulgárne nadával po udelení žltej karty.

Góly: 55. I. Šupa – 75. D. Sekereš, rozhodoval Wenderla, 90 divákov. OFK: Priečko – Jakub Lacika (83. Konderla), Balajka (72. Lovás), Mikát, Pastva, Macko, Hano, Tatara, Kišš, Šupa (77. Rigo), Labuda. TJ: Jankech – J. Jankovič, J. Rodina, Gális (85. Brňo), Bitarovský, V. Legéň, Sekereš, Polúch, M. Dovalovský, J. Dovalovský, P. Rodina.

Prečítajte si tiež: V dohrávke remíza Čítajte

Čermany – Krnča 1:1 (0:1)

V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal, hostia nevyužili šance po zaváhaniach v domácej obrane aj vďaka dobrým zákrokom domáceho brankára. Vedenia sa ujala Krnča gólom až tesne pred prestávkou. Domáci sa v prvom polčase smerom dopredu nevedeli presadiť. Po obrátke domáci pritlačili súpera a po pár minútach sa im podarilo vyrovnať A. Zelískom. Ich tlak naďalej pokračoval, ale nízka efektivita v zakončení ich stála ďalšie body. Kvalitný zápas sa nakoniec skončil spravodlivou remízou.

Góly: 64. A. Zelíska – 43. T. Streicher, rozhodoval Kiss, 80 divákov. TJ: Pavlovič – Gubáň, Chňapko, D. Hruboň, P. Hruboň (89. M. Zelíska), Kolmokov, Bisák, Zelíska, I. Prostredný, J. Prostredný, I. Jakubička (83. M. Prostredný). OFK: Prec – Gieci, Š. Remeň, Chrkavý, Košík, Streicher, Janovics, Fráter (90. Guliš), M. Meluš, L. Knápek, J. Krošlák (75. Mišovič).

Prašice – N. Streda 5:1 (2:0)

Do zápasu lepšie vstúpil domáci, ktorí mali v úvode miernu prevahu, ktorú zavŕšili gólom na 1:0 v 32. minúte. Napriek poľaveniu v druhej časti prvého polčasu sa zo zvýšenia vedenia tešili opäť domáci. Súper vstúpil do druhého polčasu veľmi aktívne a hneď v 48. minúte znížil na 2:1. Už o dve minúty im ale gól domácich zobral vietor z plachiet. Od 70. minúty domáci poľavili, avšak súper nedokázal zápas zdramatizovať. V závere sa zápas už iba dohrával, domáci dvomi gólmi poistili vedenie na konečných 5:1.

Góly: 32. P. Grežďo, 35. L. Pikna, 50. Juraj Lacika, 87. M. Streďanský, 89. B. Urminský – 48. L. Ryban, rozhodoval Lieskovec, 50 divákov. OFK: V. Grežďo – V. Ďurík, P. Grežďo, Streďanský, Urminský, Bajzík, Juraj Lacika (70. P. Herda), Pátrovič (80. Pagáč), Čakajda (57. Vaňovič), Pikna (89. Janech), Šimune (75. E. Ďurík). OFK: Košút – R. Ryban (78. Jurík), J. Košík, Klačanský, Síleš, Marko, M. Kováč (46. Petrík), P. Ryban, F. Králik (65. Horňáček), L. Ryban, Junás.

Kuzmice – Preseľany 1:1 (0:0)

Prvý polčas sa hral prevažne medzi šestnástkami a obe mužstva robili veľa chýb v prihrávkach, streľba na bránu bola úbohá. Po zmene strán domáci pridali a po štandardnej situácii a následnom teči domáceho hráča sa Kuzmice ujali vedenia 1:0. Domáci strelili i druhý gól po centri od bránkovej čiary, keď lopta prešla cez celú päťku a na zadnej tyči dorazil hráč loptu do bránky, ale rozhodca odmával ofsajd. Hostia vyrovnali po rýchlom brejku po chybe domácej obrany. Domáci mohli i vyhrať, ale vyložené šance zostali nevyužité.

Góly: 50. P. Látečka – 78. F. Vaverka, rozhodoval Krajčík, 50 divákov. OFK: Kaman – Zubaj, A. Pajgert, Marek Lacika (46. M. Sporina), Grznár (80. Bezucha), Hábek, I. Pajgert, Virdzek, Franko (83. Goga), J. Rusňák, Látečka. TJ SLOVAN: Miro Candrák (26. Daňovič) – Mocný, Režo (74. M. Piterka), Imríšek, Svocák,Vaverka, J. Guniš, Jančovič, Bubla, Kasana, Domanický (71. J. Krajčík).

V. Dvorany – Práznovce 3:3 (2:1)

Domáci začali náporom, no z gólu sa ako prví radovali hostia zásluhou D. Jančoviča v 20. minúte. V 24. minúte P. Zachar vyrovnal. V. Dvorany boli naďalej lepším mužstvom a v 41. minúte išli do vedenia po prekrásnom voleji M. Jančoviča – 2:1. V druhom dejstve začali náporom Práznovce a v 66. minúte vyrovnal M. Šelestiak. V 75. minúte na prekvapenie všetkých skončil priamy kop Galbavého v sieti domácich – 2:3. Od tohto momentu prevzali iniciatívu V. Dvorany a dočkali sa vyrovnania v 87. minúte hlavičkou do prázdnej bránky zásluhou T. Rybanského – 3:3. V 90. minúte mohol strhnúť víťazstvo na domácu stranu K. Števčík, no v čistej šanci prestrelil. Zápas sa tak skončil zaslúženou deľbou bodov.

Góly: 24. P. Zachar, 41. M. Jančovič, 87. T. Rybanský – 20. D. Jančovič, 66. M. Šelestiak, 75. E. Galbavý, rozhodoval Žitňanský, 70 divákov. TJ: Cifra – T. Rybanský, Blaško, Trávnik, T. Jančovič, K. Števčík, Šnirc (83. J. Jančovič), M. Jančovič, T. Rybanský, F. Jančovič, P. Zachar. OFK: Macko – Paulovič (87. Uhrovský), Galbavý, Buček (74. Jamrich), Báleš, Vida, Holeščák, Šelestiak, Jamrich, Kolbik, Jančovič.

V. Bedzany – Kovarce 1:3 (1:2)

Domáci začali dobre a v 18. minúte sa ujali vedenia 1:0. Po dvoch chybách a odrazených loptách Kovarce otočili na 1:2. Domáci v druhom polčase zatlačili súpera, vypracovali si i šance, ale nedokázali ich premeniť, keď V. Bedzany zahodili i pokutový kop. V závere domáci otvorili hru a hostia po rýchlom brejku strelili tretí gól. Domáci si za predvedenú hru nezaslúžili prehrať, ale futbal sa hrá na góly.

Načítavam video...

Góly: 18. J. Filipeje – 20. D. Kutňanský, 24. O. Kerek, 81. I. Kšinant, rozhodoval Križma, 100 divákov. TJ SLOVAN: Píšťanský – P. Ondruška, T. Barborík, Tlstý, Koprda, F. Kolenčík, Pirťan, Ľ. Kolenčík (71. Šupa), Filipeje, Mucha, O. Gerbel. OFK: Vrbjar – Belan, J. Švec, Vrábel, Ďurič (66. Hula), M. Gregor, Kutňanský, Mekýš (87. Maruna), E. Gregor, Kerek (83. Kováčik), Kšinant.

V. Ripňany – Závada 5:2 (3:1)

Hostia zaskočili domácich už v 9. minúte, kedy sa Závada ujala vedenia po chybnej rozohrávke. Domáci sa rozbehli až v 21. minúte, kedy vyrovnali V. Ripňany na 1:1 Frťalom. O štyri minúty poslal A. Balážik domácich už do vedenia – 2:1. Ešte do polčasu domáci premenili penaltu – 3:1. Po zmene strán domáci opäť poľavili a hostia po brejku znížili – 3:2. Domáci následne zatlačili súpera pred vlastnú šestnástku a v zápase už jasne dominovali. Domácemu trénerovi vyšli i striedania, keď až dvaja náhradníci strelili dva góly. V hodovom zápase sa zo zaslúženej výhry tešia domáci. Hráči V. Ripnian venujú víťazstvo svojmu brankárovi Daliborovi Halovi, ktorý v sobotu uzavrel so svojou milovanou Dorotkou sviatosť manželstva.

Góly: 21. T. Frťala, 24. a 34. (11 m) A. Balážik, 71. N. Szalay, 82. M. Štetka – 9. D. Herda, 64. J. Švec, rozhodoval Tomka, 100 divákov. OFK: Szkuban – Gocala (46. J. Bartošek), J. Hertel (46. M. Štetka), T. Mikula, I. Vlasák (71. Bosý), Ozimák (76. Pagáč), Frťala, A. Štetka, Balážik, Goga (46. Szalay), Krasňanský. OŠK: Jamrich – Suriak, Milata (75. V. Halo), D. Herda, H. Herda, Janček, J. Švec, Nováčik, M. Hazda (79. T. Hazda), Božik, Okša.

Bojná – Ludanice 3:6 (2:1)

V Bojnej sa hral vyrovnaný futbal, v ktorom domáci futbalisti nepremenili svoje vyložené šance. Výsledok nezodpovedá hre, pretože po hernej stránke sa hral vyrovnaný futbal, domáci ale doplatili na individuálne chyby. Domáci za stavu 2:2 dvakrát nastrelili tyč, no hostia svoje vyložené šance premenili, a preto v zápase vyhrali. Ku kvalite stretnutia prispela aj rozhodcovská trojica.

Góly: 23. F. Kováčik, 45. vlastný (A. Královič), 80. M. Mosný (11 m) – 18. Z. Holek, 47. a 72. A. Královič, 68. M. Uhlár, 87. a 90. F. Jančovič, rozhodoval P. Rybanský, 70 divákov. TJ SLOVAN: Michalec – Vacula, Štefkovič, P. Sporina (65. Pavlik), R. Medek, M. Ďurák (72. Galbavý), P. Jančovič (76. R. Šobáň), Mosný, Vyletelka, Kováčik (90. Vančo), M. Ducký. OFK: Žovic – Šuchman, L. Krajčík, Balajka, J. Krajčík, Královič, Bačovský (85. Buday), Král, J. Candrák, Uhlár (75. F. Jančovič), Holek (88. Blaho).

Pozn.: Komentáre nám dodávajú domáci spravodajcovia.

12 g.: D. Mikuláš (Práznovce),

8 g.: Š. Kopčan (V. Ripňany), I. Kšinant (Kovarce), J. Filipeje (V. Bedzany).

Zostava kola: V. Priečko (Chrabrany) – B. Urminský (Prašice), N. Szalay (V. Ripňany), J. Trávnik (V. Dvorany), D. Kutňanský (Kovarce) – A. Královič (Ludanice), I. Pajgert (Kuzmice), M. Bajzík (Prašice), F. Jančovič (V. Dvorany) – A. Zelíska (Čermany), Z. Holek (Ludanice).