Pondelok, 22. január, 2018 | Meniny má Zora

Nočný beh prilákal rekordný počet bežcov

Topoľčiansky ZKW nočný beh napísal svoju druhú kapitolu. Do Topoľčian na preteky zavítal fantastický počet pretekárov.

Štart nočného behu.(Zdroj: VIKISTUDIO)

O bežecké podujatia v poslednom období vzrastá záujem o čom svedčí aj výborne zorganizovaný ZKW Topoľčianský nočný beh. Na štart druhého ročníka sa prihlásilo rekordných 508 bežcov z ktorých sa na štart postavilo 335 mužov a 173 žien. Radosť z vydarenej akcie neskrývala ani hlavná organizátorka a konzultantka Informačného centra mladých v Topoľčanoch Vladimíra Matušíková. „Bežecké podujatie sa nám mimoriadne vydarilo. Už účasť na detskom behu bola výborná, keďže na štart v rôznych kategóriách sa predstavilo až 168 detí. A na hlavnú sedemkilometrovú časť sa vydalo rekordných 508 bežcov, čo je takmer o polovicu viac ako v prvom ročníku.“ povedala na úvod Vladimíra Matušíková a zároveň poznamenala: „Všetko prebehlo v absolútnom poriadku, od bežcov sme mali len fantastické odozvy.“

Topoľčiansky nočný beh svojou účasťou nastavil látku veľmi vysoko pred tretím ročníkom. „Široko – ďaleko sa neorganizuje takýto veľký pretek, dokonca ani na pretekoch v Nitre takýto počet účastníkov nedosiahli, čo berieme ako veľké plus. Bežcov prišli povzbudiť známi či rodinní priatelia, a tak celé námestie bolo kompletné zaplnené.“ dodala.

Preteky odštartoval hokejista Miroslav Ďurák a bežci si pochvaľovali i cieľovú rovinku, pri ktorej im bubnovali členovia z Campana Batucada. „Trať bola veľmi dobrá, počasie na nám mimoriadne prialo. Všade sme mali vlastných traťových komisárov a všetci bežci dobehli do cieľa v zdraví, až na jeden vyvrtnutý členok,“ dodala Vladimíra Matušíková: „Už teraz rozmýšľame nad tretím ročníkom a pevne verím, že ho o niečo ešte vylepšíme a rovnako tak privítame minimálne toľko účastníkov ako v tomto ročníku.“

Aj počas druhého ročníka sa bežal firemný beh. Prihlásiť sa mohli rôzne družstvá, sčítaval sa čas prvých troch bežcov z každého tímu. „O tento firemný beh bol obrovský záujem. Dokonca bežci po dobehnutí sa okamžite pýtali pri časomiere na priebežné výsledky. Firemného behu sa zúčastnilo až 27 tímov, čo je fantastické číslo. Viacerí bežci boli zladení, mali rovnaké tričká, či iné rôzne spoločné znaky. Najlepšie sa s traťou vysporiadali behúni z Bánoviec, ktorí aj tento tímový beh vyhrali,“ povedala na záver hlavná organizátorka.

Výsledky: Muži do 39 rokov (217 bežcov): 1. Miroslav Borovka (Topoľčany) – 0:24:57, 2. Patrik Borovka (SOŠ Drevárska Topoľčany) – 0:25:18, 3. Miroslav Čačík (Veterán Bratislava) – 0:25:25. Muži 40 – 59 rokov (84 bežcov): 1. Pavol Kupec (Nipama Group Bratislava) – 0:25:34, 2. Henrich Pršek (Behame.sk) – 0:27:39, 3. Miroslav Podlucký (Bánovskí behúni) – 0:27:55. Muži 60 – 64 rokov (8 bežcov): 1. Kamil Garay (TBK Tora Topoľčany) – 0:32:20, 2. Miloš Toriška – 0:33:55, 3. Jozef Daňo (Trenčín) – 0:38:10. Muži 65 rokov a viac (4 bežci): 1. Miroslav Kováč (Trenčín) – 0:30:08, 2. Rudolf Petrikovič (TBK Tora Topoľčany) – 0:32:37, 3. Ivan Mikuláš (TBK Tora Topoľčany) – 0:37:34, 4. Ján Kušš (Žochár Topoľčany) – 0:37:59. Ženy do 39 rokov (105 bežkýň): 1. Mária Selešová (Bánovskí behúni) – 0:29:37, 2. Veronika Bakalárová (Trenčín) – 0:29:49, 3. Marcela Geciová (Urmince) – 0:29:49. Ženy 40 – 59 rokov (41 bežkýň): 1. Ľubomíra Garayová (TBK Tora Topoľčany) – 0:31:37, 2. Monika Domovcová (Bánovce) – 0:31:58, 3. Stanislava Šiatinská (Handlová) – 0:32:31.

Firemný beh (27 tímov) – sčítavali sa časy najlepších troch: 1. Bánovskí behúni (Radoslav Kopčan, Miroslav Podlucký, Mária Selešová). 2. Wisteria Nitr. Rudno (Matej Pršo, Miroslav Uhlár, Zdenko Uhlár), 3. Military Team A Zem. Kostoľany (Marcel Grom, Tomáš Ďurta, Martin Fischer), 4. Elektromont (Michal Chudý, Martin Čierny, Miloš Števanka), 5. ZKW (Lukáš Škvarenina, Markus Muller, Dalibor Gabaj)...

1. Mládežnícky tréner Šatana, Hecla, či Višňovského zasvätil život hokeju a pivu. Povestný bol tvrdými tréningami 512