Solčany vyhrali v Bábe

Krušovce doma rozhodli gólom v závere zápasu.

(Zdroj: ARCHÍV JAŠ)

Krušovce – H. Kráľová 2:1 (1:1)

Krušovce začali veľmi vlažne a k zlepšenému výkonu ich nenakopla ani šanca Šutovského v 6. minúte, keď po dlhom výkope brankára Križmu, skončila lopta na Kokešových nohách. Trest prišiel hneď o dve minúty neskôr, keď z prvého útoku hostí na domácu bránu a chybe domácej obrany zatočil loptu Mrázik, ktorá s pomocou vetra doplachtila za bránkovú čiaru – 0:1. Od tejto chvíle sa hralo prakticky na jednu bránu a to hosťujúcu, ale útoky domácich hráčov končili buď nepresnou strelou, alebo ich zablokovala pozorná obrana hostí. Domáci sa dočkali až v závere polčasu v 44. minúte, kedy zahrával priamy kop Masaryk a vyrazenú strelu brankárom Kokešom dorážal do brány Igor Sporina a stanovil výsledok prvého polčasu na 1:1. Do druhého polčasu nastúpili domáci hráči s odhodlaním udržať si domácu neporaziteľnosť a otočiť zápas vo svoj prospech. Čím sa ale blížil koniec zápasu, stupňovala sa aj nervozita na oboch stranách, ktorá vygradovala udelením dvoch červených kariet, po jednej na každej starne. Domáci v závere vystupňovali svoj tlak a vykúpenie prišlo v 83. minúte po narážačke Golis – Lacena, kde druhý menovaný prekvapujúco vystrelil a brankár hostí, očakávajúci centrovanú loptu, už nestačil zareagovať a lopta sa dokotúľala až za jeho chrbát. V zápase slabej úrovne domáci napokon vydreli snáď zaslúžené víťazstvo.

Góly: 44. I. Sporina, 83. J. Lacena – 8. M. Mrázik. R Janček, ČK: 70. V. Masaryk – 70. D. Tóth, 150. TJ SLOVAN: Križma – J. Čuhák, P. Sporina, Karl, Murko, Urbanec (54. Lacena), Smatana, Golis, I. Sporina (90. Gross), Masaryk, Šutovský (76. Bazala).

Báb – Solčany 0:1 (0:1)

Prvý polčas ponúkol rozháraný futbal bez vážnejších šancí na oboch stranách. Hostia šli do vedenia po zaváhaní domácej obrany, keď Bábania reklamovali ruku súpera. Domáci sa ani po obrátke nevedeli dostať do tempa. Dostali sa do dvoch šancí, ale ti nepremenili. Hostia hrali umne v poli a ustrážili si cenný výsledok.

Gól: 15. M. Pavlovič. R Rečka, 100. OFK: M. Ondruš – Zeliska, Kuna, Mihálik, Mančík, Ladický, Pavlovič, Hupka (87. Breška), Kompas, N. Ondruš (90. Kutňanský), Urminský (39. Klačanský).

Nevidzany – Oponice 5:2 (0:1)

Od začiatku zápasu začali domáci príliš laxne. Oba celky si vytvárali šance, ale gólmani svoje klub podržali. Do konca prvej polovice sa hral otvorený futbal bez väčších šancí, nepozornosť domácich využil z penalty Aneštík – 0:1. Do druhého polčasu prišli Nevidzany ako vymenené, začali behať po lopty, kombinovať, hostia nevedeli reagovať, za osem minút bolo 3:1. Domáci nepoľavili, pridali ešte dva kusy, Oponice korigovali len gólom A. Geršiho.

Góly: 62. a 86. J. Fruni, 63. M. Kajaba, 69. I. Füle, 83. R. Krčmár – 30. T. Aneštík (11 m), 82. A. Gerši. R Zemko, 100. TJ: Fúska – Kamencay, Aneštík, Krošlák, Bisák, Gaži (7. A. Gerši), F. Gerši, Zachara, Fulier, Januška, Švec.

Jacovce mali voľno.

Zbehy – Lapáš 0:0.

Výčapy-Opatovce – Alekšince 1:7 (0:4), 89. T. Baláž – 14., 44., 59. a 81. M. Fuska, 18. a 42. L. Trnka, 66. M. Gunda.

V. Zálužie – Ivanka 1:1 (0:0), 88. M. Andrášik (11 m) – 90. J. Blaži.

Radošina sa odhlásila zo súťaže.

Najlepší strelci: 11 – M. Fuska (Alekšince), 8 – P. Zlatňanský (Lapáš), 5 – M. Porubský (Báb), 4 – M. Andrášik (V. Zálužie), J. Fruni (Nevidzany), L. Trnka (Alekšince).

Zostava kola: M. Ondruš (Solčany) – J. Strieška (Nevidzany), L. Mikula (Zbehy), M. Golis (Krušovce), M. Mikula (Zbehy), M. Pavlovič (Solčany), M. Guzmický (Ivanka), L. Trnka (Alekšince), J. Blaži (Ivanka), M. Andrašík (V. Zálužie), M. Fuska (Alekšince).

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  8. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Magazín SME Ženy už v predaji
  2. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  4. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
  5. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
  6. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  7. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  10. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?

Vymeníme obchod za zdravie

Počas celoplošného testovania sa zmenilo známe miesto nábytkárskych výpredajov na jedno z testovacích miest najväčšej logistickej operácie v histórii Slovenska.

Vo väčšine prípadov prebehnú testovania pri kultúrnych domoch

V niektorých obciach sa bude testovať iba jeden deň, občania Beliniec či Mýtnej Novej Vsi musia cestovať do Kamanovej.

V Topoľčanoch budú testovať podľa mien, v Solčanoch podľa ulíc

V Topoľčanoch vyčlenili na testovanie 24 miest.

Samospráva v Topoľčanoch odporúča obyvateľom navštíviť ich odberové miesto v hodinách podľa začiatočníckeho písmena priezviska.