Solčany vyhrali v Bábe

Krušovce doma rozhodli gólom v závere zápasu.

(Zdroj: ARCHÍV JAŠ)

Krušovce – H. Kráľová 2:1 (1:1)

Krušovce začali veľmi vlažne a k zlepšenému výkonu ich nenakopla ani šanca Šutovského v 6. minúte, keď po dlhom výkope brankára Križmu, skončila lopta na Kokešových nohách. Trest prišiel hneď o dve minúty neskôr, keď z prvého útoku hostí na domácu bránu a chybe domácej obrany zatočil loptu Mrázik, ktorá s pomocou vetra doplachtila za bránkovú čiaru – 0:1. Od tejto chvíle sa hralo prakticky na jednu bránu a to hosťujúcu, ale útoky domácich hráčov končili buď nepresnou strelou, alebo ich zablokovala pozorná obrana hostí. Domáci sa dočkali až v závere polčasu v 44. minúte, kedy zahrával priamy kop Masaryk a vyrazenú strelu brankárom Kokešom dorážal do brány Igor Sporina a stanovil výsledok prvého polčasu na 1:1. Do druhého polčasu nastúpili domáci hráči s odhodlaním udržať si domácu neporaziteľnosť a otočiť zápas vo svoj prospech. Čím sa ale blížil koniec zápasu, stupňovala sa aj nervozita na oboch stranách, ktorá vygradovala udelením dvoch červených kariet, po jednej na každej starne. Domáci v závere vystupňovali svoj tlak a vykúpenie prišlo v 83. minúte po narážačke Golis – Lacena, kde druhý menovaný prekvapujúco vystrelil a brankár hostí, očakávajúci centrovanú loptu, už nestačil zareagovať a lopta sa dokotúľala až za jeho chrbát. V zápase slabej úrovne domáci napokon vydreli snáď zaslúžené víťazstvo.

Góly: 44. I. Sporina, 83. J. Lacena – 8. M. Mrázik. R Janček, ČK: 70. V. Masaryk – 70. D. Tóth, 150. TJ SLOVAN: Križma – J. Čuhák, P. Sporina, Karl, Murko, Urbanec (54. Lacena), Smatana, Golis, I. Sporina (90. Gross), Masaryk, Šutovský (76. Bazala).

Báb – Solčany 0:1 (0:1)

Prvý polčas ponúkol rozháraný futbal bez vážnejších šancí na oboch stranách. Hostia šli do vedenia po zaváhaní domácej obrany, keď Bábania reklamovali ruku súpera. Domáci sa ani po obrátke nevedeli dostať do tempa. Dostali sa do dvoch šancí, ale ti nepremenili. Hostia hrali umne v poli a ustrážili si cenný výsledok.

Gól: 15. M. Pavlovič. R Rečka, 100. OFK: M. Ondruš – Zeliska, Kuna, Mihálik, Mančík, Ladický, Pavlovič, Hupka (87. Breška), Kompas, N. Ondruš (90. Kutňanský), Urminský (39. Klačanský).

Nevidzany – Oponice 5:2 (0:1)

Od začiatku zápasu začali domáci príliš laxne. Oba celky si vytvárali šance, ale gólmani svoje klub podržali. Do konca prvej polovice sa hral otvorený futbal bez väčších šancí, nepozornosť domácich využil z penalty Aneštík – 0:1. Do druhého polčasu prišli Nevidzany ako vymenené, začali behať po lopty, kombinovať, hostia nevedeli reagovať, za osem minút bolo 3:1. Domáci nepoľavili, pridali ešte dva kusy, Oponice korigovali len gólom A. Geršiho.

Góly: 62. a 86. J. Fruni, 63. M. Kajaba, 69. I. Füle, 83. R. Krčmár – 30. T. Aneštík (11 m), 82. A. Gerši. R Zemko, 100. TJ: Fúska – Kamencay, Aneštík, Krošlák, Bisák, Gaži (7. A. Gerši), F. Gerši, Zachara, Fulier, Januška, Švec.

Jacovce mali voľno.

Zbehy – Lapáš 0:0.

Výčapy-Opatovce – Alekšince 1:7 (0:4), 89. T. Baláž – 14., 44., 59. a 81. M. Fuska, 18. a 42. L. Trnka, 66. M. Gunda.

V. Zálužie – Ivanka 1:1 (0:0), 88. M. Andrášik (11 m) – 90. J. Blaži.

Radošina sa odhlásila zo súťaže.

Najlepší strelci: 11 – M. Fuska (Alekšince), 8 – P. Zlatňanský (Lapáš), 5 – M. Porubský (Báb), 4 – M. Andrášik (V. Zálužie), J. Fruni (Nevidzany), L. Trnka (Alekšince).

Zostava kola: M. Ondruš (Solčany) – J. Strieška (Nevidzany), L. Mikula (Zbehy), M. Golis (Krušovce), M. Mikula (Zbehy), M. Pavlovič (Solčany), M. Guzmický (Ivanka), L. Trnka (Alekšince), J. Blaži (Ivanka), M. Andrašík (V. Zálužie), M. Fuska (Alekšince).

1. Škola fantázie v Tatralandii. Keď učenie dokáže baviť
  2. Záujem o Jarabinky rastie, lákajú na zaujímavé prvenstvo
  3. Luxus a starnúca populácia. Toto sú aktuálne biznisové trendy
  4. Rezidenčná štvrť bez betónových plotov
  5. SME.sk môžete teraz čítať aj bez reklamy
  6. Dobro, kľúč ku šťastnému osudu
  7. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?
  8. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  9. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  10. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  1. Záujem o Jarabinky rastie, lákajú na zaujímavé prvenstvo
  2. SME.sk môžete teraz čítať aj bez reklamy
  3. Škola fantázie v Tatralandii. Keď učenie dokáže baviť
  4. Brieždenie pod lomenicou
  5. Dobro, kľúč ku šťastnému osudu
  6. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?

Kumade začína 15. sezónu, predošlá bola rekordná

Karate klub Kumade Topoľčany pôsobí od roku 2004. Minuloročná sezóna bola najúspešnejšia v histórii celého klubu, keď si mladí „medvedíci“ domov doviezli cez 500 medailí.