Streda, 16. jún, 2021 | Meniny má Blanka, BiankaKrížovkyKrížovky

V Prešove gólové suchoty

Topoľčany na východe republiky neskórovali, o výhre domácich rozhodol jeden gól.

Topoľčianski strelci sa gólovo nepresadili.Topoľčianski strelci sa gólovo nepresadili. (Zdroj: ARCHÍV JAŠ)

Prešov - Topoľčany 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Od začiatku zápasu sa hral útočný hokej v podaní oboch tímov. Prvú šancu zápasu mal hosťujúci Minárik, ale skvele zasiahol domáci brankár Škorvánek Na druhej strane Kompas vytiahol skvelý zákrok proti strele Bylinu. V druhej tretine boli aktívnejšie Topoľčany, šance sa striedali na oboch stranách. Domáci sa vedenia ujali v 31. minúte po peknej kombinačnej akcii, keď Oško zakončoval do prázdnej bránky – 1:0. Až do konca druhej tretiny boli domáci už lepším mužstvom, hostí ale podržal výborný Kompas. V záverečnej tretine sa skóre už nemenilo, Topoľčany nevyužili ani dve početné výhody a keďže v hosťujúcej bránke čaroval Kompas, Prešov vyhral najtesnejším rozdielom.

Gól: 31. Oško, rozhodovali Švajka – Štofančík, Wolf, vylúčenia 4:5, vyššie tresty: Nitriansky (Topoľčany), presilovky 2:0, oslabenia 0:0, 613 divákov. HC: Kompas – Kohút, Ďurčo, Král, Hrudík, Nitriansky, Bystričan, Španko, Duran – F. Hudec, Laššo, Tábi – Gašparovič, Šťastný, Uhnák – Pekarčík, Novák, Minárik Hrabčák, J. Hudec, Geier, tréner Ľ. Hurtaj.

Ľubomír Hurtaj (tréner): Veľmi ťažký zápas s dobrým súperom po dlhej ceste. Odohrali sme veľmi dobre stretnutie, v ktorom dobrý výkon podala celá naša obrana na čele s výborným Kompasom. Domáci mali mierne navrch, my sme však boli domácim vyrovnaným súperom, podržal nás hlavne brankár. Mužstvo si zaslúži pochvalu za bojovný výkon. Bohužiaľ, bez gólu sa vyhrať nedá. Je to na škodu, pretože sme v Prešove inkasovali iba jeden gól, ktorý bol viac-menej náhodný, a preto sme si zaslúžili bodovať. Mali sme niekoľko dobrých šancí, či dorážok, ale gól sme nestrelili. Musíme si sadnúť hlavne s útočníkmi, pretože tí sa viac musia drať do brány a premieňať vyložené šance. V dobrom stretnutí chýbal len gól z našej strany. Na škodu veci bol však cirkus, ktorý spôsobili rozhodcovia svojimi verdiktami, a tak sme absolútne nevedeli, čo si vôbec môžeme dovoliť, pretože raz to trestali, raz nie. Bolo to z tohto pohľadu dosť divoké...

Ostatné výsledky: Pov. Bystrica – Sp. Nová Ves 4:0, Dubnica – N. Zámky B 2:3, Michalovce – Osmos Bratislava 4:1, Trnava – Skalica 2:3.

Dnes odohrajú Topoľčany zápas na ľade v Michalovciach, začiatok je o 17.30 hod.