Líder rozhodol do polčasu

Čermany si v Závade strelili dva vlastné góly.

(Zdroj: ARCHÍV JAŠ)

Preseľany – Chrabrany 2:3 (1:1)

Domáci boli po celý zápas lepším tímom, ale futbal sa hrá na góly. Hostia využili všetky vyložené šance a po individuálnych chybách domácich hráčov strelili tri góly. Pomyslením klinom do domácej rakvy bola v 86. minúte nepremenená penalta domáceho kapitána.

Góly: 24. M. Kasana, 77. T. Daňovič – 37., 70. a 80. Jakub Lacika, rozhodoval Petruš, ČK: 86. P. Režo (Preseľany), 55 divákov. TJ SLOVAN: Miro Candrák – Mocný, Michal Candrák, Imríšek, Svocák, Vaverka, J. Guniš, Jančovič (78. Režo), Bubla (75. T. Daňovič), Kasana, Domanický (64. M. Piterka). OFK: Priečko – Jakub Lacika, Labuda, Mikát, Pastva, Macko, Hano, Tatara, Kišš (87. P. Vaňo), Lovás, R. Vaňo (65. Šarközy).

Rajčany – Prašice 3:0 (0:0)

V sobotnom zápase mali domáci miernu prevahu, no šance sa v úvodnom dejstve rodili na oboch stranách. Po zmene strán poslal domácich do vedenia J. Dovalovský. Hostia otvorili hru a domáci tak svoje kombinačné akcie zakončili ďalšími dvomi gólmi. Víťazstvo domácich je zaslúžene.

Góly: 59. J. Dovalovský, 75. M. Bitarovský, 87. P. Rodina, rozhodoval J. Gális, 50 divákov. TJ: Jankech – J. Jankovič, J. Rodina, Gális, Bitarovský, V. Legéň (88. Bodocký), Brňo, Hostačný, M. Dovalovský, J. Dovalovský (66. P. Legéň), P. Rodina. OFK: V. Grežďo – V. Ďurík, Pagáč, Streďanský, B. Urminský, Bajzík (46. M. Vaňovič), Juraj Lacika (72. E. Ďurík), P. Grežďo, Čakajda, Pikna, Šimune (46. P. Herda).

Ludanice – N. Streda 6:2 (5:1)

Za pekného počasia a na dobre pripravenom ihrisku sa hral futbal na vysokej úrovni, ktorý isto presahoval okresnú súťaž. Domáci začali náporom, ale mali i šťastie, keď z bránkovej čiary vykopol loptu hráč domácich. Po tejto šanci sa domáci ujali aktivity, čoho výsledkom bolo polčasové skóre 5:1, keď sa presadil strelec Uhlár. V druhom polčase sa prakticky stretnutie už iba dohrávalo, síce hostia znížili na 5:2, ale domáci kontovali krásnym trestným kopom Budaya K dobrému stretnutiu prispela aj rozhodcovská trojica na čele s p. Žitňanským. Treba pochváliť aj hráčov hostí, ktorí sa aj za nepriaznivého stavu snažili hrať otvorený futbal, čo vysoko kvitovali aj prítomní fanúšikovia na futbale. V druhom polčase tri čisté tutovky zneškodnil výborný brankár domácich Žovic.

Góly: 7. A. Královič, 32., 37., 41. a 43. M. Uhlár, 61. M. Buday – 40. F. Králik, 52. T. Junás. Rozhodoval Žitňanský, 70 divákov. OFK: Žovic – Šuchman, Buday (75. Hlobik), L. Krajčík, J. Krajčík, Královič (46. F. Jančovič), Bačovský, Král, Candrák, Uhlár (64. Matejov), Z. Holek (82. Žovinec). OFK: Košút – R. Ryban (46. Mišuta), P. Ryban, Válek (66. Hlavačka), Marko, M. Kováč, Síleš, F. Králik, Chuťka, L. Ryban, Junás.

Závada – Čermany 3:1 (1:1)

Domáci začali aktívne a hneď z prvej akcii domácich si hostia vsietili vlastenca po centrovanej lopte. Hra sa postupne vyrovnala a hostia zaslúžene v 19. minúte i vyrovnali. V druhom polčase boli domáci aktívnejší, vytvorili si aj šance, ktoré ale nedokázali premeniť. V 74. minúte im pomohli hostia, ktorí si strelili aj po druhýkrát vlastný gól. Od tohto momentu boli domáci lepším mužstvo, nastrelili tyč a zahodili aj jeden samostatný nájazd do otvorenej obrany hostí. V samom závere ešte Okša poistil zaslúženú výhru domácich.

Góly: 4. vlastný (T. Chňapko), 74. vlastný (T. Gubáň), 86. P. Okša – 19. A. Zelíska, rozhodoval Wenderla, 80 divákov. OŠK: Jamrich – Milata (80. V. Halo), Buc, D. Herda, Detko, J. Švec (83. Janček), Bizoň, Belák, M. Hazda (87. T. Hazda), Božik (24. Nováčik, 60. H. Herda), P. Okša. TJ: Pavlovič – Gubáň, Chňapko, D. Hruboň (70. M. Zelíska), P. Hruboň (87. Chrenko), Kolmokov, A. Zelíska, J. Prostredný, I. Prostredný, Klčo, M. Prostredný (64. M. Martonka).

Bojná – V. Ripňany 3:1 (2:0)

V Bojnej sa hral veľmi dobrý zápas okresnej súťaže. Domáci viac ukázali srdiečka a bojovnosti. V úvode mali navrch hostia, ale domáci po dvoch identických brejkov sa ujali vedenia 2:0, keď prihrávky M. Duckého zužitkoval F. Kováčik. Hostia z priameho kopu po zmene strán znížili na 2:1. Po tomto góle sa viac bojovalo ako hral futbal, no domácich upokojil Vyletelka, ktorý strelil tretí gól domácich. V závere sa stretnutie už iba dohrávalo, domáci si za bojovný výkon zaslúžene do tabuľky pripísali tri body.

Góly: 26. a 32. F. Kováčik, 85. A. Vyletelka – 57. Š. Kopčan, rozhodoval I. Šlosár, 140 divákov. TJ SLOVAN: Michalec – T. Štefkovič, M. Jančovič, J. Zvozil (68. Pavlík, 89. Vacula), R. Medek, Ďurák, Vavrda, Mosný, Vyletelka, F. Kováčik, M. Ducký (90. Vančo). OFK: Halo – J. Bartošek, T. Mikula, Gocala (74. Mizerák), I. Vlasák, Ozimák, Krasňanský, Frťala, A. Štetka, Kopčan, A. Balážik (73. M. Štetka).

Kovarce – V. Dvorany 2:1 (1:0)

Za nádherného jesenného počasia sa hral v Kovarciach priemerný futbal. Hostia hrali zo zabezpečenej obrany, ktorá sa domácim ťažko prekonávala. Už po pätnástich minútach muselo domáce mužstvo dvakrát nútené striedať. V ďalšom priebehu bolo šancí ako šafránu, keď z ničoho nič po rýchlej rozohrávke napriahol E. Gregor a do šatní odchádzali Kovarce s jednogólovým vedením. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Veľké Dvorany trošku pridali a po nádhernej strele Števčíka vyrovnávajú na 1:1. V 59. minúte mohli dokonca hostia aj vyhrávať, ale z priameho kopu mierili iba do brvna. Čo sa im nepodarilo na jednej strane, to nešťastne zrealizovali na druhej, keď si po rohovom kope dali vlastný gól. V 74. minúte sa triaslo brvno aj na bránke hostí po peknej strele M. Gregora. Následne sa hra prelínala z jednej strany na druhú. V 80. minúte zahadzuje Kerek tutovku. V závere zápasu hostia pritlačili, ale z veľkého tlaku nič nevyťažili. Kovarce nakoniec vydreli všetky body, ale treba podotknúť, že Veľké Dvorany si za predvedenú hru zaslúžili taktiež bodovať.

Góly: 45. E. Gregor, 66. vlastný (P. Zachar) – 58. K. Števčík, rozhodoval P. Žember, 200 divákov. OFK: Vrbjar – Belan, J. Švec, Vrábel (78. Klačanský), Ďurič (12. Maruna), M. Gregor, Kutňanský (16. M. Borovka), Mekýš, E. Gregor, O. Kerek (88. Čery), Kšinant. TJ: Blaško – T. Rybanský, M. Rybanský, Trávnik, T. Jančovič, K. Števčík, J. Jančovič, M. Jančovič, T. Rybanský, F. Jančovič (67. V. Rybansky), P. Zachar.

Krnča – V. Bedzany 2:1 (1:1)

Nedeľný futbal si v Krnči prišla pozrieť početná divácka kulisa. Zápas začali domácim náporom a hneď z prvej akcie sa po faule hostí v šestnástke kopal pokutový kop. Domáceho L. Knápeka však brankár hostí výborným zákrokom vychytal. Krnča išla aj napriek tomuto momentu do vedenia už o krátky čas, keď sa presadil T. Streicher. Hostia následne hru vyrovnali, strelecké pokusy sa striedali na oboch stranách a hostia aj do polčasu vyrovnali skóre. Dobrý futbal sa hral aj v druhom polčase, v ktorom sa strelecky už presadili iba domáci opäť T. Streicherom. Nájazd hostí chytil výborný J. Prec v domácej bránke. V závere si ešte domáci obranca nastrelil v šestnástke ruku, rozhodca nepískal, a tak sa zápas skončil výhrou domácich.

Góly: 5. a 59. T. Streicher – 33. L. Pirťan, rozhodoval Lieskovec, 100 divákov. OFK: Prec – J. Gieci, Š. Remeň, Chrkavý, D. Košík, Guliš, Mišovič (76. R. Remeň), Fráter, M. Meluš, L. Knápek, Streicher (89. T. Meluš). TJ SLOVAN: Píšťanský – P. Ondruška, T. Barborík, Tlstý, Bocman, Pirťan, Bracho, Filipeje, Mucha, O. Gerbel, Koma (53. Šupa).

Práznovce – Kuzmice 7:0 (5:0)

Na krásne pripravenom ihrisku za ideálneho futbalového počasia chceli domáci odčiniť bezkrvný výkon z Veľkých Dvorian. Od úvodu sa pustili do súpera a stále sa tlačili do šestnástky Kuzmíc. Už v úvode strelili Práznovce dva rýchle góly a aj naďalej predvádzali pekný futbal. Hostia sa zmohli iba na ojedinelé protiútoky, po pri dvoch veľkých šanciach hostí sa vyznamenala domáca obrana s brankárom. Prvý polčas ale napokon skončil jednoznačne v prospech domácich, ktorí pridali ďalšie tri góly. Do druhého polčasu nastúpili hostia s vedomím, že zápas už isto nezdramatizujú a domáci sa predbehovali v zahadzovaní šancí. Domáci zaslúžene zvíťazili, keď pridali ešte ďalšie dva góly. Hostia svojou kvalitou prispeli k dobrému stretnutiu a zápas bravúrne zvládla aj rozhodcovská trojica na čele s p. Lackovičovou.

Góly: 4. D. Jančovič, 14., 33. a 36. M. Janček, 45. a 50. L. Kolbik, 85. M. Macko (11 m), rozhodoval Lackovičová, 70 divákov. OFK: Macko – E. Galbavý, Buček, Báleš (46. Sojka), Kolbik, Vida (52. Karl), Holeščák, Šelestiak, Jamrich, Jančovič (71. D. Karvay), Janček (65. Uhrovský). OFK: Kaman – S. Pajgert, Goga, Marek Lacika, Hábek, I. Pajgert, P. Virdzek, Franko, Látečka, M. Sporina, J. Rusňák (62. Melendez).

Pozn.: Komentáre nám dodávajú domáci spravodajcovia.

9 g.: Š. Kopčan (V. Ripňany),

8 g.: I. Kšinant (Kovarce), J. Filipeje (V. Bedzany), M. Janček (Práznovce), M. Uhlár, M. Buday (obaja Ludanice).

Zostava kola: J. Žovic (Ludanice) – P. Rodina (Rajčany), D. Košík (Krnča), A. Vyletelka (Bojná), M. Holeščák (Práznovce) – T. Streicher (Krnča), L. Kolbik (Práznovce), M. Uhlár (Ludanice), M. Bizoň (Závada) – Jakub Lacika (Chrabrany), M. Janček (Práznovce)