Šimonovany si doma z chuti zastrieľali

Tri body zostali aj v Partizánskom.

V Šimonovanoch majú dôvod na radosť, doma získali ďalšie tri body.V Šimonovanoch majú dôvod na radosť, doma získali ďalšie tri body. (Zdroj: ARCHÍV JAŠ)

Partizánske – Tr. Stankovce 3:0 (1:0)

V stretnutí hrajúcom sa za chladného sychravého počasia na šmykľavom trávniku pohrozili prví hostia. V 5. minúte na Repov center najvyššie vyskočil Ďuráči, no z päťky hlavičkoval nad bránku. V 19. minúte mohli otvoriť skóre domáci, keď Nižňanský uvoľnil Janušku, ktorý z jedenástich metrov posielal loptu do protipohybu Zemanoviča, avšak ponad odkrytú časť bránky hostí. V 38. minúte sa už domáci futbalisti dočkali pohľadnej akcii, keď Obžera vysunul Kučeru, ten spätnou prihrávkou naservíroval loptu Obertovi, ktorý z dvanástich metrov nezaváhal. V poslednej minúte prvého polčasu mohlo Tempo poistiť svoje vedenie gólom do šatne – Slivkovu razantnú strelu z dvadsiatich ôsmich metrov Zemanovič vyrazil, no dobiehajúci Obžera napálil loptu do tyče. V úvodnej dvadsaťpäťminútovke sa hra odvíjala prevažne medzi oboma šestnástkami. V 71. minúte sa mohol predsa len zapísať do streleckej listiny Januška, ktorý sa po Kučerovej prihrávke ocitol zoči-voči Zemanovičovi, no pri kľučke sa na klzkom trávniku pošmykol. V 76. minúte sa už skóre menilo, keď si Kučera vymenil loptu s Obertom a z desiatich metrov ju nekompromisne napálil pod brvno. V 81. minúte sa do sľubnej pozície dostal Kučerka, no z hranice veľkého vápna vyslal loptu nad bránku hostí. O minútu víťazstvo Tempa na 3:0 zavŕšil Nižňanský, ktorý si nabehol do šestnástky na Obžerov center z pravej strany a bez prípravy poslal loptu za Zemanovičov chrbát. O čestný úspech hostí sa v 88. minúte pokúšal Ďuráči, ale z hranice pokutového území namieril nad bránku.

Góly: 38. Obert, 76. Kučera, 82. Nižňanský. R Šebeň, 100. FK TEMPO: Gašparík –Nový, Zentko, Jambor, Sedláček, Nižňanský, Slivka, Januška (73. Kučerka), Obžera (85. Aberštík), Obert (77. Mano), Kučera (82. Kompas).

(JB)

Šimonovany – Domaniža 5:1 (2:0)

V upršanom počasí to bola od začiatku až do konca hra na jednu bránku, ako keby hostia ani neprišli. Už v 3. minúte šli domáci do vedenia, keď Sobota potiahol loptu po pravej strane, spätnou prihrávkou našiel na hranici veľkého vápna Gálisa, ktorý prestrelil brankára hostí po prvýkrát – 1:0. V 22. minúte hostia domácim druhý gól doslova darovali, keď malú domov Haviara brankárovi vystihol Sobota, ktorý obišiel i brankára a do prázdnej bránky zasunul na 2:0. Hoci sa ešte do polčasu mohlo skóre navýšiť, no nestalo sa tak. Ďalšie góly prišli až po zmene strán, keď na 3:0 po rohovom kope Rybanského zvyšoval v 63. minúte hlavou Miroslav Oršula. O päť minút už na 4:0 zvýšil dvojgólový strelec Matúš Sobota, ktorý ďalekonosnou strelou z 20 metrov nedal brankárovi hostí žiadnu šancu. Čerešničku na torte pridal v 79. minúte Rybanský, ktorý priamo z rohu zvýšil už na krásnych 5:0. Hoci hostia v 88. minúte z ojedinelej šance znížili Šimekom na 5:1, nič to nezmenilo na zaslúženom a jasnom víťazstve domácich.

Góly: 3. D. Gális, 22. a 68. M. Sobota, 63. Miroslav Oršula, 79. P. Rybanský – 88. L. Šimek. R Slašťan, 150. ŠK SLOVAN: Lacko – Viglaský (62. Varga), Sobota, Miro Oršula, Rybanský, Martin Oršula, Žembera, Šudík (50. Mikula), Hlatký (62. J. Žiak), Gális (76. Vida), Rolinec.

PETER LETAVAY

Vrbové – Malženice 0:5 (0:3), 17. vlastný (Ďuračka), 24. Kovársky, 36. Milota, 83. Herák, 89. Benkovský.

Veľké Kostoľany – Jaslovské Bohunice 0:1 (0:0), 80. Halmo.

Hlohovec – Častkovce 2:5 (0:1), 50. Došek, 86. Janík – 15. vlastný (Planieta), 49. a 63. Adamec, 60. vlastný (Svíba), 67. Bangai.

Holíč – Trenčianske Teplice 2:0 (1:0), 21. (11 m) a 75. F. Koryčánek.

Prečín – N. Dubnica 1:2 (1:0), 25. Hybben – 47. Ranuša, 82. vlastný (Vrábel).

Myjava – Boleráz 2:2 (2:2), 28. a 45. Jorík – 22. Hutár, 25. Bagi.

1. Malženice 10 8 2 0 26:5 26

2. Častkovce 10 8 0 2 26:9 24

3. Šimonovany 10 7 1 2 21:11 22

4. Jasl. Bohunice 11 6 2 3 14:6 20

5. Boleráz 10 5 3 2 16:10 18