Pondelok, 10. december, 2018 | Meniny má Radúz

Hokejisti konečne prelomili streleckú smolu

Na jeden zápas prišiel Topoľčancom vypomôcť i Jozef „Kilo“ Kováčik, Topoľčany doma zaslúžene vyhrali.

Tri body zostali v Topoľčanoch, na jeden zápas prišiel vypomôcť i odchovanec topoľčianskeho hokeja Jozef Kilo Kováčik.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – N. Zámky 9:2 (3:0, 3:2, 3:0)

Domáci priam vleteli do zápasu a hostia sa v úvodnej tretine v podstate iba bránili. Už v 3. minúte Hrabčák prepálil brankára hostí – 1:0. Domáci sa aj naďalej tlačili dopredu, vypýtali si faul a počas presilovky Minárik prudkou strelou takmer roztrhal sieť – 2:0. Ubehlo len 22 sekúnd a po individuálnej akcii pridal Uhnák tretí gól domácich.

Aj v prostrednej časti boli domáci jasne lepším celkom. V 25. minúte vystrelil od modrej Kováčik a puk prepadol až za chrbát hosťujúceho brankára, ktorému výborne clonil Pekarčík. V 32. minúte nabil Novák Pekarčíkovi, ktorý zvýšil už na 5:0. Hostia sa následne dopustili faulu, lenže presilovka domácim absolútne nevyšla, keď D. Novák počas oslabenia trafil presne do vinkľa – 5:1. V 38. minúte Podstavek milimetrovou prihrávkou našiel Ďurča, ktorý triafa do prázdnej bránky – 6:1. V závere druhej časti hry hostia pekne zakombinovali a D. Novák svojim druhým gólom v zápase znížil na 6:2.

V 42. minúte prišla najkrajšia akcia zápasu, kedy Kováčik od modrej napálil puk pred bránkovisko, kde ho efektne tečoval Podstavek – 7:2. S chuťou hrajúci Minárik predviedol skvelú palicovú techniku v 48. minúte, keď od vlastnej modrej čiary prekorčuľoval celé klzisko a pridal ôsmy gól domácich. V 55. minúte sa do strely oprel Uhnák, brankár síce jeho pokus vyrazil, no Podstavek poslal puk do siete. Domáci fanúšikovia si v závere pýtali i desiaty gól, avšak skóre 9:2 sa už nemenilo. Po zápase boli vyhlásení i najlepší hráči stretnutia. Najlepším hráčom Topoľčian sa stal kapitán Miloš Bystričan, za hostí si cenu prevzal dvojgólový Dominik Novák.

Góly: 4. Hrabčák, 10. a 48. Minárik, 11. Uhnák, 25. Kováčik, 32. Pekarčík, 37. Ďurčo, 42. a 55. Podstavek – 34. a 39. D. Novák, rozhodovali Vojtek – Jurčiak, Mráz, vylúčenia 3:3, presilovky 2:0, oslabenia 0:1, 698 divákov. HC: Kompas – Ďurčo, Král, Bystričan, Nitriansky, Kováčik, Hrudík, Novík – Tábi, Laššo, Minárik – Pekarčík, Bene, Uhnák – Pätoprstý, B. Novák, Geier – J. Hudec, F. Hudec, Hrabčák – Podstavek, tréner Ľ. Hurtaj.

Ľubomír Hurtaj (tréner): Som rád, že sme sa konečne v tejto sezóne presadili i strelecky. Vytvorili sme si trojgólový náskok a v druhej i v tretej tretine sme mohli dohrávať zápas bez nervov. Tohtotýždňový cieľ sme splnili, v oboch domácich zápasoch sme bodovali naplno. Teraz nás čaká náročný dvojzápas na ľade Skalice a v Dubnici, takže nebude to nič jednoduché. Som rád, že sa nám v oboch zápasoch vyhýbali i zranenia a chalanom chcem poďakovať za zaslúženú výhru. Tiež veľké poďakovanie patrí Jožkovi Kováčikovi, ktorý nám prišiel vypomôcť na jeden zápas. Verím, že táto výhra pozdvihne hráčom sebavedomie.

Ostatné výsledky: Osmos Bratislava – Skalica 1:2pp, Sp. Nová Ves – Dubnica 3:11, Michalovce – Prešov 2:3pp, Pov. Bystrica – Trnava sa nehralo pre maródku v tíme domácich.