Sobota, 25. november, 2017 | Meniny má Katarína

Ďalšie cenné medaily pre Karate klub Topoľčany

Na úspechy v septembri a na začiatku októbra nadviazali karatisti Karate klubu Topoľčany aj na ďalších súťažiach konaných na Slovensku a v Poľsku.

Dolný rad zľava: Samko Šproch, Lukáš Tóth, Daniel Tóth, Matej Šproch. Horný rad zľava: Miriam Wenderlová, Ingrid Marková, Kristián Mandúch, Stella Patai. Vzadu: tréner Michal Rusnák.(Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

Medaile zo Starej Ľubovne

V Starej Ľubovni sa 7. októbra konal domáci turnaj Ľubovňa Open Cup za účasti 269 pretekárov (so 441 štartmi) z 32 klubov Slovenska a Karate klub Topoľčany reprezentovali pretekári Ingrid Marková, Lukáš Tóth, Samuel Šproch, Daniel Tóth, Matej Šproch a Kristián Mandúch.

Najskôr sa chlapci a dievčatá 5-7 roční zahriali v disciplíne KARATE AGILITY, kde preukázali popri umeniu karate aj všestrannú pohyblivosť a fyzickú zdatnosť. Toto všetko výborne zvládli spomedzi päťročných chlapcov Lukáško Tóth, ktorý obsadil 2. miesto a Samko Šproch, ktorý obsadil 3. miesto. Medzi šesťročnými chlapcami sa na stupne víťazov dostal druhým najlepším časom Danko Tóth a získal striebro. Matejovi sa nepodarilo prebehnúť trať bez technických chýb a trestné sekundy ho odsunuli na nemedailovú pozíciu.

Následne súťaž pokračovala súbornými cvičeniami KATA. Po úspechoch v agility sa najlepšie na svoj výkon skoncentroval Daniel Tóth, ktorý sa prebojoval až do finále kategórie chlapcov 6-7 ročných, pričom v tejto kategórii nastúpilo 26 pretekárov a Danko patril medzi najmladších. Vo finále už nestačil na svojho staršieho súpera a získal striebornú medailu. Do finále kategórie mladších žiačok 8-9 ročných sa v KATA prebojovala aj Ingrid Marková. Tu narazila na svoju odvekú súperku Vanesku Borisovú z Trnavy. Ingridka do finále nastúpila s novo nacvičeným súborným cvičením, v ktorom ešte dobre nedokázala predviesť bojovnosť a techniku zároveň. Získala tak striebro. Bronzovú medailu v početne obsadenej kategórii mladších žiakov 8-9 ročných si vybojoval Kristián Mandúch.

Po súborných cvičeniach nastúpili do športového zápasu KUMITE iba chlapci Danko Tóth a Kristián Mandúch. Danko ešte len začína so športovým zápasom a ešte len zbiera prvé skúsenosti. Skúsenejší chlapci mu nedali šancu, a tak zostal bez medaile. To Kristián je už skúsený borec a v kategórii mladších žiakov do 28kg si vybojoval 3. miesto.

Úspešní i v Poľsku

Hneď na ďalší víkend sa konal v poľskom meste Bielsko – Biala 11. ročník prestížnej medzinárodnej súťaže International Karate Grand Prix Polish Open a to za účasti 1326 pretekárov (s 2012 štartmi) z 29 krajín Európy, Ázie a Afriky, pričom opäť nechýbali ani pretekári z krajiny kolísky karate – Japonska. Za Karate klub Topoľčany nastúpila Miriam Wenderlová, Ingrid Marková, Stella Patai a Daniel Tóth.

Prvá nastúpila na tatami Mirka, ktorá mala obrovskú smolu pri rozlosovaní pretekárok v kategórii dievčat 5-7 ročných, keď sa ocitla na jednej strane pavúka spolu s ostatnými kvalitnými pretekárkami. Mirka tak zostala v tento deň bez medaile. Danko bojoval na medzinárodnej scéne ako lev a oplatilo sa. V kategórii najmladších chlapcov 5-7 ročných získal bronz. Ani dievčatá nechceli odísť bez medailí. Ingrid v kategórii osemročných dievčat prechádzala bez problémov, avšak v boji o účasť vo finále zaváhala a prehrala s konečnou víťazkou Poľkou Aleksandrou Toš na vlajky 3:2. V boji o tretie miesto si však už nenechala ujsť príležitosť a tiež získala bronz. Posledná sa na tatami predstavila Stellka v početne i kvalitne nabitej kategórii desaťročných dievčat, avšak hneď v prvom kole ju porazila budúca finalistka z Ukrajiny. Stellka tak bojovala tiež o bronz a nakoniec sa jej to aj podarilo. Doplnila tak zbierku bronzových medailí na tri kusy, ktoré si Karate klub Topoľčany doviezol na Slovensko.

Členovia Karate klubu Topoľčany majú v tomto roku pred sebou ešte mnoho súťaží a teda aj mnoho bojov o medaile na Slovensku, v Česku, Poľsku a Maďarsku, pričom príprava pretekárov prebieha v priestoroch ZŠ Hollého v Topoľčanoch.