Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

V Dubnici rozhodli až nájazdy

Zápas sa mal pôvodne odohrať v Topoľčanoch, ale keďže sa v čase zápasu opäť hrala v Topoľčanoch i hádzaná, tak hokejisti si s Dubnicou vymenili domáce prostredie.

Topoľčany si domov vezú dva body.Topoľčany si domov vezú dva body. (Zdroj: ARCHÍV JARO ŠUPA)

Dubnica - Topoľčany 3:4sn (3:0, 0:3, 0:0)

V Dubnici sa od úvodných minút hral hokej vo svižnom tempe a diváci si zápas museli užívať. Domáci otvorili skóre v 10. minúte po tečovanej strele. Hostia sa tiež dostávali do šancí, ale chýbalo im aj šťastie v zakončení. Domáci v závere prvej časti pridali druhý gól a následne využili i presilovku, a tak Dubnica šla už do trojgólového vedenia. V prostrednej časti ale Topoľčany už v bránke s Halom znížili Minárikom na 3:1. V 33. minúte po skrumáži pred bránkou domácich dorazil puk do siete Bystričan - 3:2. Skvelú prostrednú časť hostí zakončil v 37. minúte Novák, ktorý vyrovnal stav stretnutia na 3:3. V záverečnej tretine začala byť atmosféra na ľade zbytočne vypätá, pribudlo niekoľko pästných výmen. Brankári na oboch stranách už boli pozorní, Topoľčany dokonca v samom závere nevyužili početnú výhodu, a tak sa zápas prehupol do predĺženia. V ňom gól nepadol, rozhodnúť museli až nájazdy. Za Topoľčany sa presadil Minárik i König, a keďže domáci prekonali Hala iba raz, tak dva body putovali do Topoľčian.

Góly: 10. L. Berák, 18. M. Kokavec, 19. M. Jakúbek – 25. D. Minárik, 33. M. Bystričan, 37. B. Novák, rozhodujúci samostatný nájazd premenil D. König, rozhodovali Krist – Tvrdoň, Drblík, vylúčenia 9:10, vyššie tresty: Ďurkech – Minárik, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, 824 divákov. HC: Kompas (21. Halo) – Ďurčo, Král, Bystričan, Nitriansky, Hrudík, Duran, Španko, Geier – Pätoprstý, Uhnák, Tábi – König, B. Novák, Pekarčík – Minárik, Laššo, Podstavek – J. Hudec, Hrabčák, Gašparovič.

Ľubomír Hurtaj (tréner): Diváci videli veľmi kvalitný a povedal by som, že až nadpriemerný zápas I. ligy. Prvú tretinu sme síce prehrali 0:3, ale dokázali sme si vytvoriť tri čisté gólové šance a výsledok prvej tretiny mohol byť pokojne i opačný. My sme boli nedôrazní pred vlastným brankárom, keďže až dva góly sme inkasovali z dorážok. Pred druhou tretinou sme si v kabíne povedali určite veci, chalani začali byť aktívnejší a zaslúžene sme stav stretnutia vyrovnali. V tretej tretine mali navrch domáci, ktorí mali výhodu viacerých presilových hier a nám už postupne po náročnom zápase v Skalici dochádzali sily. Zápas sme dohrávali len na päť bekov a tri päťky. Napriek tomu sme sa v závere dostali do dvoch tutoviek, ale laxný prístup v zakončení nás stál plný bodový zisk. O výhre rozhodli nájazdy, v ktorých sme mali trocha aj šťastie, ale i výborný výkon podal brankár Halo.

Ostatné výsledky: Sp. Nová Ves – Prešov 3:2pp, Pov. Bystrica – Michalovce 2:8, Osmos Bratislava – Trnava 3:1, N. Zámky B – Skalica 2:5.

1. Skalica 17 12 2 0 3 66:39 40

2. Michalovce 18 10 3 2 3 82:39 38

3. Prešov 16 11 2 1 2 69:34 38

4. Dubnica 17 9 1 3 4 66:46 32

5. Topoľčany 18 8 3 1 6 54:44 31

6. Osmos Ba 16 7 0 1 8 41:49 22

7. Sp. Nová Ves 17 4 3 2 8 59:75 20

8. N. Zámky B 16 4 0 1 11 37:81 13